www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / wczasy pod grusza (8325 - wyświetleń)
- Autor lukswer Dodany 2006-11-29 15:39
mam pytanie na ktore nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi a mianowicie;opd 3 lat staralem sie o dofinansowanie tz wczasow pod grusza z zakladu w ktorym pracuje juz ponad 3 lata.Wtym roku sam wyslalem wniosek do firmy pismem poleconym no i oczywiscie po wielu pertubacjach mi przyznano z zastrzezeniem ze nastepne dofinansowanie dostane dopiero po3 latach.Ale nikt nie zgadnie napewno jaka sume otrzymalem z zakladu pracy ,ktory jest zakladem pracy chronionej. wyliczono mi cale130zl za prawie 4 letnia prace bez zwolnien.nadmieniam ze jestem inwalida i praca w tym zakladzie stanowi mi podstawe mojej egzystencji ale szlak mnie juz trafia, jak koledzy moi z urzedu miasta lub z innych zakladow pracy (panstwowych)otrzymali po okolo760zl -podatek .To tak ma wygladac sprawiedliwosc w 4 rzeczpospolitej sa dobrzy lepsi i niepotrzebni,czy taka sprawiedliwosc to tylko bezprawne dzialanie wlasciciela zakladu pracy posiadajacy status zakladu pracy chronionej .Prosilbym o odpowiedz jesli takowa istnieje. Czytalem gdzies ze regulamin przedsiebiorstwa nie moze byc sprzeczny z obowiazujacym prawem, wiec albo to prawo jest do niczego albo przedsiebiorca dziala w zlej wierze by oszukiwac pracownikow ale to we wspolpracy z inspektorami pipu pefronu i wielu innych,bo samodzielnie nie ma mozliwosci bo 1 kontrola by wykryla. tyle na razie mam wiele pytan ale stopniowo bo nie bardzo wierze ze ktos odpowie. pisalem w tej sprawie juz do Ministerstwa pracy do biura porad prawnych  ale poczta elektroniczna widocznie w tym kierunku nie dziala co innego gdybym chwalil to szybko bylaby odpowiedz z powazaniem lukswer i czekam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-12-22 12:08
Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych prowadzący zakład pracy chronionej tworzy zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zwany "funduszem rehabilitacji".
Środki funduszu rehabilitacji, przeznaczane są na finansowanie rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej oraz ubezpieczenie osób niepełnosprawnych, zgodnie z zakładowym regulaminem wykorzystania tych środków. Zatem zasady wypłacania tych środków zależą od w/w regulaminu. Należy zapoznać się z zapisami zawartymi w regulaminie.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-23 09:14
Popytaj.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / wczasy pod grusza (8325 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill