www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Asystent Osoby Niepelnosprawnej w Szwecji (13850 - wyświetleń)
- Autor misiopysio Dodany 2010-03-12 11:20
Mysleliscie kiedys o emigracji do np. szwecji ze swoim dzieckiem lub partnerem niepelnosprawnym ?Wiele osób przyjeżdzających legalnie do Szwecji nie wie, iż będąc niepełnosprawnym może otrzymać bezpłatnie stałą opiekę tzw. personling assistent (asystent osoby niepełnosprawnej). Jeśli ma sie prawo pobytu i generalnie jest sie legalnie w danym kraju to czasem zycie moze byc latwiejsze niz w Polsce.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-12 12:05
No bardzo zabawne:)
Nadrzędny - Autor misiopysio Dodany 2010-03-12 12:19
a co w tym zabawnego ??
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-12 13:12
"Zabawne" jest proponowanie (w tak ogólnej, zdawkowej formie) legalnego przeniesienia się np. do Szwecji ludziom (oczywiście, także uogólniając - skoro już stosujemy taką retorykę), którzy nawet sami z domu wyjść nie mogą - pośrednio głównie ze względu na biedę i bezradność. Z Twojego postu można wysnuć wniosek, że każdy, kto wysiądzie z promu i przekroczy próg Szwecji zostanie ot tak otoczony parasolem wygodnego życia i o nic nie będzie się musiał martwić. A przekroczenie progu też jest legalne, ale już nie każdy wie, co oznacza naprawdę pobyt legalny na dłuższą metę.
Tam też się trzeba utrzymać, żona/mąż/matka musi mieć pracę itd. . To nie jest kraj (jak żaden inny) mlekiem i miodemp płynący, choć myślenie o takich sprawach rzeczywiście, oczywiście, jest z gruntu poprawniejsze od polskiego (mówię o systemie). Szkoda że nie wspomniałeś/łaś o trudnościach, które akurat Szwecja przeżywa w ostanich latach z powodu przeinwestowania w socjalne zaplecze obywateli. Po latach przekonali się, że koszty tego są ogromne i już tak chętnie nie rozdają tych profitów cudzoziemcom na prawo i lewo. No i pomijam fakt, że pomysł emigracji to naprawdę poważna decyzja i, jak dla mnie, absolutnie nie dla każdego (z tysiąca powodów).
Wolałabym, aby sprawdzone, dobre pomysły flancować od nich do nas - no, ale to kosztuje wysiłek...
Nadrzędny - Autor misiopysio Dodany 2010-03-12 14:17
To wcale nie byla propozycja a jedynie podanie tematu do dyskusji a dla niektorych moze do powaznych przemyslen. Nigdy wszystko nie jest dla wszystkich, nie mozna wszystkiego uogulniac. Znam dobrze temat inaczej bym nie pisal postu. Chocby byla taka mozliwosc dla choc jednej osoby z tego forum to warto ten temat poruszyc.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-12 14:41
Wybacz, ale ci, którzy taką możliwość mieli, już dawno są tam oraz w innych (zupełnie nieegzotycznych) krajach, gdzie te warunki są o niebo lepsze.
Nadrzędny Autor misiopysio Dodany 2010-03-12 14:44
Mylisz sie, niektorzy nawet nie wiedza ze mogliby pomyslec o tym a mieliby duze szanse.
Nadrzędny - Autor misiopysio Dodany 2010-03-14 12:13
W niektorych przypadkach byloby to nawet bardzo proste jak na przyklad schemat: sprawni rodzice i dziecko na wozku lub autystyczne czy np para: on sprawny, ona na wozku.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-03-14 13:32
A Ty już wyjechałeś?
Nadrzędny - Autor misiopysio Dodany 2010-03-14 16:10 Zmieniony 2010-03-14 16:46
nie mieszkam w Polsce wiec moge sluzyc rada
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-14 16:24
Polska w dalszym ciągu pisze się z dużej litery
Nadrzędny - Autor misiopysio Dodany 2010-03-14 16:46
oj przepraszam :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-03-14 16:57
Fajnie,że poprawiłeś :::-)
Nadrzędny Autor gianna Dodany 2011-01-26 21:34
Ja od jakiegoś czasu mieszkam w UK i tutaj pracuje jako Asystentka Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie (z problemami w nauce). Pierwszy dzień w pracy był dla mnie szokiem, ponieważ w Polsce ludzie z takimi problemami są pomijani, w ogóle ich nie widać na ulicy, jest mało instytucji do których mogą sie zgłosić. Najważniejsze chyba jest to ze wszelkie prawa ludzkie tutaj są w 100% uznawane i każdy kto przychodzi do takiej pracy musi przejść przez pól roczne szkolenie w którym uczy się wszystkiego aby później pomoc ludzia w gorszej sytuacji intelektualnej. Tutaj ludzie niepełnosprawni chodzą normalnie do szkoły, są specjalne klasy tworzone (w normalnych szkolach), druga rzecz to dzienne osrodki gdzie mozna sie spotkac, poznac innych ludzi, nauczyc sie czegos innego itd. Ja pracuje w jednym domu, gdzie zyje 3 ludzi, jedna Pani jest na wózku i dwoch Panow. Takich domow jest wiele, zazwyczaj w jednym domu jest 3 -4 pensjonariuszy ( w zaleznosci od samodzielnosci) i calo dobowa opieka. Taka opiekunka wychodzi z nimi na spacer, na zakupy, do kina, pubu.....Na koniec chcem tylko wspomniec, ze ludzie Ci maja straszne problemy z komunikacja, czasami oni nie rozumieja a czesto jest tak ze my nie rozumiemy ich, ale nie sa traktowani przez nas jak roslinki robimy wszystko aby bylo im dobrze, zeby czuli sie kochanii i potrzbeni.......Wczoraj szukalam po internecie takich instytucji jak ta w ktorej pracuje i zgadnijcie co?  Zadnej nie znalazlam, wogle malo sie pisze na ten temat. Chciałabym jakos pomoc, moze gdy zdobe tutaj doswiadczenie, wspomoge moich rodakow w POlsce......mam taka nadzieje ze mi sie uda.
Trzymajcie sie

PS. przepraszam za błedy, ale taki los Polaka na obczyznie :_(
Nadrzędny - Autor roker7977 Dodany 2010-03-28 16:47
Poszukuję mężczyzny do pracy jako asystent osoby niepełnosprawnej w Szwecji. Jeśli masz dziecko lub żonę na wózku jest szansa by zostać na stałe w Szwecji wraz z rodziną.
roker7977@gmail.com

Ps. Szukam osoby niekonfliktowej, otwartej na ludzi, serdecznej, normalnej. Ważnym dla mnie atutem jest to, aby osoba ta wiedziała na czym polega opieka nad osobą niepełnosprawną, dlatego zaznaczyłem, że chciałbym aby ta osoba miała jakiś kontakt z osobą niepełnosprawną, np. miała dziecko na wózku lub ewentualnie partnerkę/żonę na wózku.
Nadrzędny Autor ola54 Dodany 2011-01-25 18:57
Witam  w prawdaie nie jestem męszczyzną ale za to matką dorosłego już faceta bo 27-letniego na wózku ,i potrafie się takimi osobami zajmować bo robie to na codzień pozdrawiam.Tym facetem jest syn
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 08:03
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i jest adresowana również do rodziców.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Asystent Osoby Niepelnosprawnej w Szwecji (13850 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill