www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / koncentrator tlenu (11480 - wyświetleń)
- Autor irena762@wp.pl Dodany 2010-03-29 17:43
Mąż zachorował na samoistne śródmiąższowe włóknienie płuc. Od ponad roku jest na Encortonie wspomaganym chemią (doustnie). Patrzę jak postępują problemy z oddychaniem i jestem bezsilna. Każdy do kogo się zwrócę rozkłada ręce - mało znana choroba, rokowanie, ....Zalecono koncentrator tlenu. Kolejka w szpitalu jest b. długa - nie ma końca. Chciałam się dowiedzieć o dofinansowanie, bo wydawało mi się, że jest to sprzęt rehabilitacyjny ( ale tylko wydawało). Choroba przewlekła, recepty?.... nic z tego. Terminy do lekarzy specjalistów odległe, tak jak samo oczekiwanie na badanie - trzeba było zrobić tomograf płuc, głowy, rezonans odcinka piersiowego kręgosłupa.....jakie są w tym kierunku rozwiązania?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-03-31 15:37
Pani Ireno,

Ponieważ odpowiedź kompetentnej osoby z Centrum Integracji nie pojawiła się jeszcze, pozwalam sobie tylko podrzucić informację,  że w razie potrzeby może Pani spróbować uzyskać dofinansowanie lub pomoc w publicznej zbiórce pieniędzy od jakiejś organizacji zajmującej się problemami osób niepełnosprawnych (w tej sytuacji pewnie najlepiej gdyby to było grupa skoncentrowana na chorobach pulmonologicznych). Adresy takich instytucji znajdzie Pani w ogólnopolskiej bazie organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych (klik)

Niestety nie potrafię powiedzieć nic istotnego o ewentualnej możliwości dofinansowania koncentratora tlenu.
Nadrzędny - Autor frances Dodany 2014-07-22 08:00
A może warto zgłosić się do jakiejś fundacji z prośbą o choćby częściowe dofinansowanie sprzętu? Też planuję zakupić koncentrator dla mamy. Zastanawiam się nad tym modelem http://www.koncentratorytlenu.pl/koncentrator-tlenu-krober-o2.html i szukam informacji od kogoś, komu udało się uzyskać pomoc finansową przy zakupie sprzętu.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-07-22 09:52
Niestety, nie ma dofinansowania do koncentratora tlenu, można natomiast jego zakup odliczyć od podatku.

Można kupić na allegro koncentrator tlenu, nawet na gwarancji.
Są też firmy wypożyczające, ale opłata miesięczna jest spora (100- 150 zł). Ponadto, koncentrator zużywa sporo prądu, stąd wyższe rachunki.

Warto też korzystać z usług Domowych Ośrodków Leczenia Tlenem, oni kwalifikują i wypożyczają koncentrator.

W moim mieście nie ma z tym większych problemów.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2014-07-22 19:47

>Zastanawiam się nad tym modelem<


Ten model polecam. Można z wielką dokładnością ustawić przepływ tlenu, rejestruje czas pracy, ma 5 lat gwarancji. Pracuje cicho ( w miarę).
Bez problemów można dokupić filtry czy inne, potrzebne drobiazgi.
Nadrzędny - Autor frances Dodany 2014-07-30 10:19
No właśnie podobno w przypadku takich sprzętów niezwykle ważny jest serwis, więc bałabym się trochę kupowania na allegro.. O tej ProVicie juz co nieco dobrego słyszłam, więc ryzyko mniejsze.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-07-30 11:08
Frances, jeśli wolno mi, polecam http://www.aeromedika.pl/.
Nie polecam tylko wypożyczenia, bo drogo, natomiast zakup - tak.

W ubiegłym roku, ponieważ koncentrator w rodzinie był już niepotrzebny, sprzedano na Allegro, właśnie tej firmy, na gwarancji, za bardzo niską kwotę. Można było zakup potwierdzić w firmie.
Różne są sytuacje w życiu, więc też nie należy z góry odrzucać, najpierw dokładnie sprawdzić.
Nadrzędny - Autor Alan Dodany 2016-06-01 13:13
Składałem wniosek ze wszystkimi dokumentami do PCPR, niestety nic z tego... Ja jestem zadowolony z serwisu w http://www.patronus-med.com funkcjonuje tam całodobowy telefon i serwis działa dosyć sprawnie, swój koncentrator kupiłem na własność, ale chyba możliwy jest wynajem za 90 zł miesięcznie
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2016-06-01 17:19
I po ta reklama?

Napisałam do Pytającego, co można zrobić, aby uzyskać koncentrator tlenu, jeśli jest taka konieczność, na zasadzie użyczenia, przydziału poprzez kwalifikację pacjenta przez lekarza i dalej NFZ.
Wypożyczenie natomiast i miesięczna opłata - bardzo różna, w zależności od firmy - ogólnie wysoka. Gra nie warta świeczki. Nie opłaci się, bo nawet za wypożyczenie nie można odpisać kosztów - ulgi podatkowej.
Należy doliczyć zużycie prądu podczas korzystania czyli trzeba mieć kasę...

Słowem: NIE POLECAM!
A jeśli już - kupić - jest własnością, na gwarancji, można odliczyć całą kwotę od podatku. Można kupić na raty czyli za pieniądze, które przeznacza się za wypożyczenie...
Nadrzędny Autor michalmwl Dodany 2016-08-16 09:49
Z zakupem nie tak prosto. Przyzwoity koncentrator kosztuje więc jest to wydatek. Poza tym wymaga serwisowania dodatkowy koszt.( w koncentratorze poza filtrami powietrza znajdują się wkłady absorbujące azot które działają określony czas a później trzeba je wymienić i to kosztuje, dlatego nie warto kupować używanych bo nie wiadomo ile czasu one pracowały i ile jeszcze popracują (gwarancja raczej nie obejmuje wkładów bo jest to rzecz eksploatacyjna)). Przy wypożyczeniu nie martwimy się o serwis. A prąd na to nie ma rady..... Kupując warto jest sprawdzić czy jest do niego bezproblemowy serwis. Ja polecam firmę reha fund. Mają koncentratory amerykańskiej firmy (nie pamiętam w tej chwili nazwy ale jest to znana marka w tej dziedzinie). 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / koncentrator tlenu (11480 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill