www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy ktos z Was wygrał rentę z ZUS? (Strona 7) (425290 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Mocio Dodany 2016-07-06 22:10
ciezko , maly % spraw wygrywamy
Nadrzędny Autor ZosiaiKasia Dodany 2015-04-13 13:36
To jest moja choroba z dnia 24 grudnia 1997 roku .
ROZPOZNANIE : Emphysema pulmonum, Prolapsus valvulae mitralis, Spondylosis cervicalis, Residua post ischiadica sin.
Restrykcja w dużym stopniu. Obturacja w średnim stopniu.
Lekarz biegły sądowy przemysłowy od chorób zawodowych na komisji lekarskiej lekarzy biegłych sądowych przyznał mnie nabytą chorobę zawodową w latach 1993-1996. ZUS i sąd zostawili mnie bez dochodu, czyli świadczeń na leczenie.
Uprzejmie proszę o pomoc w uzyskaniu świadczeń czyli dochodu na leczenie choroby zawodowej.
Mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim.
Nadrzędny - Autor rifun Dodany 2014-09-06 22:46
witam
ja rowniez walcze
wiecej informacji o odwolywaniu sie od decyzji orzecznika na tym blogu: http://www.wozki-elektryczne.niepelnosprawnosc.com.pl/chcialbys-wiedziec-rencie
Nadrzędny - Autor tarantella Dodany 2014-12-10 19:40
Potwierdzam, że z zus można wygrać. Trwało to półtora roku. Miałam orzeczona częściową niezdolność do pracy na dwa lata, wyrokiem sądu mam całkowitą niezdolność do pracy na trzy lata. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2014-12-14 00:23
No to gratulacje!
Trzeba cierpliwości, ale da się...

Ja teraz czekam na komisję ds. Orzekania o Niepełnspr.
Mam nadzieje, że po ponad 10 latach i kolejnych operacjach nagle im się nie odwidzi i dalej będę miał ten "znaczny" stopień.
Nadrzędny - Autor stysia76 Dodany 2015-01-03 19:55
Witam czy wie pan/pani coś na temat odsetek z zus po wygranej w sądzie, komu się należą i jak można się o nie starać? Bardzo proszę o pomoc.
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2015-01-03 21:39
Specem w tej dziedzinie nie jestem, więc proszę nie brac tego jako pewniak, ale jak kiedyś czytałem, to odsetki się nie należą.

To nie jest opóźnienie w spłacie kredytu...
Oni Ci czegoś odmówili, a Ty chcesz to odzyskać - to nie znaczy że za zwłokę (u mnie 2 lata) należą się odsetki.
Ale po dwóch latach miło otrzymać tych "parę złotych" wyrównania... :D
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-20 17:21
Zależy co pisze w sentencji wyroku. Możesz i powinnaś napisać wniosek o uzasadnienie wyroku. Wtedy doczytasz wszystko dokładnie. Nie czytałam wszystkich Twoich postów i nie wiem jak wygląda Twoja sprawa, ale o odsetki można wystąpić i są jak najbardziej do wygrania :-)
Nadrzędny - Autor stysia76 Dodany 2015-03-22 20:21
Ja już mam uzasadnienie mam przyznaną na 2 lata ale ponad półtorej roku walczyłam, najpierw przyznał mi sąd w Olsztynie później sąd w Białymstoku, przyznana jest do końca marca tego roku. Wszystko zakończyło się w grudniu , z zusu przysłali mi wniosek że mi się kończy renta, wysłałam i byłam już na komisji w zusie i mi zabrali oczywiście od razu się odwołałam i teraz mam komisję następną w zusie 30. marca. Ale wiadomo że nie dostanę. Nie mam siły i nie chce się żyć, przez te prawie dwa lata za dużo miałam stresu, Zmarła mi mama i walka z zus - od sprawy do sprawy, nerwy i nic więcej, schudłam 6 kg ważę w tej chwili 38 a mam 39lat. Zachorowałam gdy miałam 14 lat. A w zusie gdy zapytałam dlaczego nie dostałam powiedziała mi że ona nie może postąpić inaczej jak komisja dwa lata temu no i że mają takie przepisy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-22 20:47

>Nie mam siły i nie chce się żyć,<


A ja myślę, że właśnie na przekór tym złym wiadomościom powinnaś zebrać w sobie resztki sił i walczyć. Tym bardziej, że masz już przetarty szlak i wiele spraw dla Ciebie będzie łatwiejszych.
                                                   Powodzenia - Waldi.
Nadrzędny Autor stysia76 Dodany 2015-03-23 12:06
Wiem, że powinnam ale jak na razie to złapałam dół i to porządny, jak pomyślę że znowu będę walczyć w sądzie to wszystkiego się odechciewa. Dzięki, że odpisałeś.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-23 18:03
Witaj, po kolei - jak coś pomyliłam to sprostuj :-)

Czyli miałaś rentę od.... do....
z dniem.... skończyła się i Ci następnej nie przyznali w zw. z czym wystąpiłaś do Sadu. Wszystko trwało ok. 1,5 roku. Przez ten czas ZUS Ci nic nie wypłacał.
Sąd przyznał rentę - ciągłość.

Czy wypłacili Ci całe zaległe świadczenie rentowe i kiedy.
Ważne są dokładne daty.

Tak na rybkę mogę powiedzieć, że jeśli nie płacili pisz pozew o wypłatę odsetek ustawowych od (data kiedy powinna wpłynąć I renta) do dnia (data ostatniego zaległego świadczenia).

Z tymi "przepisami" to chyba masz rację, bo orzecznik, który był u mnie też mnie pytał czy występowałam do sądu.
Nadrzędny Autor stysia76 Dodany 2015-03-23 19:24
Wszystko się zgadza, zaczęło się od 13 kwietnia 2013r walczyłam do 26 sierpnia 2014r, w tym czasie miałam rok kuroniówki, zus wszystko wypłacił mi 19 grudnia 2014r. - po bardzo częstych ,,najazdach,, na zus. rentę mam przyznaną do końca marca 2015r - tak przyznał neurolog sądowy, później sąd w Olsztynie i sąd w Białymstoku . Teraz byłam już na jednej komisji w zusie 11. -ego. no i mi nie przyznali odwołałam się i teraz mam na 30-ego. czyli w poniedziałek - wiadomo,że nie dostanę. I czeka mnie znowu sąd aż się nie chce wierzyć.
Nadrzędny - Autor stysia76 Dodany 2015-03-29 15:19
Witaj po co pytasz jak nie odpisujesz?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-03-29 15:26
No, ale czego właściwie - tu, z forum - oczekujesz...?
Nadrzędny Autor stysia76 Dodany 2015-03-30 19:32
Od ciebie nic.
Nadrzędny Autor stysia76 Dodany 2015-03-30 19:39
Nie wiem czy zauważyłeś/ łaś ale to jest forum a po drugie ciebie nie prosiłam o pomoc.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-29 20:08

>Wszystko się zgadza, zaczęło się od 13 kwietnia 2013r walczyłam do 26 sierpnia 2014r, w tym czasie miałam rok kuroniówki, zus wszystko wypłacił mi 19 grudnia 2014r<


Wybacz ale ja mam też swoje życie i problemy. Niby wszystko się "zgadza", ale pobierałaś kuroniówkę, która sporo zmienia i pytałaś o odsetki (o wiele innych spraw też) należy skupić się na jednym. Piszesz chaotycznie i o wielu sprawach na raz - tak się nie da. To w końcu wypłacili ci te odsetki czy nie!? Szczerze mówiąc nic nie rozumiem - o co Ci chodzi, o co pytasz konkretnie?
Nadrzędny - Autor stysia76 Dodany 2015-03-30 19:37
Oczywiście że każdy ma problemy, to po co wypytywałaś, myślałam że chcesz pomóc. Piszesz że masz problemy a na forum siedzisz co dzień. Teraz to dziękuję za taką pomoc, chcesz sobie poplotkować to idź do znajomej na kawę, nie wiem czy zauważyłaś ale to jest forum dla osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-03-31 14:53
styśka - i właśnie DLATEGO jesteś zostawiona sama sobie, nieporadna i zniesmaczona.
Dokładnie z Twojej pisaniny wynikało to, co zarzucasz innym: że chcesz się po prostu nad sobą poużalać. Bo fakty były aż nazbyt oczywiste (przynajmniej dla większości).

Fakt, że to forum dla niepełnosprawnych nie oznacza, że tylko dla ciebie i jedynie słusznych twoich "problemów". Ani tego, że każdy z forumowiczów ma obowiązek wyręczać ciebie w docieraniu do elementarnej wiedzy we własnej sprawie - skoro nie potrafisz inaczej traktować ludzi, dalej skupiaj się na swojej niedoli... sama.

Sorry, ale sama chciałaś.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-31 15:50

>to dziękuję za taką pomoc<


A jakiej pomocy oczekiwałaś - tak w 1 zdaniu?
Pisałam, że nie czytałam wszystkich Twoich postów, a w omawianym nie pisałaś, że w czasie trwania sprawy pobierałaś zasiłek dla bezrobotnych - to też jest świadczenie pieniężne.
Za okres za który wypłacono ci zasiłek dla bezrobotnych, ZUS przyznający rentę zaliczy na poczet tego świadczenia kwotę już wypłaconych za ten okres zasiłków dla bezrobotnych.
Poza tym może zauważyłaś, że jak się zalogujesz to na I str. wyświetla na pomarańczowo odp. na posty do Ciebie. Mnie wyświetliło wtedy kiedy weszłam, zalogowałam się i odp.

>nie wiem czy zauważyłaś ale to jest forum dla osób niepełnosprawnych<


i co z tego wynika? Takie jak i inne  :-) Może też "poplotkuj" na forum - będzie Ci lżej.

Tak na dobrą sprawę to C.I. mogło Ci odp. Jest też nr tel., mają prawnika, który teoretycznie powinien siedzieć w tej dziedzinie to mogłaś skorzystać lub z innego w realu i tej "znajomej przy kawie".

Może dla "niektórych" jest sytuacja "jasna" na zasadzie domysłu, dla mnie nie. Z tych domyślnych jasnych sytuacji wynikają potem nieporozumienia, a odp. winę zwala na pytającego.
Nadrzędny - Autor Krzysztof60 Dodany 2016-04-27 15:58
Jeśli chodzi o ZUS to polecam znaleźć dobrego prawnika, bez niego będzie ciężko. Mnie pomógł adwokat Patryk Riedel, który ma kancelarię w miastach Wodzisław Śląski oraz Katowice. Myślałam, że stracę rentę, że nie uda się wygrać.. a tu niespodzianka! Pan Riedel ma doświadczenie w takich sprawach, co ewidentnie było widać. Jego strona http://www.adwokat-riedel.pl/ - możecie tam znaleźć dane kontaktowe.
Nadrzędny Autor haniam62@wp.pl Dodany 2016-04-28 16:38
witam ja wygrałam rentę w Sadzie sama bez prawnika super wyzwanie
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-29 13:56
Prawnik zatrudniany przez samorząd, który musi się reklamować i wyznaczany z urzędu - dyżurny, to żaden prawnik.
Nadrzędny Autor Alex Dodany 2016-06-27 11:18
a potem 21 dni odczekać znowu,aż uprawomocni się wyrok i pisz pismo do Zus-u o zwrot zaległej kasy,jeżeli Ci się należy
Nadrzędny - Autor Luda Dodany 2016-07-02 12:20
i jak udało sie ?
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2016-07-02 13:00
Ja walczyłam z KRUS ale to wszystko jedno i  wygrałam w Sadzie sama bez prawnika i trwało to półtora roku.Potrzeba wytrwałości i cierpliwości 
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2016-07-02 19:56
....ja też wygrałam z ZUS-em rentę socjalną sama bez prawnika sprawa trwała 20 miesięcy, ale było warto :-)
Nadrzędny Autor Pablo1978 Dodany 2016-08-15 08:34
po tym jak było wyrównanie, co z odsetkami wojna była dalej?
Nadrzędny - Autor Wreci Dodany 2016-07-31 13:34
Osoby są co wygrały lecz pewnie nie jest ich sporo
Nadrzędny - Autor Pablo1978 Dodany 2016-08-15 08:14
Wygrałem z Zusem, ale trwało to 22 miesiące teraz czekam na uprawomocnienie chyba trzeba czekać 21 dni.
Zus w 2014 oku zabrał mi całkiem grupę. Po tym wszystkim wygrałem. Sąd stwierdził ,że jestem częściowo niezdolny do pracy.
Teraz z górki chyba, że Zus się odwoła do instancji wyższej (czy ktoś na forum miał takie zdarzenie?)
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2016-08-17 17:02
Ja wygrałam w pierwszej instancji , ZUS się odwołał w wygrałam  w 2 instancji (II instancja to 10 miesięcy)
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2016-08-19 16:01 Zmieniony 2016-08-19 16:05
Ja walczę z ZUS-em aż 60 miesięcy - (chyba to rekord na forum). Ale w pierwszej instancji wygrałem i w tym opinie biegłych wszystkie pozytywne dla mnie. Renta przez Sąd Okręgowy w Warszawie jako I - instancji przyznana na STAŁE, częściowa niezdolność do pracy. ZUS się odwołał ale Sąd Apelacyjny na apelację ZUS nie zareagował lecz na moje pismo jako odpowiedz do ZUS jak do tego wniosłem o całkowite oddalenie Apelacji ZUS. Sąd Apelacyjny na moją Prośbę / Wniosek - uzupełnił opinie biegłych jako uzupełniające i biegli uzupełnili moje nieścisłości / bez badania mojej osoby / oczywiście na moją dalej korzyść z informacją renta na stałe / trwale. ZUS że wszystko przeciwko NIM wnieśli ku mojemu zdziwieniu o innych biegłych ,,,, oddalone a wyrok ma zapaść 23/09/2016r. poinformuję po tej dacie co i jak ???? i koniec w końcu .... Co wy na to myślicie ???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy ktos z Was wygrał rentę z ZUS? (Strona 7) (425290 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill