www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Witam wszystkich uczestników portalu. (2616 - wyświetleń)
- Autor Grzesio0920 Dodany 2010-05-08 06:17
Dzisiaj zalogowałem sie tutaj po raz pierwszy. Chciałbym prosić o pomoc - nie bardzo umiem poruszać się po tym portalu. Czy ktoś z Was może mi napisać jak zadać pytanie? Albo na nie odpisać?
Parę słów o mnie.
Na imię mam Grzegorz. Mam 40 lat , żonę i trzyletnią córkę. Mieszkam w Krośniewicach.
Jestem rencistą III grupy ze wzgledu na bardzo dużą wadę wzroku. Oprócz wady wzroku jestem chory na niedoczynność tarczycy. Męczą mnie różne nerwowe tiki , z którymi nie daję sobie rady. Jestem sprawny fizycznie , posiadam prawo jazdy i lubię żyć aktywnie. Niestety , teraz moja aktywność spadła. Tarczyca powoduje u mnie dość duże osłabienie organizmu. Może niektrym z Was wyda się dziwne , ze tu się zarejestrowałem. Ale lubię porozmawiać o róznych życiowych sprawach , a czasem coś doradzić.
Nie pracuję. W chwili obecnej zajmuję się prowadzeniem domu i opieką nad dzieckiem , które jest bardzo żywe i wymaga ogromnej uwagi ze strony zarówno mojej , jak i żony.
W miarę mozliwości postaram się służyć swoją wiedzą.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-08 11:11
Witam Panie Grzegorzu

pod każdym postem jest odpowiedz i wtedy trzeba to nacisnąć i odpowiedzieć tak samo jeśli zechce Pan zadać pytanie to prosze pisać pod postami najlepiej pod ostatnim postem zawsze na ostatniej stronie tematy niektóre już są założone można zawsze założyć nowy
Nadrzędny - Autor TwojaStolica Dodany 2010-06-14 20:48
Witam Wszystkich!!! Pisze w tym dziale, bo wydał mi się najbardziej odpowiedni. Jestem przedstawicielem portalu Twoja-Stolica.pl Warszawska wyszukiwarka i porównywarka usług.
Kieruje do Wszystkich pytanie: Czy uważacie, że przydał by się dział z usługami z których mogliby korzystać niepełnosprawni??? Tj. biura podróży, sklepy, lekarze itp? miejsce w którym można by było wszystko znaleźć wymienić doświadczenia?
Pracuję z ludźmi niepełnosprawnymi i wiem jak ciężko o znalezienie normalnych miejsc które przystosowane są dla takich osób...
Czekam na opinie.
Pozdrawiam
Agnieszka
Twoja-Stolica.pl
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-06-14 21:36
Tego typu informacje byłyby przydatne (zresztą dla Pani to pewnie i tak oczywiste). Sama pewnie nie korzystałabym (moja niepełnosprawność powoduje nietypowe podejście do tego co jest, a co nie jest, barierą), ale chociażbym np. móc służyć kompetentnie informacją znajomym wózkowiczom. I czasami wybrać się z nimi na kawę albo pomóc załatwić jakąś sprawę nie martwiąc się, czy my tam właściwie dotrzemy, czy zatrzymamy się przed drzwiami. Teraz trudno zaplanować tego rodzaju wypad jeżeli nie jest się osobą niepełnosprawną w ten określony sposób i/lub nie odwiedziło się osobiście wcześniej danego miejsca, żeby ocenić czy się nadaje.

ALE: taki serwis już przez jakiś czas działał: http://www.mobidat.pl/. Inne serwisy też czasami zamieszczają różne informacje o dostępności obiektów (np. ngo.pl ma bazę organizacji pozarządowych w której do karty organizacji można wpisać informację o barierach w siedzibie). Może warto się postarać o współpracę, żeby nie było syndromu "sześciu kucharek"?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Witam wszystkich uczestników portalu. (2616 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill