www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / architektura dla niepełnosprawnych (7458 - wyświetleń)
- Autor ziajkowska Dodany 2010-05-22 10:54
Witam wszystkich serdecznie, jestem studentką architektury PW.

Coraz więcej uwagi na zajęciach z projektowania poświęcamy wszelkim udogodnieniom dla niepełnosprawnych. Architektura ma być tworzona dla człowieka, a człowiek to jednostka indywidualna, potrzebująca indywidualnego podejścia - takich zasad się uczymy i chcielibyśmy je wykorzystywać w naszej przyszłej pracy.
Chciałabym zadać Państwu kilka pytań, które mogą zwrócić naszą uwagę na najbardziej niewygodne rozwiązania.

- czy umieją Państwo wymienić najbardziej niewygodne budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, uniwersytety, teatry, biblioteki itp. (zależy mi głównie na przykładach ze stolicy, ale za
inne sugestie także będę wdzięczna)
- czy zrezygnowali Państwo kiedykolwiek z wyjścia do teatru czy filharmonii lub innego miejsca publicznego, bo okazało się, że budynek nie jest przystosowany dla goszczenia osób niepełnosprawnych
- jakie realizacje współczesne (powstałe w ciągu ostatnich kilkunastu lat) nie spełniają podstawowych wymogów dotyczących przystosowania dla osób niepełnosprawnych

proszę o wymienienie także innych niewygodnych dla Państwa miejsc lub niedogodnych rozwiązań, które mimo postulatów nie ulegają poprawie.

z góry dziękuję za informacje. obiecuję, że zostaną przemyślane i przedyskutowane na zajęciach projektowych. zrobimy także wszystko co w naszej mocy, by architektura z roku na rok stawała się bardziej przyjazna osobom niepełnosprawnym.
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2010-05-22 18:18
DO ZIAJKOWSKA...
WEJDZ NA STRONĘ http://www.antybudynek.pl/  TAM SIĘ DOWIESZ NAJWIĘCEJ O BARIERACH ARCHITEKTONICZNYCH...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-05-23 15:30
Do autorki,

Zadając to pytanie masz na myśli konkretny typ niepełnosprawności, czy uwagi pochodzące od wszystkich?
Nadrzędny - Autor ziajkowska Dodany 2010-05-23 22:04
proszę o uwagi dotyczące wszystkich rodzajów niepełnosprawności
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-05-25 08:07
Prosze Pani, wystarczy zaplanowac sobie wycieczke,PIESZA WICIECZKE po W-wie i material gotowy! W przeszlosci rowniez studenci PW pisali prace na ten temat.Aby przystosowac choc pare obiektow dla grupy ON,to trzeba przejsc przez wiele barier.A KTO wystapi z takim wnioskiem?Kto ten wniosek poprze?Wszyscy patrza na koszty a nie na CZLOWIEKA! Taka jest PRAWDA,SMUTNA PRAWDA!!!!
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-05-25 09:14
A jeszcze lepiej pożyczyć wózek inwalidzki i odbyć taka wycieczkę wózkiem,nawet i doktorat można zrobić
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2010-05-25 13:47
DO MALTABAR.
TAK, MALTA, TU TERAZ MASZ RACJE 100%.
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2010-05-25 15:10
Witam nie jestem mieszkanką Warszawy lecz byłam w teatrze Roma na przedstawieniu ( wycieczka z zakładu pracy ) i gdyby nie koleżanki byłby problem z wejściem do budynku ( poruszam się o kulach ) . W środku nie było lepiej wszędzie schody nawet toaleta dla niepełnosprawnych w takim miejscu ,że osoba na wózku w życiu sama się tam nie dostanie , to samo z wejściem na widownię . Ja rozumiem ,że to stare budynki , ale dla chcącego nic trudnego . Byłam kiedyś w budynku sądu w małej miejscowości i była taka mała jakby winda przy schodach w budynku , odchylało się ją i naciskało przycisk i jeździła w dół i w górą . Po użyciu po prostu się składało . Pozdrawiam i życzę powodzenia w zbieraniu materiałów .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / architektura dla niepełnosprawnych (7458 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill