www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / lek avastin (13065 - wyświetleń)
- Autor mikar4 Dodany 2010-06-05 16:10
Mam bardzo wysoka krótkowzroczność oraz związane z tą wadą zwyrodnienia.  Ostatnio miałam krwotoki pod siatkówkę w obu oczach i lekarz zaproponował mi zastrzyki z lekiem avastin!!! Czy ktoś już stosował ten lek????
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-07 06:23
Znam ten lek bardzo dobrze.
ale nie znam Ciebie wcale, Twojego ogólnego stanu zdrowia, jedynie dowiedziałam się, iż wada związana ze zwyrodnieniem, czy mówisz o zwyrodnieniu plamki żółtej ? zwyrodnieniu siatkówki ?
Dlatego trudno  mi odpisać dalej, szerzej o tym leku, więcej jak chcesz to na priv proszę .
Nadrzędny Autor mikar4 Dodany 2010-06-13 14:36
Tak chodzi o zwyrodnienia siatkowki! Pod siatkowka tworza mi sie krwiaki i blizny!!! To co teraz sie dzieje z moimi oczami to katastrofa!!!!
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-06-14 08:23 Zmieniony 2010-06-14 08:27
Odpisuję dłużej, a i tak skróciłam.

Zwyrodnienie siatkówki to:
zmiana w naczyniach tętniczych i żylnych oka, w wyniku złego ukrwienia dochodzi do niedotlenienia siatkówki, osłabione naczynia pękają, dochodzi do wylewów krwi, niestety w chorym delikatnym narządzie jakim jest wzrok, wchłanianie tej wylanej krwi następuje bardzo powoli, a te skrzeplinki-zakrzep krwi z kolei przeradzają się w blizny, te obsiadłe na powierzchni oka zakłócające jego widzenie, a także zatykają naczynka krwionośne oka powodując zatory, co w dalszym etapie może doprowadzić także do ślepoty i zmian nowotworowych.
Odróżniamy zwyrodnienie siatkówki  : barwnikowe, centralne i wysiękowe AMD.

A teraz o  Avastin,
Avastin jest to lek stosowany w leczeniu nowotworów złośliwych, blokując rozrost naczyń krwionośnych  w guzach i ogranicza w ten sposób rozrost rozwój guza, aby zrozumieć przysusza guza, w zmian ma uruchomić rozwój angiogenezy - czyli ma  stworzyć sieć nowych najdrobniejszych naczyń krwionośnych (naczyń włoskowatych), które na nowo jakby umożliwią  odżywianie komórek, a także zabiorą  z chorych komórek produkty rozpadu złych komórek. Nowopowstałe zdrowe komórki krwionośne dają nowe życie narządowi dotychczas zajętego chorobą.
To tak najkrócej opisałam proces, aby było niezatrudne do zrozumienia.

Avastin odnosi dobre efekty w leczeniu Niektórych nowotworów, BO NIE WSZYSTKICH . Tutaj musiałabym opisać dłuższy referat odnośnie których narządów i  jak się zachowuje.
Na zwyrodnienie siatkówki oka dobrze, w światowej medycynie sprawdził się lek Lucentis. Ale ten lek jest strasznie drogi, a podać trzeba najmniej 4-6 razy do oka, czyli ogólne koszty !!! ogromne !!! . W składzie chemicznym podobny jest lek Avastin.
Od niedawna okuliści podjęli się Nowatorskiej, czyli jeszcze w fazie badań naukowych, jak lek Avastin sprawdzi się w leczeniu siatkówki oka.
Podkreślam ponownie - nowatorskie leczenie.
Jedna fiolka leku w przypadku podawania np. w raku nerki, we wlewie dożylnym, i musi byś ten wlew ponowiony, czyli leczenie nie polega na podaniu jednorazowym.
W przypadku oka, jedna fiolka jest za duża, więc jest dzielona na porcje, czyli z jednej fiolki uzyskuje się kilka podań do oka, co w ogólnym zarysie koszty leczenia maleją 8 krotnie.
Leczenie w stosunku do leczenia lekiem Lucentis jest aż tyle tańsze.
Avastin w okulistyce jest w fazie badawczej, niektórym pacjentom pomógł, zmniejszyło się krwawienie i wyostrzył stopniowo widzenie, choć pojawiły się przypadki zapalenia gałki ocznej.
Czytałam swego czasu raport firmy Roche, producenta leku. Firma Roche w swych założeniach opisuje lek działający w narządach miękkich organizmu i całkowicie zamkniętych, a oko należy do narządu otwartego na działanie zewnętrzne, nie opisała tego leku jako do leczenia delikatnego oka. Wyboru i badań w dziedzinie leczenia oka Avastinem podjęli się okuliści, w świecie także, nie tylko w Polsce.
Tańsze leczenie  ! ale czy tak powinno być  ????  Mi osobiście  nie podoba się takie rozstrzygnięcie Ministerstwa Zdrowia. Jeśli jest dobry sprawdzony lek Lucentis to dlaczego mogą na niego pozwolić sobie bogaci, płacąc za niego prywatnie. Przecież większość Polaków do takich zasobnych nie należy.
Bolesne, ale prawdziwe jak już nie jeden raz. Co cenniejsze  ? Zdrowe Społeczeństwo ? czy roztrwanianie pieniędzy państwowych budżetowych na niezdrowe zachowania polityków, posłów, elit rządzących.
Pacjenci po dokładnym kompleksowym zbadaniu stanu ogólnego, podejmują się leczenia Avastinem, podejmują gdyż chcą ratować się od ślepoty i ewentualnego nowotworu.
Zabieg wstrzyknięcia preparatu Lucentis lub Avastin  trwa kilka minut. Oko jest znieczulone, Avastin podaje się do oka bardzo cienką igłą. Pacjent nie musi leżeć z tego powodu w szpitalu, zostaje pewien moment na obserwacji a potem może iść do domu. Nie zakłada się opatrunku. Potem dwa dni na pewno, przebywać w spokojnym stonowanym  pomieszczeniu, nie na słońcu, i nie na silnym przeciągu, wiatrach,  aby nie zakurzyć oka.

Od siebie napiszę tak, co bym zrobić miała gdybym musiała zastosować Avastin do oka ? Przebadałabym oko u jeszcze innego okulisty, aby potwierdzić opinie lekarską u dwóch postronnych specjalistów, aby obejrzeli wyniki badań całego organizmu, czy jednak w moim przypadku mogę podejść do leczenia tego typu lekiem, potem wybrałabym dobrą placówkę medyczną i leczyła się, czyli zaryzykowała.
Ale Wybór Należy do Ciebie mikar4 , o ile nie masz pieniędzy na Lucentis.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-06-14 15:03
Bardzo wyczerpująca odpowiedź.Gratuluję i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor mikar4 Dodany 2010-06-14 18:50 Zmieniony 2010-06-14 18:57
Dziękuje Ci za tak obszerną odpowiedz.Teraz już wiem co mnie czeka!!! A byłam u 3 lekarzy każdy powiedział mniej więcej to samo.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-15 10:29
ŻYCZĘ ... udanego leczenia, polepszenia stanu zdrowia. Pozdrawiam mikar4
Nadrzędny Autor Floria Dodany 2010-12-22 12:19
Dokładnie jak piszesz, problemem okazuje się być brak refundacji. Mam znajomą, która musi kupować lek we własnym zakresie, ale co ważniejsze - terapia jest skuteczna. Mimo braku refundacji lek na całe szczęście dla ludzi z takimi problemami tanieje. Jeszcze kilka m-cy temu były o parę set pln wyższe niż teraz dostępne. Przyjaciółka wiem, że zamawia lek w sieci aptek juventa, jest to koszt niecałego 1,5 tys zł. Bez refundacji (która podobno w jakichś szczególnych okolicznościach jest jakby możliwa dla nielicznych... jak zwykle) to jest najtańsza cena jaką znalazła w PL. Ale jak sama stwierdziła, ważne że lek jest skuteczny, terapia nie jest uciążliwa, nie wymaga w przypadku zastosowania w okulistyce leżenia w szpitalu etc.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-15 17:30
kuchenny wątek, papryka coś mi przypomniało, czy jadasz paprykę i w postaci przyprawy papryka ostra także, bo tak się składa ze papryka ma działanie lecznicze w układzie krwionośnym.
przeciwwskazanie  u osób z owrzodzeniami żołądka i dwunastnicy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / lek avastin (13065 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill