www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / w sprawie ciąży (6025 - wyświetleń)
- Autor kornelia Dodany 2010-06-14 21:08 Zmieniony 2010-06-14 21:17
Mój mąż jest osobą niepełnosprawną po urazie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Porusza się na wózku. Chcielibyśmy mieć dziecko, nasze własne. Z oczywistych względów nie jest to takie proste.  Stąd tez moja prośba do osób, które były w podobnej sytuacji i udało im sie wspólnie zajść w ciąże. Czy pozostaje tylko metoda in vitro, czy też są inne wypróbowane , skuteczne metody - mam na myśli środki wspomagające potencję. Czy mogą się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie? Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo chciałabym urodzić nasze dziecko.  Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-06-14 21:36
Po pierwsze: jeśli tego nie wiecie, macie jeszcze sporo do zrobienia w Waszym wspólnym życiu. Proponuję kontakt z ludźmi z FAR - nikt nie wie na te tematy więcej.
Po drugie: nie przesadzaj z tym "naszym" dzieckiem. Adopcja to też piękna sprawa a ambicja to czasami kiepski doradca.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-06-14 21:53
bluengel brawo !
dziecko to nie rzecz nasze wasze
ważne by było kochane i kochało
Nadrzędny - Autor kornelia Dodany 2010-06-15 16:00
Absolutnie nie neguję adopcji i jak najbardziej biorę ją pod uwagę, bo sama mam w rodzinie adoptowane dzieci. A "nasze dziecko" to nie jet to kwestia ambicji tylko nadzieji. Dlatego też wróciłam się z tym zapytaniem.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-06-15 17:55
trzeba mierzyć siły na zamiary
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-06-16 10:55
Kornelio wątpię czy na tym forum znajdziesz ludzi życzliwych. Twoje dążenia są jak najbardziej zrozumiałe i mam nadzieję, że uda się Wam, życzę Ci tego z całego serca. Niestety nie umiem pomóc, choć z własnego doświadczenia wiem, że można wiele. Radzę porozmawiać na IPON.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-06-16 11:45
Jest też forum tetraplegików ,gdzie ta sprawa była omawiana
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-18 14:35
Witam.
Temat jest delikatny, podejście Musi Być Delikatne i Indywidualne. Ja znam osobiście osoby, które doczekały się dziecka, jedni to moi wieloletni przyjaciele. Jest to możliwe.
Na forum ogólnym trudniej o tym pisać, dlatego temat ugrzęsł w "przedpokoju" że tak powiem.
Na priv zostawiam wiadomość.
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 07:57
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i jest adresowana również do rodziców.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / w sprawie ciąży (6025 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill