www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc mam problem z Zus-em. (3018 - wyświetleń)
- Autor arturo1406 Dodany 2010-11-25 21:48
WITAM .
Mam na imię Artur mam 33lata i rok temu zachorowałem.Lekarze trzy razy ratowali mi życie i udało się ŻYJE.Przed chorobą pracowałem i miałem odprowadzane wszystkie składki.Po 182 dniach choroby musiałem złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny lub rentę.Pokierowany przez pracownika Zus-u złożyłem wniosek o rentę.Pani w Zusie wytłumaczyła mi to tak że lepiej złożyć wniosek o rentę gdyż jeśli nie będę miał przepracowanych 5lat to i tak dostanę zasiłek rehabilitacyjny gdyż nadal się leczę.Ślepo zawierzyłem tej osobie i stawiłem się na komisję lekarz przyznał mi stopień umiarkowany(2grupa) z całkowitą niezdolnością do pracy do 2012roku.PO2tyg.dostałem z Zusu odmowę renty gdyż nie mam 5lat pracy tylko 4lata 8miesiec i 12dni.Udałem się do pani z ZUSU i dowiedziałem się że w mojej sprawie nie da się nic zrobić ponieważ nie mam lat pracy,zapytałem o zasiłek rehabilitacyjny który ponoć miał mi się należeć .Wykrzyczała mi na cały Zus że mam dać jej spokój i iść do urzędu pracy zarejestrować się.Byłem w Urzędzie Pracy żeby się zarejestrować ale tam usłyszałem że nie mogę być zarejestrowany ponieważ mam całkowitą niezdolność do pracy.Pojechałem z powrotem do ZUSU do tej samej pani która tak mnie kierowała i ona powiedziałam mi o rencie w drodze wyjątku.Złożyłem stosowne dokumenty i dostałem odmowę.Odwołałem się od tej decyzji i znowu odmowa.CO JA MAM DALEJ ROBIĆ JESTEM CHORY NA nerczyce,zakrzepice kończyn dolnych ,jestem po zawale płata płuca prawego i ma zaćmę po sterydową.Czy może mnie ktoś pokierować co dalej robić bo ja już nie ma siły co miesiąc (od roku) jestem w szpitalu,mam podawany endoksan.Proszę mi wierzyć mam rodzinę żonę i dziecko i ja walczę o wszystko dla nich ponieważ podczas choroby spotkało nas tyle upokorzeń ze strony ludzi zdrowych,teraz ja jestem chory a cierpi moja rodzina a ja pomimo wszystko mam jeszcze HONOR.Poinformowałem tą panią w Zusie że nie zostawię tej sprawy tak ale nie wiem co mam robić.POMÓŻCIE!!!!!!!
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2010-11-26 01:51
No cóż, przykre, ale prawdziwe.
Prawda jest taka, iż na obecną chwilę nie masz prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.
Musisz uzupełnić brakujący okres wymaganych 5-ciu lat stażu w miarę szybko, tak abyś "zmieścił się" w warunku, iż muszą one przypadać w ciągu ostatniego dziesięciolecia przypadającego przed dniem zgłoszenia wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy. Uwaga, ten warunek powinien być spełniony z dniem zgłoszenia nowego wniosku - proszę to uwzględnić w swoich kalkulacjach.
Proszę też pamiętać o zasadzie ograniczenia okresu nieskładkowego (okresy nieskładkowe uwzględnia się w wymiarze nieprzekraczającym jednej trzeciej udowodnionych okresów składkowych). Proponuję policzyć, na spokojnie, ile miesięcy należy "dopracować".
Nie wiem w jakim stopniu jesteś zdolny do pracy (i czy w ogóle), ale może jakaś praca na umowę zlecenie.

I jeszcze jedno, nie rób więc sobie wyrzutów, iż nie złożyłeś wniosku o świadczenie rehabilitacyjne. W Twoim przypadku nie ma znaczenia, jaki wniosek złożyłbyś, czy o świadczenie rehabilitacyjne, czy o rentę z tytułu niezdolności o pracę.
Skoro lekarz orzecznik orzekł Twoją całkowitą niezdolność do pracy, to uwierz mi, ZUS odmówiłby Ci prawa do świadczenia rehabilitacyjnego i poinformowałby Ciebie, iż możesz wystąpić z wnioskiem o rentę. Złożyłbyś wniosek, ale z tego co napisałeś jasno wynika, iż nie otrzymałbyś świadczenia, ponieważ nie spełniasz warunków do uzyskania renty.
.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Proszę o pomoc mam problem z Zus-em. (3018 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill