www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy jest szansa, że dostanę orzeczenie? (1791 - wyświetleń)
- Autor poli8527 Dodany 2010-12-05 19:47
Witam. Rok temu miałem wypadek (nie w pracy, lecz podczas wykonywania prac domowych), oparzenie dłoni i całego przedramienia 2 i 3 stopnia. Ponad miesiac byłem w szpitalu (a prawie pół roku na zwolnieniu lekarskim), przez ten czas mialem kilka operacji czyszczenia, rekonstrukcji i preszczepów skóry (przepraszam, nie pamiętam dokładnych terminów medycznych). Finał tego był taki, że na całej dłoni (prawa ręka) jest blizna, a mały palec z powodu przykurczu z blizny miałem amputowany w połowie. Po roku resztę palca i wogóle cała dłoń mam lekko zwiniętą w pięść, nie nieumożliwia to pracy, ale większość bardzo utrudnia. W zimnie lub wodzie pracować nie mogę wcale bo w całej dłoni łapią mnie skórcze. Plastyka dłoni nie wchodzi w grę bo mnie po prostu na nią nie stać. Pracowałem w składzie budowlanym, ale zostałem zwolniony, bo szefowa powiedziała, że nie potrzebuję niepełnosprawnego (pomimo tego, że robilem prawie wszystko co wcześniej, ale może nie tak szybko z powodu mniejszej chwytliwości dłoni i mniejszej siły,  a praca w składzie nie należy do najlżejszych). Do pracy mógłbym wrócic gdybym miał orzeczenie do celów pozarentowych w stopniu lekkim (tak mi przynajmiej powiedziała). Mam wię pytanie, a raczej prośbę :
1. Czy ktoś mi może powiedzieć czy jest wogóle szansa, że takie oświadczenie mogę dostac na to schorzenie, które mam? czy nawet nie próbować i od razu dać sobie spokój? (wiem, że może kogoś obrażę, ale wszystkie pieniążki, które miałem poszły mi na lekarzy wcześniej i już nie mam żeby ewentualnie dołożyć)
2 Jeżeli tak to gdzie?
Dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-12-05 20:20
Złóż papiery do ZUS ale czy dadzą to nie wiem. Jak w PFRON też nie wiem jak się załatwia. Proponuję przejść sie do nich. Też staje się na komisję i też przyznają dawniej grupy....
Nadrzędny Autor moerbecke Dodany 2010-12-06 00:57
Plastyka, jeśli jest to sprawa powypadkowa jest refundowana przez NFZ, zapewne trzeba swoje odczekać, ale to już inna sprawa. W każdym razie refundacja jest, Zwróć się do NFZ albo do Twojego lekarza prowadzącego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy jest szansa, że dostanę orzeczenie? (1791 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill