www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna czy zasilek? (2980 - wyświetleń)
- Autor sitarz1234 Dodany 2010-12-06 15:06
Witam,
jestem matką trójki dzieci w tym jedno niepełnosprawne, na które biorę zasiłek pielęgnacyjny. Nigdzie nie pracowałam, ubezpieczenie płacę w krusie.
Mąz pracuje, ja opiekuje się dziećmi. Czy należy mi się renta socjalna? Dziecko niepełnosprawne (porażenie mózgowe) ma 3 lata.
Nadrzędny Autor ausia30 Dodany 2010-12-06 15:18
renta socjalna to nie bardzo się orientuję ale świadczenie pielęgnacyjne (520 zł)powinno przysługiwać musisz zgłosić się do gminy tam gdzie załatwia się rodzinne na dzieci ,potrzebne ci będzie orzeczenie o niepełnosprawności zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach za rok poprzedni męża i twój zerowy-jeśli nie pracowałaś.Pozostałe dokumenty to już na miejscu się dowiesz.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2010-12-06 15:19
nie nalezy sie
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-12-06 19:03
UWAGA: nie jestem specjalistą Centrum Integracji - nie daję gwarancji na swoje odpowiedzi i pomimo dobrej wiary należy się nimi kierować na własne ryzyko.

> Czy należy mi się renta socjalna?


Odpowiedź już tutaj padła, ale wyjaśniam
Renta socjalna należy się zawsze dziecku, a nie rodzicowi. To oznacza że Pani, na dziecko, taka renta nie przysługuje (tutaj można poczytać więcej o rencie socjalnej - klik). Tym niemniej, może Pani przysługiwać tzw. świadczenie pielęgnacyjne. Jest to świadczenie wypłacane niepracującemu rodzicowi za opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Jakie dokumenty złożyć (klik)
Świadczenie pielęgnacyjne dla rolników (klik)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna czy zasilek? (2980 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill