www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / parking (5060 - wyświetleń)
- Autor Małgorzata Gołąb Dodany 2010-12-06 19:50
Witam, moi rodzice są inwalidami I grupy, załatwiłam im przed ich posesją miejsce parkingowe z oznaczoną kopertą, ale jak to bywa zaraz sąsiad wyrobił kartę na swoją matkę postawił samochód położył kartę i samochód stoi nie używany, a ja chcąc rodziców zawieźć na rehabilitację czy w innym celu nie mam dojazdu. Chciałabym żeby miejsce było z numerem rejestracyjnym samochodu czy jest taka możliwość czy są przepisy umożliwiające takie rozwiązanie.nadmieniam że samochód którym wożę rodziców jest ich własnością.Mieszkamy w Stargardzie szczecińskim,Pozdrawiam i proszę o poradę
Nadrzędny Autor krak Dodany 2010-12-07 11:29
Problem sąsiedzkiej życzliwości.
Sądzę, że nie ma formalnie możliwości zabronić sąsiadowi stawania na oznakowanym miejscu jeśli posiada kartę. Wykorzystał po prostu sytuację. Zostaje tylko postaranie się o oznakowanie drugiego miejsca parkingowego dla ON.  Czy jest zgoda reszty mieszkańców (pewnie bloku) by kolejne miejsce parkingowe przeznaczyć dla ON to już inny problem. Wszystko zależy od ilości miejsc do parkowania i wzajemnej sąsiedzkiej życzliwości. Inaczej zostaje walka i podchody. Ale czy o to chodzi? Sami się możemy zmieniać, innych jest trudniej. Życzę powodzenia w rozmowach.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-12-07 13:57
A ja myślę że jest możliwość oznakowania miejsca nr rejestracyjnym. Widziałam takie na parkingu przy bloku.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-12-07 14:04
byl juz nawet taki temat na forum ale za takie oznakowane miejsce trzeba placic
Nadrzędny - Autor Małgorzata Gołąb Dodany 2010-12-07 18:32
W tym rzecz że miejsce parkingowe można wykupić na drodze wewnętrznej,np.spółdzielni,albo w strefie płatnego parkowania,ale czy jest możliwość na drodze miejskiej?
Nadrzędny - Autor hata Dodany 2010-12-08 10:54
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłaś. Pisałaś, że 'załatwiłaś' miejsce parkingowe, ale gdzie? Bo Spółdzielnie Mieszkaniowe i Wspólnoty muszą wyznaczyć miejsce/a dla ON, są one dostępne dla każdej osoby z karta parkingową. Miejsce dla danego samochodu w Spółdzielni czy Wspólnocie, kosztuje jak wcześniej pisano i niekoniecznie takie miejsce mimo opłat może zostać przyznane. Co do 'dróg miejskich', to drogi dzielą się na: gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Zajęcie pasa drogowego kosztuje w zależności od kategorii drogi. Ja do gminy napisałam podanie o miejsce parkingowe przy drodze krajowej i mi odmówiono. Dopiero po odwołaniu miejsce mi przyznano, jego koszt, to ponad 600 PLN/rok.
Co, do znaku dla ON z Nr rejestracyjnym, to nie ma takiego obowiązku, bo teoretycznie starcza znak D-18a z nr koperty http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/Znak_D-18a.svg/476px-Znak_D-18a.svg.png
Nadrzędny - Autor hata Dodany 2010-12-08 11:09
c.d. za szybko kliknęłam.
Ale w dużych miastach trzeba mieć znak T-29 http://tinyurl.com/33ak9wu i najlepiej z numerem rejestracyjnym, bo widząc znak T-29 osoby z karta parkingowa parkują tłumacząc się, że nie widziały numeru koperty, tylko znaczek 'inwalidy'. Wyrobiłam sobie Znak T-29 z numerem rejestracyjnym i mam spokój.
Nadrzędny Autor Małgorzata Gołąb Dodany 2010-12-08 17:56
Jest to droga zarządzana przez miasto , dzwoniłam do inżyniera miasta ,ale powiedział mi że nie można przypisać numeru rejestracyjnego, a więc konkretnego samochodu do miejsca parkingowego dla inwalidy, a z tego co czytam na różnych forach to można, więc już sama nie wiem jak ugryźć tę sprawę. jestem w stanie płacić abonament, Jest coś takiego jak podanie o zajęcie pasa drogowego na jakiś okres czasu czy można to powiązać z miejscem do pakowania dla inwalidy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / parking (5060 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill