www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problem z ZUS (1553 - wyświetleń)
- Autor bobda Dodany 2010-12-08 21:44
Witam. Mam prośbę o pomoc. Mąż w 2006 roku dostał odmowną decyzję z ZUS o przyznaniu świadczenia rentowego. Od tego czasu toczyła się sprawa przed sądem. W końcu w październiku tego roku zapadł w Sądzie Apelacyjnym prawomocny wyrok.Mężowi przyznano świadczenie rentowe od 2006 do 2011. Dzisiaj przyszła decyzja z ZUS o przyznaniu  i wyrównaniu świadczenia. Chcę zaznaczyć,że mąż cały czas pracował. ZUS w swojej decyzji i swoich wyliczeniach pomniejsza wyrównanie o kwoty przekroczenia dochodu i podatek. Kwotę bazową do wyliczenia świadczenia  przyjął na dzień złożenia wniosku, czyli z 2006.Przed wydaniem decyzji ZUS zwrócił się pismem do męża o złożenie zaświadczenia o osiąganych dochodach za lata 2007,2008,2009. Nic nie wspomnieli o złożeniu za te lata druku RP-7. Do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia przyjęli zatrudnienie w latach 1996 do 2005.Mam duże wątpliwości, czy teraz ZUS postępuje zgodnie z przepisami.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-12-13 15:37
Obowiązkiem  męża je st powiadomienie o wysokości dochodów.. To stanowi ustawa...  Nic prostszego zwrócić sie do zakładu o zaświadczenie o wysokośći zarobku..  By obciąć oświadczenie rentowe trzeba zarabiana na miesiąc grubo ponad 3 tysiące brutto złotych ...
Przy okazji można złożyć wniosek o ponowne przeliczenie renty   za te lata 2006 do 2010  coś doskoczy..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Problem z ZUS (1553 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill