www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpowiedź na apelację (5908 - wyświetleń)
- Autor Alicja56 Dodany 2010-12-13 11:17
Dostałam pismo z Sądu Okręgowego informujące, że ZUS wniósł apelację od wyroku sądu w sprawie o moją rentę.
W pouczeniu jest informacja, że mogę wnieść odpowiedź na apelację lub zażalenie.
Mam pytanie. Co powinnam wnieść i jak to powinno wyglądać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2010-12-13 13:22
Czy powinnaś wnieść odpowiedz czy zazalenie zależy od tego co ZUS napisał w apelacji. Jeśli to co napisal ZUSnie ma pokrycia w rzeczywistości pisz zażalenie. Ja napisałam, moja sprawa toczy sie w sądzie apelacyjnym już 5 miesiąc i końca nie widać
Nadrzędny - Autor Alicja56 Dodany 2010-12-13 14:45
Trudno powiedzieć, bo ocena rzeczywistości jest inna ze strony ZUS, a inna w ocenie sądu.
Sąd opierając się na dokumentacji medycznej i opinii biegłego stwierdził, że nie nadaję się do pracy. ZUS opierając się na tych samych dokumentach twierdzi, że nadaję się do pracy i wniósł apelację. Zdaniem ZUS mój stan zdrowia wyraźnie się poprawił.

Czy zażalenie ma mieć jakąś formę? Czy to pismo nazywa się "zażalenie do apelacji organu rentowego", czy inaczej?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-12-13 15:30
Piszesz >>> W pouczeniu jest informacja, że mogę wnieść odpowiedź na apelację lub zażalenie.

Pytanie istotne  masz Pan odpis  postanowienia lub wyroku sądu okręgowego...

Czy masz Pan treść apelacji ZUS..    Wtedy można kwestionować wadliwość apelacji ZUS..
Nadrzędny - Autor Alicja56 Dodany 2010-12-13 15:53
Nie mam odpisu wyroku sądu i już jest za późno na staranie się o odpis. Do końca tego tygodnia muszę wysłać swoje pismo.
Treść apelacji mam, ale nie jestem prawnikiem, ani się na tym nie znam, więc nie wiem, co można by zakwestionować.
Ta sprawa ciągnie się już 2 lata i mam szczerze dość...
Rentę dostałam na depresję, a ZUS bardzo się stara, żebym z niej nigdy nie wyszła.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-12-13 16:47
jesli nie jestes prawnikiem to sie do niego wybierz, tak bedzie najlepiej
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2010-12-14 10:14
Nie zgadzam się z tą opinią, nie trzeba byc prawnikiem by logicznie odpowiedzieć na pismo urzędasa z Zus tym bardziej, że oni często piszą tak samo. Jak chcesz to Ci pomoge
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-12-14 18:02
Można logicznie i treściwie odpowiedzieć  jak rzekłem wcześnie trzeba znać treść..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpowiedź na apelację (5908 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill