www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / do PRACY po 3 miesiacach zasilku ZUS pomocy (2828 - wyświetleń)
- Autor kalusza Dodany 2010-12-16 17:29
Za 7 tygodni kończę 3miesięczną rehabilitację przepisaną przez orzecznika ZUS. Wcześniej wykorzystałem 182dni zwolnienia lekarskiego w pracy i nie wiem co dalej. W pracy spodziewam się zwolnienia jak tylko do niej wrócę a pewnie wrócę już za 7tygodni z powodu lepszego stanu zdrowia. Teraz dostaję 90% pensji płatnej przez ZUS. Nie wiem czego mogę się spodziewać po powrocie do pracy i jakie mam opcje. W chwili obecnej mam 3miesięczny okres wypowiedzenia a czy będzie się liczył jeżeli zdecyduję chęć powrotu do pracy po 182 dniach zwolnienia i 3 miesiącach rehabilitacji z ZUS? Czy jeżeli zdecyduję się na kolejną komisję ZUS i dostanę kolejne 3 miesiące rehabilitacji, będą tak samo płatne - 90% pensji? W jaki sposób powinienem rozmawiać z pracodawcą by się mnie za szybko nie pozbył. Czy pracodawca ma prawo mnie zwolnić po tak długiej rehabilitacji? W zakładzie chyba istnieją jakieś związki zawodowe ale nie jestem pewny, czy one mogą mi pomóc? Dodatkową informacją jest fakt, że moje stanowisko pracy nie jest już potrzebne w zakładzie pracy.
Proszę o pomoc.
Dziękuję.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-12-19 21:20
Po trzech miesiącach 75 procent.. płatnę świadczenie rehabilitacyjne.
Co się tyczy zwolnienia   ma zastosowanie w przypadku kontynuowania świadczenia rehabilitacyjnego
rozwiązanie bez wypowiedzenia - art 30 §1 pkt.3 kp w związku z art. 53§1 pkt1, ppkt.b kp cytuje "" bez wypowiedzenia z przyczyn niezawinionych przez pracownika (długotrwała choroba).
Nadrzędny - Autor kalusza Dodany 2010-12-20 09:03
Bardzo dziękuję.
A czy to prawda, że zasiłek rehabilitacyjny może trwać do 2 lat a później pozostaje renta?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-12-20 14:18
Nie prawda.. świadczenie rehabilitacyjne możesz brać przez 12 miesięcy..!!
Nadrzędny - Autor kalusza Dodany 2010-12-20 16:35
A co po tym czasie przysługuje chorym, renta?

Bardzo dziękuję.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-12-23 18:31
Po tym czasie a w zasadzie przed upływem rehabilitacji składasz papiery na rentę
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / do PRACY po 3 miesiacach zasilku ZUS pomocy (2828 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill