www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / grupa inwalidzka (2626 - wyświetleń)
- Autor szwagier77 Dodany 2010-12-29 18:22
Witam, mam takie pytanie.
Być może jest już taki temat ale nie mogę go znaleźć, szukałem tutaj na forum i na googlach.
Mam krzywy kręgosłup, i deformacje klatki piersiowej z tego powodu. W dzieciństwie borykałem się z chorą pertesa, teraz jestem zdrowy tylko że mam krótszą nogę, lekarze powiedzieli mi że przyczyną skoliozy jest właśnie ta noga. Nie długo skończę 18 lat. problemy kręgosłupa zaczęły się w podstawówce. Pytanie moje tkwi w tym czy moje schorzenie nadaje się do grupy inwalidzkiej (czy jak to się nazywa).
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-12-30 13:27
Wszystko zależy od tego jak bardzo schorzenie wpływa na funkcjonowanie danej osoby (oraz co to jest za osoba, jak wyksztłącona, w jakim wieku, czy moż epracowac itp). Trudno jest to ocenić na podstawie pobieżnego opisu z forum. Jeśli chce Pan mieć pewność to proponuje  złożyć dokumenty w zespole ds. orzekania o niepełnosprawności i przejść pełna procedurę orzekania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / grupa inwalidzka (2626 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill