www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Pomocy! (2388 - wyświetleń)
- Autor Barbara R Dodany 2010-12-31 14:30
Dzien dobry,

Jestem matka niepelnosprawnego umyslowo dziecka a wlasciwie mezczyzny (41 lat). Mam ogromny problem z moim zdrowiem i musze poddac sie bardzo skomplikowanej operacji oczu w innym miescie. Nie wiem jak dlugo bede musiala pozostac w szpitalu i czy od razu po przyjsciu do domu bede w stanie zapewnic mu potrzebna opieke. Niestety nie mam nikogo kto moglby zaopiekowac sie moim synem w czasie kiedy ja zdecyduje sie na pojscie do kliniki. Od tego czy znajde opieke dla syna bedzie zalezalo czy bede widziala i czy bede mogla dalej opiekowac sie synem. Ja jestem jedyna osoba ktora zajmuje sie moim uposledzonym umyslowo synem. Syn jest osoba bardzo spokojna ale wymaga pomocy we wszystkich czynnosciach dnia codziennego jak toaleta, przygotowanie jedzenia, pomoc w ubieraniu sie itp.

Nigdy nikogo nie prosilam o pomoc ale teraz sytuacja jest wyjatkowa i bardzo potrzebuje pomocy.

Czy ktos wie jak i gdzie moge zalatwic opieke dla syna w Gdansku albo Warszawie???
Ja nigdy nie korzystalam z takiej pomocy ale teraz musze.

Zarowno syn jak i ja mamy bardzo niskie renty i nie stac mnie na osrodki prywatne.
Bardzo prosze o pomoc!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-12-31 17:46
Basiu R myślę, że opiekunkę można by załatwić z MOPS ale na ile godzin w ciągu dnia to nie wiem. A może tak umieścić w DPS na czas twojej niezdolności do pracy przy nim.
Piszę tylko to o czym słyszałam ale nigdy nie korzystałam.

Moc spełnionych życzeń w Nowym Roku ci życzę.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-01-05 10:42
Poczytaj ten tekst

Dla nich nie ma żadnych przeszkód
Niepełnosprawność nie musi unieruchamiać. Czasami pobudza do działania. Nie wierzycie? To przeczytajcie.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/79467

Patrz jak "niepełnosprawni" sobie świetnie radzą i nie szukają pomocy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Pomocy! (2388 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill