www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Ulga podatkowa na dziecko niepełnosprawne (6920 - wyświetleń)
- Autor Eliza Dodany 2011-01-03 10:15
Witam

Chciałabym się dowiedzieć czy jest ulga podatkowa na dziecko niepełnosprawne - co trzeba spełnić,jakie dokumenty trzeba posiadać.

Z góry dziękuję za pomoc
Eliza
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-01-03 10:49
Ale nie rozumiem pytania - chcesz wiedzieć, czy za sam fakt "posiadania" dziecka niepełnosprawnego jest ulga?
Nie, nie ma...
Pewne rzeczy można sobie odpisać z tytułu np. dojazdów na rehabilitację (posiadając auto), zakup sprzętu rehabilitacyjnego itd. - szczegóły np. w poradniku na stronie niepelnosprawni.pl i w ustawie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-03 21:00
Ulgi są odliczane od podatku ale wyłącznie dla tych co posiadają pierwszą grupę czyli całkowitą niesdolność do pracy i samodzielnej egzystencji, ale to tyczy się osób dorosłych. Co do dzieci nie mam pojęcia. Proponuję zadzwonić do urzędu skarbowego.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-01-03 21:38
Ella, piszesz nieprawdę. Nie uważasz, że czasami lepiej nic nie napisać niż wprowadzać ludzi w bład? Ulgi dotycza różnych stopni niepełnosprawności i nie jest to temat na jedno zdanie, więc chyba warto się powstrzymać i nie wypowiadać, skoro nie ma się zamiaru rzetelnie sprawy przedstawić???
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-04 18:24
bluengel nie chcę się z Tobą kłócić więc pozostawię cię bez odpowiedzi. Czasem myślę ze pracujesz wszędzie. Wczoraj w Gazecie Wyborczej i Rzeczpospolicie były wszystkie informacje do rozliczenia PIT włącznie z programem na płytkach.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-06 17:44
Eliza na tej stronce a na dole jest cd znajdziesz to co potrzebujesz czyli o ulgach na dzieci : http://biznes.onet.pl/ulgi-podatkowe--co-nowego-w-2011-r,19925,4092952,1,news-detal
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-01-06 21:28
Ella, no i znowu: mnie (pojęcia nie mam za co) skrytykowałaś a sama dalej brniesz...
Przecież dziewczyna wyraźnie zapytała, czy sa specjalne ulgi w przypadku dziecka niepełnosprawnego - nie chodzi jej raczej o rzeczy oczywiste (jak ulga "na dziecko" dotyczaca wszystkich rodziców). Fajnie, że chcesz pomóc, ale dziewczyna potrzebuje konkretów w szczególnym przypadku, więc...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-07 16:50
bluengel to przeczytaj uważnie post z tym zdaniem: Co do dzieci nie mam pojęcia. To jest mój własny post powyżej.

A na spokojnie to już tu prawie mnie nie ma na tym forum.

Pozdrawiam już w 20011
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 07:30
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Ulga podatkowa na dziecko niepełnosprawne (6920 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill