www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Edukacja (1848 - wyświetleń)
- Autor Maleńka Dodany 2011-01-05 00:40
Witam. Jestem osobą niepełnosprawną. Posiadam znaczny stopień niepełnosprawności. Poruszam się na wózku inwalidzkim. W lutym 2010 roku rozpoczęłam edukację w policealnej szkole dla dorosłych. Z powodu ostrej i śnieżnej zimy mam duże problemy z dostaniem się do szkoły. Czy w związku z edukacją mogę liczyć na dofinansowanie transportu do szkoły?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-14 08:34
Proszę zapoznać się z programem Student II realizowanym przez PFRON – w programie mogą uczestniczyć uczniowie szkół policealnych i jest tam możliwość dofinansowania do przejazdu
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/81/82/Student_II.html
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-01-14 18:42
A czy ktoś z Integracji w ogóle sprawdził jak ten program Student działa w praktyce?

To jest taka sama droga przez mękę jak dotacje na rozpoczęcie biznesu. Niby są kryteria oceny a i tak wszystko zależy od urzędnika i jego widzi mi się.
Ładnie to tylko wygląda w ustach rządzących ile wydano już ze środków UE, z tym że większość pochłonęła infrastruktura i środowisko, a szaraczek jest tam gdzieś na końcu.

Poza tym jak jak potrzebuję dojechać na uczelnię czy do pracy to nie za 3 miesiące czy pół roku, ale jutro. Na miejscu Integracji darowałbym sobie takich rad albo przynajmniej napisać coś konkretnego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Edukacja (1848 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill