www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Sprawni, mniej, mało sprawni, tacy sami przecież są! (16798 - wyświetleń)
- Autor miau Dodany 2011-01-09 17:12 Zmieniony 2011-01-09 17:29
Witam!

...nie wiem od czego zacząć..., bo podobny wątek już jest na tym Forum, ale co tam, spróbuję zaprosić Was ponownie! :-)

Jestem miau, niepełnosprawną fizycznie, wózek, Adminką Portalu integracyjnego http://www.sekson.eu/portal/articles.php?article_id=2 o tematyce seksualności niepełnosprawnych, który ma na celu łamanie tabu, które, niestety, góruje w polskim społeczeństwie.
Założycielem Portalu i Forum jest  Tom, młody, pogodny, sprawny człowiek, który chce, z pomocą zaufanych Mu Osób, przełamać w Polsce tabu jakim jest seks O.N .
Portalowi podlega Forum integracyjne, również o tematyce seksualnej, o  seksualności niepełnosprawnych, którego celem jest dyskusja,łamanie tabu, porady Userów, wymiana doświadczeń, uwaga nie tylko seksualnych!
Sporo tematów ze Świata ON jest, poza tym, miła, przyjazna atmosfera!

...z uporem maniaka, poszukuję w sieci... czego, po co...?
Może tak odpowiem: dziś odnalazłam ten Portal, konkretniej, http://www.zrobmy-to-razem.pl/articles/175/fatalne-stereotypy/  ... stereotypy ...właśnie, to co chcę powiedzieć, zawiera treść artykułu na tym Portalu.

Pozdrawiam i zapraszam miau!

http://www.sekson.eu/
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-09 17:36
Czy potrzeby on są inne od sprawnych? Przecież każda istota ma indywidualne potrzeby, marzenia, również seksualne. Dlaczego rozmawiać o sieksie, a nie o uchu, oku... nie wiem... wątrobie.
Cóż w seksie takiego fascynującego, by w tym względzie dzielić ludzi na sprawnych i mniej.... Czy to jest temat tabu? Zależy dla kogo? Ja nie mam z tym problemu. Poza tym jak ten temat ma się do barier?
Nadrzędny - Autor miau Dodany 2011-01-09 20:00 Zmieniony 2011-01-09 20:03
Ano, ma, bo barierą dla ON, jest myślenie sporej liczby sprawnych, że niepełnosprawna/y, nawet, nie myśli o seksie, a tu figa, :-), Portal i Forum udowadnia, że to nie prawda.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-10 22:59
Tu jest wątek bariery architektoniczne - czyżby o architekturę w seksie chodziło? A już poważnie - co mnie obchodzi kto co myśli? I tak wszystkich ciekawskich nie zaspokoimy.
Nadrzędny - Autor miau Dodany 2011-01-10 23:07
:-) eeej, "Bariery architektoniczne i nie tylko", jakoś tak, zobacz.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-10 23:52
Ok. ale dlaczego seks miałby być barierą? Równie dobrze można by pogadać na temat niezgrabnych nóg.
Nadrzędny - Autor miau Dodany 2011-01-11 08:43 Zmieniony 2011-01-11 09:31
Tak, masz rację z tymi nogami i wiesz co?
Gadamy, sorki, dyskutujemy na różne tematy, m/in o dysfunkcjach cielesnych, o chorobach, przypadłościach..., można by wymieniać, długo.

Sam seks nie stanowi bariery..., rozmowy o nim, na te tematy.

Powtórzę, udowadniamy, że ON żyją "normalnie".
Pragnienia uczuć, miłość, związki, ciąża.. niepełnosprawnych.., to tematyka Forum, nie zimny seks, nie! :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-01-11 18:22
Możesz jaśniej? W czym problem? Nie chce mi się wchodzić w linki przez ciebie polecone, dlatego pytam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-11 18:34
Dadam jeszcze, że ja nie mam problemu rozmawiania o seksie. I chyba masz nieco archaiczne poglądy. Te sprawy nie są "tabu". Dziś o nich rozmawia się z dziećmi w szkole. Tzw. zdrowi widzą nas tak jak my chcemy.Znam bardzo wiele par on i mieszanych, które żyją w związkach małżeńskich, bądź luźnych, odchowali dzieci i nikt nie wytyka ich palcami. Więc nie widzę problemu.
Nadrzędny - Autor miau Dodany 2011-01-11 19:06
Ok, ok, gratki, szczere!
Również znam wiele par i niestety, różowo nie jest między nimi... ja odmiennie do Ciebie widzę problem..., jestem ON, na wózku, nie raz słyszałam, jak pytano męża, przy mnie, to Wy ten tego, Ona(ja) myśli o tym, może...?, ale spoko, serio!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-11 23:21
Czy ty chcesz świat naprawić? Jak chcesz edukować ludzi? Zawsze będzie ktoś za... i ktoś przeciw... Głupi będzie zawsze dziwił się (niezależnie od stopnia naukowego), mądry powie, że tak musi być (niezależnie od statusu społecznego). Czy to, że jesteś na wózku, przeszkadza Ci w spełnieniu się jako kobiety? Na pewno nie jest nam łatwo, ale czy taternicy mają łatwo? Tak wielkie znaczenia ma dla Ciebie opinia innych? Z czym masz tak naprawdę problem? Jak nie chcesz nie odpowiadaj mi. Ale nie bardzo rozumiem Ciebie. Bo to, że u kogoś nie jest różowo..., to niestety wpisane jest w naszą egzystencję. Każdy ma piękne i szare dni.
Nadrzędny - Autor miau Dodany 2011-01-12 05:56 Zmieniony 2011-01-12 06:33
Świata, nie naprawiam, piszę to i owo tylko, najczęściej odnośnikami do stron się wspomagam,  od cytologii, chorób intymnych...,  ciąży a padaczce, czy SM, padaczka http://www.sekson.eu/portal/articles.php?article_id=6 , po podpaski, pierścionki zaręczynowe perfumy, takie tam babskie pierdołki...,a nóż ktoś szuka inform. na temat i znajduje, na Forum, to dobre w/g mnie,  to Forum to baza wiedzy,:-).

Odnośnie zakończenia Twojego posta, nie, nie o dniach cichych, szarych, w związkach myślę, to błahostka nie warta uwagi, dyskusji, o przemocy, latami trwającej.

Masz udane życie, fajnie, nie poszukujesz wiedzy na tematy schorzeń ON a seksu, czy ciąż Kobiet niepełnosprawnych, Twoja sprawa, ja i wiele Osób, mamy inaczej i interesują Nas tego typu zagadnienia.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-01-12 13:20
Widzisz w odróżnieniu od Ciebie, wiem czego chcę. A chcę i to bardzo dowiedzieć się o co Tobie tak naprawdę chodzi. Raz piszesz, że o bzdetach gadać nie będziesz (i słusznie), innym razem mówisz, że interesuje Ciebie wszystko, "babskie pierdołki". Gdzie napisałam, że mam "udane życie".  Poza tym jakoś nie widzę tu zainteresowania tematem. Też zmywam się, życząc owocnych dyskusji.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-01-12 18:30
Kryształek...
Każdy wie czego chce, tylko Ty nie rozumiesz sprawy poruszanej przez miau... Patrzysz na to tylko z własnej perspektywy...
A jeśli chodzi o zainteresowanie jakąś nową sprawą przez jakąś nową osobę i dotyczącą prawdziwych spraw i potrzeb osób niepełnosprawnych to wyjaśnia, komu i poco naprawdę służy te forum... 
Nadrzędny - Autor miau Dodany 2011-01-13 09:23
Nie jestem pewna, ale chyba taka jest rzeczywistość...
Forum http://www.sekson.eu/ , jest jedynym w sieci, gdzie sprawni i niepełnosprawni rozmawiają, dyskutują razem, wspólnie na tematy bardzo intymne, bez obaw że sprawny wydrwi ON, gdy ten głos zabierze..., to tabu jest tam złamane, tej bariery nie ma tam!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-01-13 16:57
To świetne i potrzebne Forum http://www.sekson.eu/... Ponieważ w Polsce większość obywateli jest zdania, że niepełnosprawni są aseksualni, że nie chcą seksu, że nie rozumieją co to jest seks, tak samo jak większość zdrowych sądzi, że niepełnosprawnemu jest obce wychodzenie na ulice, że wolą siedzieć w swoich ( często w nie swoich) czterech ścianach... Dlatego w Polsce jest tyle barier i tyle niedostępnych miejsc dla ON, jakby to oni byli inni... Jakby to z góry im ktoś zakazywał, wmawiając nam, to nie jest miejsce dla was, to nie jest czynność dla Ciebie... A niby, co, my nie możemy??? Dlaczego, nie możemy??? Czy niektóre rzeczy, takie jak seks, są nie dozwolone??? Czy my nie mamy pragnień, czy my nie mamy prawa do kochania się jak zdrowi i piękni??? To są sprawy, które, nie tylko interesują nas jako niepełnosprawnych a coraz więcej osób zdrowych z którymi mamy okazję poznać na naszych forach i portalach... Forum http://www.sekson.eu/ to bardzo dobry pomysł bo tam można się poczuć wolnym od bariery mentalnej stworzonej dla wygody sprawnych a nie dla nas ON... Ponieważ w Polsce sprawni rodzice lub opiekunowie zazwyczaj od małego nam, ON wymazują pojęcie seksualności... Robiąc z nas jeszcze większymi niesprawnymi niż jesteśmy bo wymazanie nam pojęcia seksualności prowadzi do odosobnienia się a w późniejszym czasie do trudności w nawiązywaniu stosunków między ludzkich i w doborze partnera na dalsze życie... 
Nadrzędny Autor miau Dodany 2012-04-28 12:24
Piosenką Dzień dobry! http://www.youtube.com/watch?v=_EdZbopNeS8

Od 09 stycznia 2011r , kiedy to założyłam ten wątek, minęło sporo czasu, wiele się zadziało w życiu moim... i waszym..., ale nie o tym zamierzam , he..., odświeżam ten wątek pytaniem, czy ktoś z was jest już Userem na www.sekson.eu ? :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-01-14 18:13
Był u nas wątek w Ameryce klawe życie..... Polecam jednak przeczytać książkę " Krucha jak lód". Ja po jej przeczytaniu byłam nie tylko chora ale i zrozumiałam że to klawe to na pokaz. A ludzie wcale nie lepsi od nas. Przykro mi. Patrzyłam na fabułe z punktu ON i walczącego rodzica a jednocześnie byłam wrogiem rodzica. Po trupie do kasy.....

>Sprawni, mniej, mało sprawni, tacy sami przecież są!>  


Ja osobiscie nie rozumioem tytułu. Co ma piernik do wiatraka.
Nadrzędny Autor miau Dodany 2011-01-14 18:27

>Sprawni, mniej, mało sprawni, tacy sami przecież są!<


wyjaśniam inspirację do nadania tytułu:

>myślenie sporej liczby sprawnych, że niepełnosprawna/y, nawet, nie myśli o miłości, o związku, o seksie<

Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-01-14 18:50
Czytałem twój post Ella o tej książce "Krucha jak lód"
Tu krótka recenzja http://www.we-dwoje.pl/krucha;jak;lod;jodie;picoult,artykul,18467.html

I tak mi naszedł na myśl przypadek A.Tysiąc i jej problmów z oczami (chciała usunąć ciążę ale lekarze nie chcieli). Wygrała jakieś tam sprawy i zastanawiam się co ona teraz mówi dziecku - "mamusia ciebie kocha?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-01-14 20:57
Barnaba
No dopiszę koniec...... Nic nie mówi dziecku. Mała utopiła się w stawie. Kochająca mamuśka włożyła do trumny czek na te 8mln dolców których nigdy nie ruszyła z konta lekarki i pochowała razem z córką. Nie pytaj o satysfakcję bo ja ON mam wstręt do tej mamuśki. Były przyjaciółkami przez około 6lat i raptem podać do sądu za złe urodzenie córki (tak się u nich to nazywa)....... uffffff nigdy tej autorki nic nie wypożyczę.
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:04
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Sprawni, mniej, mało sprawni, tacy sami przecież są! (16798 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill