www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a praca (2620 - wyświetleń)
- Autor tetrus Dodany 2011-01-24 10:18
Witam

Chce podjąć prace na "Umowę zlecenie" i mam pytanie odnośnie renty socjalnej.
Z racji tego, ze nie będę miał stałej pensji miesięcznej tylko wynagrodzenie za wykonana prace, zastanawiam się co zrobić z renta socjalna? Czy mając rentę socjalna i przekraczając dozwolony próg dorobienie, będę musiał rentę za dany miesiąc oddać czy mam ja zawiesić?
Nie chciał bym jej zawieszać, gdyż później mogą być problemy z jej odwieszeniem. Przepisy na to pozwalają, tyle, ze my żyjemy w dzikim kraju i przepisy sobie a życie sobie. Spotkałem się osobiście z dwoma a słyszałem o kilku przypadkach, gdzie zawieszono rentę socjalna a później były problemy z jej odwieszeniem.
Dlatego wolał bym ja zwracać za miesiąc w którym przekroczył bym próg i mieć ciągle prawo do renty. Jest taka możliwość?

Czy będąc zatrudnionym na "Umowę zlecenie" zatrudnionym sam muszę opłacać składkę na ZUS, ubezpieczenie, podatek czy odprowadza, to zleceniodawca?

Pozdrawiam
Tomasz
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-24 10:59
Szanowny Panie
W przypadku pobierania renty socjalnej, każde przekroczenie limitu 30% przeciętnego wynagrodzenia powoduje zawieszenie świadczenia. Może Pan co miesiąc informować ZUS o swoich zarobkach i co za tym idzie zawieszać świadczenie w razie potrzeby, proszę jednak pamiętać o tym, że co kwartał zmienia się przeciętne wynagrodzenie, a co za tym idzie, zmienia się kwota możliwa do dorobienia.
Nadrzędny - Autor tetrus Dodany 2011-01-24 11:26
Jesli dobrze rozumiem, przekraczajac limit w marcu, zglaszam to do ZUS i zostaje mi wstrzymane swiadczenie za dany miesiac. Jesli w kolejnym miesiacu/miesiacach nie przekrocze limitu swiadczenie zostanie wyplacone normalnie?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-01-26 09:26
Dokładnie tak, przekroczenie limitu w danym miesiącu powoduje zawieszenie świadczenia w danym miesiącu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna a praca (2620 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill