www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wywiad z rodzicem dziecka autystycznego (10660 - wyświetleń)
- Autor gosiula Dodany 2011-01-31 16:42
Mam styczność z osobami z autyzmem i bardzo interesuje mnie to zaburzenie, dlatego też piszę pracę licencjacką na ten temat. Jednak do tej pracy potrzebuje wywiadu z rodzicem dziecka autystycznego, dlatego też prosiłabym, aby Państwo, którzy chcą mi pomóc odpowiedzieli na poniższe pytania i odesłali je na mojego maila: ups50@wp.pl :
1. Kiedy stwierdzono autyzm u Pana/Pani dziecka?
2. Jak przyjął(a) Pan/Pani tę wiadomość?
3. Jak wpłynęła ta diagnoza na funkcjonowanie Państwa rodziny?
4. Jakie cechy i zachowania przejawia Pana/Pani dziecko?
5. W jaki sposób Pani/Pana starała się zdobyć informacje dotyczące autyzmu?
6. Czy poznanie i zrozumienie specyfiki autyzmu wpłynęło na stosunek Pana/Pani wobec dziecka?
7. Jakie działania podejmuje Pan/Pani w celu poprawy funkcjonowania swojego dziecka?
8. Co wg. Pana/Pani jest najtrudniejsze do zaakceptowania w tym zaburzeniu?
9. Z jakich instytucji pomocy Pan/Pani korzysta?
10. Czy dziecko chodzi do przedszkola np. integracyjnego?
11. Jak ono funkcjonuje w grupie z innymi dziećmi?
12. Jaki ma ono kontakt z innymi dziećmi?
13. Czy w tym przedszkolu ma ono dodatkową pomoc w osobie nauczyciela wspomagającego?
14. Jakie działania są skierowane na to dziecko przez nauczyciela wspomagającego?
15. Czy zauważył Pan/pani zmiany w zachowaniu i postępy pod wpływem działań nauczyciela?
16. Jaki wpływ na to dziecko ma przedszkole? Czy chętnie chodzi do tego przedszkola?
17. Jak wygląda Pana/Pani współpraca z przedszkolem?
18. Czy kontaktuje się Pan/Pani z innymi rodzinami, których dzieci również chorują na autyzm?
19. Czego nauczyło Pana/Panią zaburzenie dziecka?
20. Jaką widzi Pan/Pani przyszłość przed swoim dzieckiem?
21. Jakich rad mogłaby Pani/Pan udzielić innym rodzicom mającym dzieci z autyzmem?

Z góry bardzo dziękuję tym, którzy pragnęli mi pomóc i jestem calym sercem z rodzicami dzieci zaburzonych autyzmem!
Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor gosiula Dodany 2011-01-31 16:47
Jeśli ktoś chcialby tutaj udzielić odpowiedzi na pytania, również byłabym bardzo wdzieczna!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wywiad z rodzicem dziecka autystycznego (10660 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill