www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / transport (4753 - wyświetleń)
- Autor izabelka Dodany 2007-01-27 22:10
Jestem nauczycielem w klasie integracyjnej.Jeden z moich uczniów porusza się na wózku inwalidzkim, jego sytuacja finansowa jest bardzo ciężka. Wychowuje go matka, utrzymują się z zasiłku opiekuńczego. Mieszkają razem z siostrą, która pracuje. Matka codziennie przywozi chłopca do szkoły środkami komunikacji miejskiej. Matka chłopca jest chora, bardzo męczy się podczas codziennych transportów.Teraz spadł śnieg i dowóz do szkoły kosztuje ją dużo wysiłku. Nie stać ją na zlecenie przewózu osób niepełnosprawnych (mpk). Matka złożyła stosowne dokumenty do MOPS-u , ale martwi się, że kwota dochodów rodziny może przekroczyć minimalnie kwotę wymaganą. Jak mogę pomóc? Może jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Chłopiec często jest nieobecny w szkole, ponieważ matka źle się czuje. Proszę o radę.    
Nadrzędny Autor zanikowiec Dodany 2007-01-28 23:13
Witam Cie IZabello ...... moze warto zworcic sie do jakiejs fundacji ... moze niedaleko sa Warsztaty Terapii Zajeciowej WTZ. .... lub moze droga od tego chlopca do szkoly chodzi bus z tych warsztatow .... bo w mojej okolicy byl podobny przypadek .... i kierownik zgodzil sie na to by bus zabieral takiego chlopca z domu do szkoly i z powrotem bezpalnie to bylo .... warto sprubowac .... pozdrawiam Michał
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / transport (4753 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill