www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / różnica (8966 - wyświetleń)
- Autor barbara33 Dodany 2011-06-17 16:50
jaka jest różnica między testamentem a darowizną
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-17 19:34
Basiu wkleję ci tu link bo już to przerabiałam ale nie umiem wytłumaczyć. Dodam tylko że jakby moja mama zapisałą darowiznę dla mnie musiałaby zapłacić dla notariusza 1650zł za to że mieszka u mnie o ile mieszka się razem. Jak pisałam nie umiem tłumaczyć ale pamiętam słowa notariuszki. To zbyt duża kwota.
http://www.nf.pl/Artykul/8461/Testament-czy-darowizna/darowizna-mieszkanie-nieruchomosc-spadek/
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-06-17 20:12
Darowiznę przekazuje ci ktoś za swojego życia, a zapis testamentowy otrzymujesz po śmierci osoby, która ten zapis zrobiła. Tak ja to rozumiem.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-18 18:37
Lid to zależy jak w testamencie pisze.Z darowizną jest niezły zachód.Tu jednak wolę nie dyskutować na ten temat :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-06-18 21:05
dziękuje wam :-)
Nadrzędny - Autor tatarka Dodany 2011-06-23 21:41
darowizna to nie problem tylko zebranie dokumentów  [ to też tyczy sie testamentu] i umówienie sie z notariuszem na spotkanie w celu podpisanie do 300 tyś, wartośći np domu płaci sie 1%.0raz koszty  z tym związane  problem ma sie z głowy i nie jest istotne czy osoba,która  darowała bedzie mieszkac z tobą - ale osoba która darowała w ciągu roku może darowiznę odwołac [ drastyczne sytuacje].
notariusz płaci podatek, procedurę sądową itp sprawy ,najlepiej pojdź do notariusza i u sekretarki wszystkiego sie dowiesz powie ci jakie dokumenty musisz przygotować itp, a jak masz jakieś wątpliwości to możesz sie umówić z notariuszem ale to juz odpłatnie,
testament zbiór dokumentów ,umówienie sie na spotkanie osoby, która chce złozyc testament cena około 400 żł, pozornie wydaje sie tanio poniewaz koszty beda po smierci osoby,która ten testament zostawiła tj, osoba która otrzymała spadek droga testamentu musi ten testament otworzyc i przejść cała procedurę sądową np. wypis byłej osoby z księgi wieczystej i wpisanie siebie itd. to równiez wiąże sie z kosztami np wypis z ksiegi wieczystej 30 zł wazny tylko 1 miesiąc.
dokumenty: wypis z rejestru gruntów,wyrys, planowanie przestrzenne, mapki, wypis z księgi wieczystej, akt własności osoba,która chce darować , jeśli osoba która chce darować mieszkanie miała je wspólne z męzem,-mąz nie zyje to akt zgonu meza.
powodzenia i nie bój sie kosztów bo ja  jestem emerytką i część wszystkiego darowałam córce, bo jeszcze wchodzi w darowizne stopień pokrewieństa, im bliżej tym taniej
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-06-24 14:30
dzięki to nie mnie dotyczy pozdrawiam
Nadrzędny Autor Witek74 Dodany 2013-01-23 12:43
Temat lekko liźnięty, ale dobre i to, dzięki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / różnica (8966 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill