www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Jak się odwołać od punktu 9 Orzeczenia o Niepełnosprawności? (12444 - wyświetleń)
- Autor justa31 Dodany 2011-08-20 10:57
Witam...
Wczoraj odebrałam orzeczenie w którym przyznano mi stopień znaczny, a moje wątpliwości dotyczą punktu 9 czyli karty parkingowej gdzie napisano nie dotyczy.
Zapoznałam się na temat komu i w jakich przypadkach można się o taką kartę ubiegać , jakie symbole powinno to orzeczenie zawierać.
Moim problemem jest napisanie takiego orzeczenia.Zauważyłam że ludzie w niektórych odwołaniach odnoszą się do artykułów i paragrafów , a  chciałam bym je w miarę poprawnie napisać.
Bardzo proszę,  jeżeli jest ktoś kto pisał już takie odwołanie lub podobne o pomoc.
Będę bardzo wdzięczna o przesłanie go na mój adres maj...justa310774@wp.pl
Z góry dziękuję...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-20 16:02
Zupełnie nie rozumiem jak w orzeczeniu o znacznym stopniu niepełnosprawności może być zapis w pkt. 9 - nie dotyczy. Jedynie orzeczenie o lekkim stopniu musi zawierać symbole o uszkodzeniu narządów ruchu lub choroby neurologiczne aby mieć prawo do otrzymania karty parkingowej natomiast niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym a tym bardziej znacznym bezwarunkowo upoważnia do w/w prawa.
Myślę, że jest to stereotypowo wypełniony druk orzeczenia i jest to tylko pomyłka urzędnicza. Radzę zwrócić się z pytaniem do organu wydającego decyzję. Poza tym proszę przeczytać ten artykuł
http://www.niepelnosprawni.pl/labeo/app/cms/x/3544;jsessionid=ywmt3f2mf1
Nadrzędny Autor moerbecke Dodany 2012-03-13 13:03
"Zupełnie nie rozumiem jak w orzeczeniu o znacznym stopniu niepełnosprawności może być zapis w pkt. 9 - nie dotyczy. Jedynie orzeczenie o lekkim stopniu musi zawierać symbole o uszkodzeniu narządów ruchu lub choroby neurologiczne aby mieć prawo..."

Czy są przesłanki do wydania karty parkingowei i niestosowania się do niektórych znaków drogowych decyduje tylko i wyłącznie komisja orzekająca. Jakie widzisz uzasadnienie udzielenia przesłanek do wydania karty dla osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem np. na depresję.  Bo ja,żadnego.

Pozdrawiam,

moerbecke
Nadrzędny - Autor gery44 Dodany 2011-08-20 21:19
JESLI MASZ MOZLIWOSC TO ODWOLAJ SIE, ALE PIERWSZY RAZ SPOTYKAM SIE ZE NIEPRZYNANO MIEJSCA PARKINGOWEGO. TYLKO ODWOLANIE POZDRAWIAM
Nadrzędny Autor violete Dodany 2011-08-21 07:50
Ja miałam tak co orzeczenie -nie dotyczy. W końcu za piątym orzeczeniem-dotyczy i tez nie wiadomo od czego to zależne..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Jak się odwołać od punktu 9 Orzeczenia o Niepełnosprawności? (12444 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill