www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 4) (211444 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-09-23 21:58

> a i tak przechodzi pierwszy.


Pierwszy chyba zawsze przejdzie, jeśli tylko partia zdobędzie miejsce. W końcu jest pierwszy i na niego najczęściej ludzie głosują (zwykle to jakieś znane nazwisko i takie tam). Nie bez powodu usłyszałam kiedyś że taki "pierwszy" to "lokomotywa" (napędza i "ciągnie" resztę). Często to Ci następni na liście dostają się "na plecach" pierwszego - bo zdobył tyle głosów, że "zarobił" więcej mandatów dla partii.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-09-23 22:09 Zmieniony 2011-09-23 22:15
A tak to wygląda w teorii: Strona internetowa Masz Głos - System wyborczy w wyborach 2011 (klik), m.in. odpowiedź na pytanie "Czy zawsze wchodzi pierwszy z listy?" (teoretycznie nie zawsze)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-23 20:41
Ja tam ciemna w tej polityce ale tu i uwdzie widzę wielkie tablice że toto się zrobiło, wyremontowało czy przerobiło z pieniędzy UE. Z mojego spojrzenia nie musiało się tego przerabiać skoro się nie zepsuło ale przerobiło i tylko po co? To chyba też jakieś beznadziejne pomysły na stratę kasy.
A jaśniej to tak to wygląda:
Po dawnych ruinach łąkach ( to znam z opowidań rodziców) powstały budynki nowoczesne z płaskimi dachami. Obecnie je się stara przystosować dopasować do dawnego starego miasta tylko jest problem. Budynków jest dużo, a dawne stare miasto tylko na fotografiach. Więc po co to wszystko? Pod publiczkę?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-09-24 15:56
Polecam, czasem warto "dać na luz" http://www.youtube.com/watch?v=XiPLFPZie-M :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-09-24 16:00
MNIE WKURZYŁO OGŁOSZENIE W TELEWIZJI
BO PFRON DAJE KASE NA DOWÓZ ON DO LOKALI WYBORCZYCH NO A CO Z TYCH WYBORÓW WYNIKA DLA NAS? JAK TAK TO NIE MA KASY NA TURNUSY PODJAZDY ITD A TERAZ NA WYBORY SIE ZNALAZŁA :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-24 16:32
Masz prawo głosu, państwo stara Ci się umożliwić wreszcie skorzystanie z niego. Też źle?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-09-24 16:36
GŁOUJEMY I CO Z TEGO MAMY?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-24 17:37
rogal co ty wiesz o tym dofinansowaniu? Tym razem to przesadziłeś. Od lat nie dostaję bo;
1) kasy mało
2) dostaje tylko stopień znaczy lu umiarkowany
3) poplecznicy napewno
4) MAM ZNACZNY I NIE DOSTAJĘ bo nie mam tam pleców                         
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-09-24 17:39
chore przepisy
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-24 17:43
Wiem Basiu wiem. Ostatnio było posiedzenie we wtorek tj 20.09 tego roku. O tym dowiedziałam się dopiero w piątek 16.09.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-09-24 17:45
:-(
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-24 18:07
Rogal!!! Twoim językiem to my możemy sobie dyskutować prywatnie, ale ja nie mam ochoty "noworysza" poznawać. Ani ty z "Woly", ani z Wawy.
Muszę oddać honor komuś kto pisał, dużo wcześniej, że należysz do jakiejś partii.Twoje wszystkie wypowiedzi o tym świadczą!
Barbara pisze prawdę - jak śmiesz pisać, że jej "źle" - to też pieniądze - ten dług!!! Może dowozić o.n. w codziennym życiu tam gdzie trzeba??
Wszyscy tu piszący niestety mają rację (oprócz ciebie w wielu punktach).
Siwek krótko i zwięźle napisał jak to jest! Pozdrawiam.

Rogal poczytaj swoje posty, albo pamiętaj co piszesz - to znajdziesz gdzie pisałeś ile zarabiasz!
Ma to jakieś znaczenie??? Pisałeś bo chciałeś! Czyżby kłamstwo?!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-09-24 19:35
Obraź mnie jeszcze, no weź, To na pewnbo podniesie poziom dyskusji. Może kiedyś pisałem ile zarabiam jeśli tak to dawno bo nie pamiętam. A do żadnej partii nie należę, bo i po co. Zresztą nie mogę z racji wykonywanego zawodu.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-24 18:13
Ella wiem, że masz rację. Spokojnie, wszystko da się wyegzekwować, powoli i z namysłem, gdzie uderzyć. Rogal to taki z Pcimia Warszawiak, jak nie, no to trzeba....
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-24 18:38
Dzięki bober. Tym razem nie denerwuję się. Dawno zrezygnowałam z PCPR.... a teraz no nie wiem mam ten wniosek i nie wiem czy warto wysłać :-(:-)

No tak u nas od dwóch dni w sklepach zbierają żywność na biednych a oni w wyborach... kij z wyborami
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-09-25 11:00
EllaTe pcpr to zwykłe robienie ludzi w konia jak coś się stanie to przecudownie naobiecują a jak coś do czego przyjdzie to niestety ale tylko ręce rozkładają więc dziwie się po cholerę to jeszcze istnieje czyszby to na stres pourazowy chyba tak lub zatrudnienie grona ludzi zresztą z rodziny radnych lub innych bandziorów politycznych oczywiście taka samo kupa złodziei i kombinatorów kiedyś była komisja lekarska i było dobrze choroby sie chyba nie zmieniły. Tak i wszystko czego byśmy nie dotknęli to jedna wielka banda złodziei bandziorów i kombinatorów jedno jest tylko piękne. Te przecudowne gwiazdy które świecą nad nami i jedno jest pewne iż one nas nie oszukają przynajmniej przez jakieś 4miliardy lat potem zobaczymy pozdrowienia z przecudownego Podkarpacia jeśli masz chwile to wyglądnij zaglądnij na niebo dzisiaj o 21 na południową stronę a zobaczysz czy nie jest pięknie pod warunkiem że będzie ładna pogoda 
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-24 18:57
Wrona siedzi na drzewie z serem
Idzie lis i pyta. Wrona czy ty idziesz na wybory ?
Wrona odpowiada:
NIE !!
Lis zabiera ser i ucieka.
Wrona myśli, -a jeżeli bym ja powiedziała tak, czy coś by się zmieniło ??
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-24 19:21
Nie! Nie Ella. Napisz jak możesz i chcesz ,o co chodzi z tym PFRON. Muszę zostawić komp., bo mój facet tak chce...
Ktoś pisał o NIEMENIE, czy widział, gdzie leży i co się dzieje we ": wszystkich świętych?
Ja tak!
Może ten ktoś napisze?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-25 20:41
bober ; ja nie wiem o czym pisać ? A co do wniosku leży sobie jak narazie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-09-26 08:03
No i zeszliśmy z głównego nurtu dyskusji niestety.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-26 16:05
Rogal, obrazić to cię chyba nie obraziłam, ale nie powinnam tego napisać. Obrażenie jest wtedy, gdy mówi się nieprawdę złośliwie. Jako, że nie wiem czy to prawda to przepraszam.
W realu czasem człowiek takiemu powinien "wygarnąć", ale nie można.
Dyskusją to raczej nie było. Nie odpowiadasz na zadane Ci pytania. Zresztą jakie to ma znaczenie?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-09-26 19:33
Mnie ciężko obrazić:)
Odpowiadam na każde pytanie, zapraszam do zadawania kolejnych.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-26 16:11
A tak swoja drogą, dlaczego pytanie o grób, grób? Niemena jest zejściem z tematu? Takie pytanie i brak lub odpowiedź na nie, weryfikują wiarygodność tego co pisze "osoba".
Właśnie takie niby nie na temat pytania powinni mieć zadawane politycy i wiadomo by było - kłamie czy nie.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-09-26 18:24
bober napisałam o grobie ale w wątku Nocne rozmyślania. Pogubiłam się dokładnie we wswzystkim. Przykro mi.

Politycy wszyscy kłamią i są cwani jak ten lis z powyższego mego postu. A my .... my będziemy dalej na tym "wózku jechać" .
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-09-26 14:40
no widzisz tak samo może nas każdy zamotać i nie wiadomo o co chodzi
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2011-09-26 20:17
Trzeba iść na wybory i pokazać kogo nie lubimy.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-26 20:23
Tylko nie mam pojęcia o tym. Kiedyś ktoś mną kierował. Polityki nie lubię nie interesowałam się nią nigdy i co teraz..... ????????
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-26 23:55
Ella napisał/a

>Tylko nie mam pojęcia o tym. Kiedyś ktoś mną kierował. Polityki nie lubię nie interesowałam się nią nigdy i co teraz..... ????????>


Płakać nic więcej... Ponieważ dałaś się kierować i dlatego mamy tak jak mamy, bo w większości  daliśmy się w przeszłości kierować... Jeśli zaś chodzi o mnie, to ja nie pójdę na wybory, bo po pierwsze nie mam na kogo, bo wszyscy co się cisną do tego cyrku na Wiejskiej we Warszawie, są hochsztaplerami, krętakami, złodziejami i oszustami... I dlatego nie chcę splamić się rąk i wybierać lepsze lub gorsze zło, ponieważ, uważam, że zło w każdej postaci jest tylko i wyłącznie złem a zło trzeba tępić ...
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-09-28 15:12
Ella napisała co napisała cóż być moze jest i tak jednak jeśli ty nie chcesz sobie rąk plamic to powiedz mi dlaczego idziesz na wybory jest zło tylko z jedną różnicą piękne słowo gorsze czy lepsze no powiedzmy iż dzisiaj jest źle skąd wiesz ze jutro nie będzie lepiej lub na odwrót a co do tego kto nami kieruje to już od dawna wiadomo pomyśl trochę gdzie ludzie politycy i te wszystkie złodzieje idą aby sobie ulrzeć no gdzie jak myślisz oprócz knajpy nigdy byś się nie domyśliła gdyż masz tak samo jak większość w głowie tylko jedno jak można przetrwać do jutra powiem ci gdzie idą do spowiedzi i tam się wszystko rozgrywa.To nie my jesteśmy temu winni tylko ten co się do koryta dostanie lub już przy nim jest,a dlaczego jak myślisz nie można oddzielić kościoła od państwa pomyśl tego niestety teraz nie mogę powiedzieć już i tak za dużo powiedziałem.Kiedyś pisałem o Palikocie wycofuje się z tego nic ciekawego nie wnosi w politykę taki sam złodziej i oszust jak i reszta tak ze mimo szczerych chęci nie idę w prawdziwej demokracji jest tak iż jest jeszcze jedna karta do głosowania tak która anuluje pozostałe coś w rodzaju azylu w głosowaniu na tym to polega jeśli to wrzucasz chcesz czynnie uczestniczyć w rozwoju swojego kraju jednak nie zgadzasz sie z osobami które są na tej liście i niema jakiś złych słów itp do drugich osób jedynie w Polsce takie rzeczy mozna na razie wyprawiać
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-29 14:25
123456
Ja nie napisałem, że pójdę na wybory... Pisałem, że nie idę na wybory, ponieważ nie mam godnego kandydata... A jak się nie ma kandydata to nie potrzeby głosować... Racja????
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-01 09:53
A ja niestety zmieniam zdanie (kobieta zmienną jest?) :-). Muszę pójść na wybory! Dlaczego? Bo to mój Dom -Polska. Fakt - ma dziurawy dach, nieszczelne okna i zwichrowane drzwi..., ale mam tu swój skromny kącik i łóżko własne z przykrótką  i przetartą kołdrą. Ale to jest moje! Żaden sąsiad mnie nie przygarnie i nie weźmie "na garnuszek", a jeśli..., to po jakimś czasie, kiedy potknę się, zadrwi; kim ty jesteś...., gdzie twoje korzenie...? Dlatego zależy mi na własnym domu i nie chcę, by rządziła w nim stara babcia, co ma kłopoty z pamięcią, obraża się co chwila na kogoś, wyrzucając tych co mają inne zdanie. "Rodzicom" też coś nie wyszło, muszę rozejrzeć się pilnie wokół, komu powierzyć wyremontowanie mojego Domu.
Na wybory idę, nie wiem jeszcze na kogo.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 10:03
sama też nie wiem czy pójde ale mam jeszcze czas na podjęcie decyzji
nie dokońca jest tak jak piszesz bo np zagłosujesz na osobe z nr 3 a wygra nr jeden i co z Twojego wyboru?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-01 10:06
Wiem, że jest tak, jak mówisz, ale chyba nie do końca mnie zrozumiałaś.... :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 10:08
wiem chodzi ci oto że jesteś obywatelką tego kraju i tak samo jak każdy chcesz mieć wpływ na to co się w tym kraju dzieje
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-01 08:44
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8152,title,Skandal-130-mieszkan-dla-poslow-Za-darmo,wid,13852129,wiadomosc_prasa.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-01 13:56
W okresie przedwyborczym warto zrobić rachunek sumienia obecnym parlamentarzystom. Sami tego nie dokonają. Mniej ważne są ich dzisiejsze obietnice, ale to, co nam obiecywali cztery lata temu. Jeżeli dzisiaj mizdrzą się do nas i obiecują nam poprawę warunków życia, to bądźmy pewni, że po raz kolejny chcą nas oszukać. Najwyższy czas, aby wyborcy zrozumieli, że skoro od lat w parlamencie zasiadają ci sami politycy, więc nic dobrego nie można się już po nich spodziewać. Żadna z partii, które po 1989 roku rządziły Polską, nie potrafiła rozwiązać najważniejszych problemów. To wstyd i hańba, że po 1989 roku około 3 milionów dzieci nie dojada, hańbą jest, że w kolejkach do specjalisty czeka się miesiącami a nawet latami, że renciści i emeryci nie mają na lekarstwa i godne życie, hańbą jest namawiania małżeństw do większej dzietności, a jednocześnie zaprzestanie budownictwa komunalnego, hańbą jest, że Polacy muszą wyjeżdżać "za chlebem" do pracy za granicą, hańbą jest, że ci, co zostali w kraju pracują jak niewolnicy nie otrzymując godziwego wynagrodzenia. I jeszcze długo można tak wyliczać. Jednocześnie przy tak powszechnej biedzie nasze kolejne rządy zadłużyły Polskę o potężne kwoty, które spłacać będą jeszcze nasze prawnuki. O czym to świadczy? Świadczy to o wielkim marnotrawstwie i braku odpowiedzialności ze strony rządzących. Za immunitetami czują się bezkarni, a swoją misję traktują jako okazję do  ustawienia się i swojej rodziny oraz znajomych. A przecież każdy parlamentarzysta ślubował:

>"Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej."<


Dlatego każdy obywatel powinien uczestniczyć w wyborach, aby później nie zwalać winy na jakichś ONYCH , którzy źle rządzą. To nie ONI, ale MY odpowiadamy za to, komu powierzymy rządy na następne lata.
Kryształek bardzo pięknie to ujęła pisząc:

> Muszę pójść na wybory! Dlaczego? Bo to mój Dom -Polska. Fakt - ma dziurawy dach, nieszczelne okna i zwichrowane drzwi..., ale mam tu swój skromny kącik i łóżko własne z przykrótką  i przetartą kołdrą. Ale to jest moje! Żaden sąsiad mnie nie przygarnie i nie weźmie "na garnuszek", a jeśli..., to po jakimś czasie, kiedy potknę się, zadrwi; kim ty jesteś...., gdzie twoje korzenie...? Dlatego zależy mi na własnym domu i nie chcę, by rządziła w nim stara babcia, co ma kłopoty z pamięcią, obraża się co chwila na kogoś, wyrzucając tych co mają inne zdanie. <


Natomiast Lidian podała link do ciekawego artykułu. Jeszcze nie dokonano wyboru, a już ci, co są u władzy, szykują sobie "gniazdka". Są pewni, że "banda czworga" (tak ktoś określił 4 partie wiodące) będzie przy władzy w nieskończoność. Uważam, że warto im to samopoczucie zepsuć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-01 15:27
Straszny skandal z tymi mieszkaniami, rtzeczywiście. Pewnie Poseł na Sejm RP ma mieszkać w wynajętym pokoju ze studentami?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 15:31
to jego sprawa
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-01 15:32
Rogal nie bądź śmieszny. Przecież wiesz, że mają zapewnione miejsce w hotelu, tylko w tyłkach im już się przewraca z dobrobtu i teraz muszą już mieć mieszkanie. W hotelu za ciasno. Przeczytaj  link.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-01 16:25
Byłem w tym hotelu nie raz i nie dwa. Victoria to to nie jest:) Jakbyśmy źle nie oceniali pracy posłów to muszą mieć warunki licujące z ich funkcją.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 16:32
BIURKO KRZESło i pracować można
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-01 16:42
Nie wstydziłabyś się, że mają Ciebie reprezentować żebracy...?
Biurko i krzesło .... ? wstyd!
Równaj do góry!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-01 16:45
A może lepiej by pracowali gdyby mieszkali w takich warunkach  jakie mają  ich wyborcy? Mieli by większe zrozumienie, bo teraz to większość chyba o nas zupełnie zapomniała. Są tak odlegli od naszej rzeczywiśtości, że niektórych wypowiedzi, to nawet wstyd słuchać. Rogal, Ty ich bronisz , bo już Ci z nimi "jest bliżej". Poznałeś inne życie. Udało Ci się mimo pewnej niepełnosprawności osiągnąć satysfakcję w życiu zawodowym, ale nie zapominaj, że nie wszyscy niepełnosprawni (i nie tylko) są z różnych niezależnych często od siebie powodów, w bardzo trudnej sytuacji. 
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 16:50
do kryształka
nie nie wstyd wstyd to kraść

masz racje lid
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-01 17:03
Czyli co...? Rogal ma biczować się...? Pracować, oddawać grzecznie pieniążki dla tych, którym z jakichś powodów nie powiodło się. Sam powinien zamieszkać w blaszanym baraku, żeby wiedział, jak mieszka biedota? Fajnie...? Posłów, senatorów i polityków wszelkiej maści powinno wyposażyć się w namioty i śpiwory... Takie jest Wasze pojęcie o pracujących ludziach...?
Już nie wiem, czy to ciemnogród, czy naiwność..., żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 17:09
wystarczy jak zamieszkają w zwykłym np 2 pokojowym ieszkaniu skromnie urządzonym a nie w willach  z basenem
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-01 17:36
Dzięki kryształek, nie mieszkam tam, ale w Domu Poselskim odbywają się niekiedy posiedzenia komisji sejmowych w których od czasu do czasu uczestniczę. Trafiłaś(eś) w sedno. Jacy by nie byli to reprezentanci Narodu, sami przez nas wybrani i mają mieć warunki do pracy stosowne do swej, co by nie mówić zaszczytnej funkcji.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-01 17:41
mają warunki do pracy a co z ich pracy wynika widzimy sami za pieniądze podatników grzeją stołki i śmieją się nam w twarz
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-01 19:07
Zostań politykiem.pracodawcą, urzędnikiem. Wciel się w rolę tych wszystkich, którzy tu są odsądzani od czci i wiary.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 4) (211444 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill