www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 6) (211203 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-04 09:50 Zmieniony 2011-10-04 09:53
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Odprawy-poslow-polskich,wid,13857643,wiadomosc.html

http://praca.wp.pl/title,Dlaczego-tak-dobrze-jest-pracowac-u-Komorowskiego,wid,13855328,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-04 10:08
No i?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-04 10:49
...... i jesteśmy przed wyborami więc zastanówmy się czy wszyscy z tych ludzi zasłużyli swoją pracą na to co otrzymują.
Obyśmy znów nie popełnili błędów wybierając niewłaściwych.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-04 12:28
Wracamy do tych samych zagadnień, które dyskutowaliśmy przy okazji hotelu sejmowego.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 15:29
zmieniłam zdanie ide na wybory by wyrazić swoje niezadowolenie z obecnego rządu
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2011-10-04 15:34
U mnie już od kilku dni na tablicach ogłoszeń są wywieszone listy kandydatów do sejmu i senatu z naszego okręgu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 15:36
:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-04 16:37
To się napatrzysz. :-)))) Obyś dobrze wybrał. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 16:53
:-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-04 16:54
Kurczę u nas zerowe informacje tj plakatów masa tylko brak kto kim jest i co ma do zaoferowania
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2011-10-04 17:05
Witaj Elu, wszystkie informacje znajdziesz dzięki "poradnikowi" Ioty, ja już tam zajrzałem i wiem wszystko :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-04 17:05
Jak to co? To co zwykle. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 17:26
czyli obecanki cacanki a gł,,,,,,,,u radość :-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-10-04 17:26
A w poniedziałek obudzimy się i ............. zaśpiewamy: http://www.youtube.com/watch?v=W1oQ9IpgBgo&feature=related :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 17:28
najprawdopodobniej tak będzie :-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-10-04 17:31
Oby "zielona wyspa" nie okazała się Atlantydą :-) :-(
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 17:32
pożyjemy zobaczymy :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-04 18:18
Iota napisała tak:

>Może komuś się przydadzą wskazówki jak systematycznie odszukać informacje o kandydatach. Ja według takiego schematu dokonałam już swojego wyboru i wiem, przy czyich nazwiskach postawię krzyżyk.<
>Warto skorzystać z różnych narzędzi pomagających poznać deklarowane poglądy komitetów. Ja korzystałam z kwestionariusza wyborczego Gościa Niedzielnego (http://gosc.pl/doc/972971.Kwestionariusz-wyborczy) ale rozumiem, że nie wszystkim taka opcja odpowiada.<


I chyba inni mają rację, że nie skorzystają z Twoich wskazówek, gdyż pod podanym przez Ciebie linkiem porównano programy TYLKO 5 Komitetów Wyborczych. Tym samym dokonano manipulacji, aby wyborcy, czytający "Gościa Niedzielnego" ,  broń Boże nie dowiedzieli się, co mogą im zaproponować inne Komitety. Tak to według "GN" wygląda wolność wyboru.
Lidian zamiast "ściągi" zwróciła uwagę na finansową stronę zagadnienia. I chyba to najważniejsze, bo jak wiemy, posłowie sami sobie ustalają apanaże. Podobnie jak wszelkie inne przywileje: nagrody, immunitety, odprawy, ulgi, finansowanie partii z budżetu, itp, itd.
Ktoś powie, że im się to należy, a inny, że nieładnie zaglądać komuś do kieszeni. W obu przypadkach zgadzam się z takimi stwierdzeniami pod warunkiem, że posłom należeć się będzie za konkretną pracę i nie będą zaglądali do naszych kieszeni.
Jakby tak zastanowić się, to na 460 posłów zasiadających w ławach sejmowych, takich aktywnych, którzy zabierają głos z mównicy sejmowej, można na palcach policzyć. Podobnie jest w senacie. Więc po co aż tylu tam siedzi?

Dla zobrazowania jak działa sejm i senat posłużę się tym oto linkiem (Kliknij !) To dla zainteresowanych, którzy chcą przeczytać całość.
Aby zaoszczędzić czasu na klikanie, z  linkowanego artykułu wybrałem najważniejsze stwierdzenia:

>Po co nam kilkaset drogich, szwendających się po Warszawie maszynek do głosowania? Mamy z tego powodu pokaźne koszty, a gdy przychodzi do głosowania, potulne maszynki i tak głosują zgodnie z wytycznymi swojej centrali. Nawet gdy nie obowiązuje ich oficjalnie ogłoszona dyscyplina partyjna! Nie ma to żadnego znaczenia kto zostanie wybrany.  Decyzje podejmują szefowie partii, zaś posłowie i  kluby parlamentarne są jedynie narzędziami w ich rękach.<


A kiedy posłowie i senatorowie zaglądają do naszych kieszeni? Robią to każdorazowo, gdy ustalają dla siebie kolejne przywileje, podnoszą podatki lub wprowadzają ustawy zwiększające nasze finansowe obciążenia.

Nawiązując do moich poprzednich postów chciałbym jeszcze raz zwrócić uwagę, że w programach głównych rozgrywających partii nie ma nic o źródłach finansowania obietnic wyborczych, a jeżeli są, to bardzo enigmatyczne.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-04 19:46 Zmieniony 2011-10-04 20:17
Krótkie wyjaśnienie, Nachbarze:

Kwestionariusz GN wylądował w spisie, bo jako jedyny z mi znanych dotyczy niektórych kwestii światopoglądowo-społecznych. Był rzeczywiście jedynym z którego ja osobiście korzystałam po to, żeby ustalić rzeczy o których nie miałam jasnej wiedzy i nie mogłam dokonać wyboru między partami bez tej wiedzy, ale doskonale wiem że nie jest idealny do poznania wszystkich kwestii. Ne wymienia programu socjaldemokratycznej Polskiej Partii Pracy - Solidarność 80' (wszystkie okręgi). Nie zawiera programu Nowej Prawicy (21 okręgów). Nie zawiera programu Prawicy związanej z Markiem Jurkiem (20 okręgów). Dyskryminuje więc zarówno "cudzych" jak i "swoich".

Ale dlatego w spisie wylądował też Latarnik (kładący większy nacisk na pytania gospodarcze), choć niestety on też nie opisuje wszystkich istniejących komitetów, tylko te największe, tak samo jak GN. Dlatego też w "ściądze" jest odwołanie do programów partii na ich własnych stronach (nie ma linków, bo uznałam, że to przesada - stronę internetową partii znaleźć łatwo, jak się już z Państwowej Komisji Wyborczej wie, że w danym okręgu komitet działa). Dlatego jest odwołanie do stron PKW - bo oni utrzymują bezstronny i pełny rejestr kandydatów.

Jeśli znasz narzędzie, które opisuje więcej opcji i robi to bardziej "przyjaźnie" niż PKW, to może się po prostu podziel?

EDIT: Dziś (przed chwilą) znalazłam jeszcze ten: http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/sciaga-wyborcy-czyli-co-zrobia-partie-jesli-wygraj,1,4847653,aktualnosc.html. Opublikowano go dziś w nocy, więc oczywiście nie istniał w ogóle, kiedy pisałam "ściągę".

Ale oczywiście też nie jest idealny (też nie uwzględnia części komitetów, które gdzieś wystawiają kandydatów).
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-10-04 19:47
Zgadzam się  z ostatnim zdaniem- nikt nic nie mówi , skąd na te "cuda" wezmą pieniądze.
a ja sobie tak myślę, może nazbyt naiwnie, że gdyby zmieniły się zasady finansowania partii, gdyby posłowie byli rozliczani za nieobecności na posiedzeniach, tak jak każdy  pracownik za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy-  wówczas każdy, który by tak pędem chciał przekroczyć próg parlamentu, 5 razy by się zastanowił, czy warto.  Gdyby każda nieobecność "kosztowała: posła określoną, dotkliwą kwotę,  wówczas może byłoby ...lepiej? uczciwej?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-04 20:55
Iota, z całym szacunkiem, nie mam żadnych pretensji do Ciebie, tylko do "GN". Powinien/powinna (bo to gazeta) być obiektywny, skoro chce służyć jako "ściąga" dla niezdecydowanych. Dzisiaj już za późno, by szperać po Necie. Zresztą i tak dużo napisałem i uważam, że każdy, kto jest zainteresowany wyborami, sam sobie znajdzie. Nie podaję też kogo wybieram i nie agituję. Jedynie wskazuję, jakie elementy programów są ważne, chociaż i tak nie jest to gwarancją dobrego wyboru. Dlatego użyłem porównań do znanych ludowych mądrości, że nowa miotła lepiej zamiata, czyli w skrócie "czas na zmiany".
Dodam jeszcze, że przy obecnym stanie finansów, jedynie oszczędna gospodarka środkami daje możliwość zmian na lepsze. Problem jednak w tym, że będzie to trudne zadanie, bo machina biurokratyczna broni się sama. A właśnie między innymi tam są marnowane pieniądze.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-04 21:14
Nachbar - krótko: ten sam błąd popełnił Latarnik. To nie jest jakaś szczególna specjalność GN.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-04 21:32
Dzięki za info. A już myślałem, że to przez ideologię. Zatem przepraszam "GN".
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-06 00:25
klarysa napisał/a:

>Zgadzam się  z ostatnim zdaniem- nikt nic nie mówi , skąd na te "cuda" wezmą pieniądze. a ja sobie tak myślę, może nazbyt naiwnie, że gdyby zmieniły się zasady finansowania partii, gdyby posłowie byli rozliczani za nieobecności na posiedzeniach, tak jak każdy  pracownik za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy-  wówczas każdy, który by tak pędem chciał przekroczyć próg parlamentu, 5 razy by się zastanowił, czy warto.  Gdyby każda nieobecność "kosztowała: posła określoną, dotkliwą kwotę,  wówczas może byłoby ...lepiej? uczciwej? >


Sądzę, że lepiej nie byłoby ponieważ, jak to za dawnych a może nie tak dawnych czasów mawiano, Polak potrafi... ale co potrafi, to już zostawiam do was... 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-05 18:29
Ja nie mam ani jednego kandydata, ponieważ moim zdaniem od pory kiedy komuna padła, nikt z tych co byli w parlamencie i w rządzie nie przyczynił się do poprawy warunków życia... Miało być tak dobrze a jest, każdy widzi, jak jest, gorzej i gorzej...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-05 18:32
A długów mamy coraz więcej.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-05 18:38
A no "mamy" i jeszcze bzdurnymi decyzjami "narobimy" i to nie my ON a "ONI"
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-05 20:14
Nawiązując do postu Lidian.

>Tylkowski jest niepełnosprawny umysłowo i jestem pewien, że nie wejdzie do sejmu. Wystawiliśmy go nie po to, aby wygrał, tylko żeby pokazać, że w Polsce żyje ogromna liczba osób wykluczonych, które nie funkcjonują w przestrzeni publicznej. Ich odmienność tak bardzo nas razi, że wolimy ich zamknąć w domach opieki społecznej. Musimy otworzyć się mentalnie na takich ludzi.<


Na pierwszy rzut oka pomyślałem podobnie jak prowadzące wywiad, że jest to cyniczne. Po zastanowieniu się stwierdziłem co innego. Janusz Palikot już wcześniej znany był z niekonwencjonalnych pomysłów. I chociaż pozornie wyglądało to na "pajacowanie", zawsze miało to głębszy sens, bo w ten sposób zwracał uwagę opinii publicznej na jakiś ważny problem. Szkoda tylko, że media większą uwagę skupiały na rekwizytach, którymi się posługiwał, a nie na sednie sprawy. Tak między innymi było z pistoletem i wibratorem. Ale to właśnie dzięki Januszowi Palikotowi sprawa ujrzała światło dzienne.
http://www.tvn24.pl/0,1504154,wiadomosc.html

>Janusz Palikot ze swoim dramatycznym apelem zwrócił się do komendanta głównego policji i ministra sprawiedliwości. Domagał się interwencji w sprawie lubelskich policjantów podejrzanych o gwałt i molestowanie seksualne. Funkcjonariusze są już w areszcie, ale zdaniem poła PO odpowiedzialność powinni ponosić także ich przełożeni. - W komendzie lubelskiej torturowano człowieka, gwałcąc go. Powinniśmy bić na alarm w tej sprawie – podkreślił Palikot. Starszy sierżant Grzegorz K. jest podejrzany o dwukrotne zgwałcenie w policyjnej izbie zatrzymań pijanej studentki. A policjant Michał G. i strażnik miejski Bartłomiej J. usłyszeli zarzuty molestowania seksualnego dwóch dziewcząt w wieku 14 i 15 lat. Policjant miał grozić dziewczynom śmiercią, jeśli opowiedzą komukolwiek o tym, co się stało.<


Podobnie i teraz. Może potrzeba tego szoku, aby społeczeństwo zwróciło uwagę, że nie składa się tylko z osób zdrowych, ale i takich, o których nie należy zapominać tylko dlatego, że tak mało ich widać na ulicach.
Może ktoś ma inne zdanie, ale ja tak to odbieram.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-05 20:35
Mnie zastanawia na ile p. Tylkowski jest świadom tej sytuacji (tego, że kandyduje do Sejmu, ale trochę po to, żeby był "happening")... Jeśli jest, to jego sprawa i mu wolno. Gorzej jeśli nie do końca by był.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-05 19:55
A to komuna padła? Jakoś nie zauważyłam, gdzieś nazwiska takie same i twarze podobne, ludzie się nie zmienili, może tylko stołkami zamienili. No tak, teraz rozumie czemu sklepy pełne towaru i naprodukowane marnych specjalistów ze wszystkiego - powstały prywatne uczelnie. Tak jakoś mnie zdziwiło też, że można spokojnie wyjechać do "kapitalistycznego" kraju.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-05 20:18
"rozumie"? ona? on? tzn kto?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-06 19:42
rogal do mnie piszesz?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 20:12
tak.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-06 05:55
Uważam, że przed wyborami i o tym trzeba wiedzieć.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,NFZ-namawia-szpitale-nie-leczcie,wid,13866868,wiadomosc_prasa.html
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 07:48
I z pewnością inna partia to zmieni:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-06 09:45
Śmiejesz się. Czyli co? Wszystko jedno na kogo zagłosujemy nic się nie zmieni? Ci co są u steru są najlepsi z najlepszych i skoro oni nie potrafią , to już nikt inny też nic nie zrobi?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 09:50
moim zdaniem wszyscy politycy jednego warci
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-06 09:52
Media manipulują, trzeba samemu z tego "bigosu" wybrać najlepszych.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 09:53
nie zgadzam się z tym stwierdzeniem
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-06 09:58
Dlaczego?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 10:08
bo nie ma żadnej manipulacji każdy biorący w wyborach udział raczej wie czym chce sie kierować nikt nie namawia do głosowania na danego kandydata
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-06 10:36
Media przebarwiają jedne sprawy, inne ukrywają lub niewiele mówią, czy pokazują - dotyczy to nie tylko  wyborów, ale każdej dziedziny życia. Wmówią to co widz chce usłyszeć, lub co chcą by wiedział.
Przykład: szczepionka przeciw grypie (dokładnie nie pamiętam, świńskiej, czy ptasiej), Nasz minister postawiła się lobbystom i uratowała kupę kasy. Inne państwa kupiły i nie miały co z tym zrobić. Media wrzały! Innych przykładów nie brakuje.
Przepraszam za śmiecenie - przykład nie na temat, ale na temat partii i polityków nie chcę mówić.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 11:03
:-) rozbrajasz mnie do łez
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-06 11:07
Miło mi, że sprawiłam Ci choć troszkę radości... :-)))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 11:09
mi też miło :-)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-06 19:48
Tu kryształek masz RACJĘ!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 13:37
Nie o to chodzi. Rzecz w tym, że żadna partia nie stworzy magicznej onstrukcji która naprawi służbę zdrowia, nie ma pieniędzy i tyle. Jedyne co mi przychodzi do głowy to odpłatność 5 zł od każdej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, od razu Ci "chorzy" by ozdrowieli.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-06 14:00
Już kiedyś taki pomysł był, tylko nie pamiętam kto to proponował.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 14:24
I to bardzo dobry pomysł, skończyłby blokowanie kolejki dla zabicia nudyy i ciągłe licytacje pod gabinetem kto jest bardziej chory.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 6) (211203 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill