www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 7) (209896 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-06 14:31
Rogal - tu akurat jakimś cudem nie ma kolejek :-). Przynajmniej u mnie (chodzi o lekarza pierwszego dotyku), nie wiem jak to osiągnęli, ale tak jest. Jesli chodzi o specjalistów - to różnie. Mieszkam w malej mieścinie i u nas nie mogą sobie poradzić, toteż korzystam z usług w miasteczku oddalonym o 20 km. Tam jest porządek. Wychodzi,że od organizacji pracy i ludzi w ogóle wiele zależy. Może być mała kasa i dobrze zagospodarowana i wielka przepuszczona.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 15:11
Zgadza się, bywa z tym różnie. Co do specjalistów. Potrzebuje regularnych wizyt u neurologa (recepty). Gdybym chciał czekać na NFZ skończyłyby mi się leki. Chodzę prywatnie, mnie stać, ale co z innymi...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-10-06 16:04
Przepisy pozwalają,aby lekarz pierwszego kontaktu wypisywał recepty wskazane przez lekarza specjalistę.Ja tak robię.Z lekarzem pierwszego kontaktu ,uzgodniłem,jakie leki potrzebuję.Co miesiąc lub w razie potrzeby,podajć moje dane personalne i wymieniając potrzebne leki,zanoszę taką "kartkę" do rejestracji.Na drugi dzień odbieram receptę bez kontaktu z moim lekarzem.Zauważyłem,że jak nie ma "mojego" lekarza receptę wypisuje inny będący w przychodni.Nie mam z tym żadnych problemów.Rogal .....to nie piszę do Ciebie,bo Ciebie "stać"......ale może wykorzystają moją podpowiedź inne osoby.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 17:09
tak i u mnie jest z receptami
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-06 17:20
Wracając do wyborów. Co sądzicie o sondażach przedwyborczych. W tej chwili znów prowadzi PO.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 17:22
nie wierze sądażom
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-06 17:32
Rogal napisał z sarkazmem:

>I z pewnością inna partia to zmieni:)<


To dlatego Jan Kochanowski już dawno, dawno temu w Pieśni V "O spustoszeniu Podola" tak określił Polaków: „Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”
Jeżeli coś ma się zmienić, to możemy być pewni, że nie dokonają tego ci, którzy kandydują któryś raz z rzędu. Oni idą po władzę dla władzy, a nie po to, aby coś zmienić z pożytkiem dla społeczeństwa.
Jeżeli więc chcemy,aby co się zmieniło, to przede wszystkim musimy rozliczyć obecną i poprzednie władze z ich dokonać od 1989 roku. Z tym nie powinno problemów, bo od lat w telewizorach stale te same twarze. Wystarczy, aby na nich nie głosować i wybrać nowych. Tylko w ten sposób naród może okazać swoją dezaprobatę rządzącym odsuwając ich od ....niech będzie - "stołków".
Jedno jest pewne. Nie ma ludzi niezastąpionych.
W kolejnym poście Rogal napisał:

>Nie o to chodzi. Rzecz w tym, że żadna partia nie stworzy magicznej onstrukcji która naprawi służbę zdrowia, nie ma pieniędzy i tyle.<


Widocznie nadal brak Ci wiary w możliwość zmian i orientacji w sprawach finansowych państwa. W dodatku nieuważnie czytałeś programy. Wcześniej zwracałem uwagę na to, że nie ważne są obietnice, ale źródła finansowania tych obietnic. To sprawdzian, czy obietnice są realne. Nie wskażę który Komitet Wyborczy szczegółowo to podawał, bo nie zamierzam agitować na kilka godzin przed ciszą. W końcu chyba znacie przysłowie: "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz".

Polska wcale nie jest biednych krajem, tylko źle rządzonym. Tłumaczenie, że na wszystko brakuj pieniędzy wynika z faktu, że nie potrafimy nimi gospodarować. Wystarczy rozejrzeć, aby się o tym przekonać.

Czy w poniedziałek obudzimy się w innej, nowej rzeczywistości, to zależy tylko od nas samych. Jeżeli ta rzeczywistość będzie taka, jak przed wyborami, to znaczy, że Jan Kochanowski miał rację.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 19:37
Nie mam orientacji, dlatego komentuje przyszłoroczny budżet np. dla Polsatu News:)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-06 17:37
U mnie też z receptami jest tak jak pisze kryształek.
Nie oto chodzi jednak. Za co mam płacić dla NFZ i dla lekarza? Co na to jaśnie pani Kopacz?
Rogal jak pełno w kieszeni to świat się zieleni znasz to? Kiedyś i ja miałam podobne zdanie, ale to było dawno i nie prawda jak spadłam z drabiny od razu wytrzeźwiałam.
Może niezbyt dokładnie na temat wyborów ale oto mi chodziło.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-06 17:52
Dokładnie na temat, bo jak odpowiednio wybierzesz, to będzie inny minister zdrowia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-06 18:11
Jak wyglądają przedwyborcze obietnice dziś przekonał się pan Czesław Dolecki, któremu premier osobiście w poniedziałek obiecał spotkanie przy obiedzie, a dziś się nie pojawił. Czekał na niego człowiek , przygotował się do spotkania, ubrał się elegancko , a nikt go nie poinformował, że premier już dawno pojechał. Tak samo potraktował drobnych przedsiębiorców pokrzywdzonych przez ZUS. Przeszedł obok nich jakby ich nie było.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-10-06 19:06
Więc jeszcze raz powtarzam. Wybory są po to, aby pokazać czerwoną kartkę tym, co nie potrafią rządzić. Na myśli mam nie tylko obecną ekipę, ale te, które rządziły Polską po 1989 roku. Zmiany nie nastąpią, jeżeli my nie zmienimy rządzących. Akcja "Nie głosuj na jedynki" jest tego wyrazem. Chodzi o to, aby liderzy poszli w odstawkę, a ich miejsce zajęli nowi. Ma to być również ostrzeżenie dla nowo wybranych, aby poważnie traktowali kredyt zaufania, jakim obdarzy ich społeczeństwo, gdyż w następnych wyborach zostaną rozliczeni i wyautowani.
Od 1989 roku upłynęło wystarczająco dużo czasu, abyśmy stali się społeczeństwem obywatelskim, czyli świadomym swoich praw i obowiązków i potrafili się zorganizować dla dobra własnego i naszych rodzin.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-06 19:54
Leki od Neurologa może Ci spokojnie przedłużyć - wypisać internista. W tych chorobach - nie zaszkodzi się i niewiele pomoże - tak sami twierdzą. KRYSZTAŁEK MA RACJĘ!!
Może nie na temat, ale rogal mdli mnie - żaden bogaty nie chwali się, że go stać.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-10-06 20:13
Ja się nie chwalę, wskazuję wadę systemu.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-06 19:45

>Czyli co? Wszystko jedno na kogo zagłosujemy nic się nie zmieni?


Niestety ja tak sądzę i tak będzie. Czy rogal? Jemu raczej o coś innego chodzi.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-06 20:00
Iota może w wolnej chwili mi wyjaśnisz czemu raz post pisze pod tym, na który chcę odpowiedzieć, a innym nie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-06 20:09
Nie wszystko jedno, na kogo się zagłosuje. Przecież każdy z nas codziennie napotyka na wiele problemów. Zakładam, że również codziennie ogląda telewizję, czyta gazety lub zagląda do Internetu. Zatem powinien co nieco wiedzieć skąd biorą się jego problemy i kto jest za to odpowiedzialny. Jeżeli od 1989 roku znani  z ekranów telewizorów i gazet politycy nie potrafili się uporać z podstawowymi problemami (służba zdrowia, szkolnictwo i inne), to właśnie wybory są okazją, aby odsunąć ich od władzy i wybrać nowych.
Powtarzam do znudzenia, że tylko nowi parlamentarzyści mogą coś zmienić.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-06 20:14
Ale skąd ich weźmiesz? Skoro zamieniają sie barwami?
Poza tym, jak mówisz każdy średnio kumaty wie ogólnie co się dzieje, ale wiemy to, co nam powiedzą.
Niestety nie jesteśmy samotną wyspą na oceanie. Na nasze życie mają wpływ sąsiedzi, ci z bliska i ci z daleka.
Tego jakie są układy niestety nie wiemy.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-06 20:14
Ale ja znam osobiście część z nich. Próżne nadzieje.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-07 16:23

>Ale skąd ich weźmiesz? Skoro zamieniają sie barwami?<


Mowa tu o nowych twarzach, aby zmienić skład sejmu. Skąd ich wziąć?
Między innymi  akcja "Nie skreślaj jedynek" do tego zmierza, aby liderów odstawić od ..... no dobra, niech będzie od stołka.
Nie rozumiem ludzi, jak mogą być tak naiwni, że chcą głosować na znane twarze, skoro od lat stale jesteśmy robieni w przysłowiowego konia. Dlaczego teraz mamy im ponownie zaufać, a kiedy byli kolejno u władzy, nie potrafili przeprowadzić zmian na lepsze, tylko dbali o siebie i interesy swoich przyjaciół. Społeczeństwu natomiast zostawiali ochłapy i kazali zaciskać pasa.
Dajmy więc szanse nowym, nie tylko kandydatom z poszczególnych partii, ale nowym formacjom, które dotychczas nie rządziły. Zmieńmy układ polityczny, aby mogły nastąpić zmiany.

> Niestety nie jesteśmy samotną wyspą na oceanie. Na nasze życie mają wpływ sąsiedzi, ci z bliska i ci z daleka.<


Masz rację. Sąsiada się nie wybiera, sąsiada się ma. Dlatego trzeba utrzymywać dobrosąsiedzkie stosunki. A właśnie jeden z polityków - nieudaczników wywołał zamieszanie. Niezbyt dobrze to świadczy o naszej przyszłości pod rządami takich ludzi.

>Tego jakie są układy niestety nie wiemy.<


Wystarczy obserwować scenę polityczną, aby wiedzieć kto z kim i dlaczego. To nie jest trudne, bo media nam to ułatwiają. Wybory są właśnie po to, aby te układy przestały istnieć.

>Ale ja znam osobiście część z nich. Próżne nadzieje.<


Błędne myślenie. Przecież ONI są zależni od NAS. Jeżeli ich nie wybierzemy, to przestaną rządzić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-07 17:57
Nachbar.

>A właśnie jeden z polityków - nieudaczników wywołał zamieszanie.


<

Mnie bardziej niż jego wypowiedź oburzyła reakcja na jego słowa tych, którzy się u władzy chcą utrzymać. Myślę, że wiesz o czym mówię.
Jak i Ciebie mnie również zadziwia jak ludzie , którzy tak dostali w tyłek przez ostatnie lata , jak zostali oszukani przez niedotrzymanie obietnic, dalej nie przejrzeli na oczy i znów popierają tą samą partię.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-07 18:30
Lidian, jednak Jan Kochanowski miał rację. To taka nasza narodowa przywara, że nie potrafimy wyciągać wniosków.
Gdyby to ode mnie zależało, to zabroniłbym używać zwrotu "wyborcze obietnice". Zamiast tego kandydaci powinni składać "wyborcze zobowiązanie" i z nich byliby rozliczani na koniec kadencji. To byłby jakiś wyraźny sygnał dla wyborców, że nie należy głosować na tych, co nie wywiązali się ze swoich zobowiązań. A tak, obiecać można wszystko i manipulować społeczeństwem, byleby dostać się na stołek.
To tyle przed ciszą wyborczą. W niedzielny wieczór zobaczymy na ile społeczeństwo dało się nabrać na piękne słówka.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-07 18:34 Zmieniony 2011-10-07 18:36
:-) Z drobnymi zastrzeżeniami , ale zgadzam się z tym co powiedziałeś.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-07 19:53
Nachbar - nie zrozumiałeś moich słów, że nie wiemy jakie są układy sąsiedzkie. Otóż na jednej ze stacji w nocy oglądałam program, w którym opowiadano jak manipulowano społeczeństwem (nie w Polsce), by wygrał kandydat obrany wcześniej w pewnym klubie. Nie będę rozwijać tematu, bo nie dotyczy naszego kraju, ale od tej pory nie wierzę już w nic - żadne obietnice, czy uczciwość kogokolwiek z polityków. Na wybory jednak pójdę, tak dla ....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-07 19:59
Niektóre media są stronnicze , to było widać i u nas.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-07 23:11
Lidian napisała:

>Niektóre media są stronnicze , to było widać i u nas.>


Otóż to :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-09 09:03
już po wyborach jestem teraz trzeba czekać czy rząd pomyśli wreszcie o on w co szczerze wątpie
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-10-09 20:23

>już po wyborach jestem teraz trzeba czekać czy rząd pomyśli wreszcie o on w co szczerze wątpie<


Z uwagą wysłuchałem przemówienia Donalda Tuska. Liczyłem, że podziękuję wyborcom za zaufanie, jakim obdarzyli PO. Niestety, te słowa nie padły. Natomiast dziękował swojemu sztabowi wyborczemu i swoich totumfackim. Czyli jest wszystko po staremu.
Na uwagę zasługuje również fakt, że media jakoś po macoszemu potraktowały trzecie ugrupowanie, które jako nowe, weszło do sejmu.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-09 20:18
Mam koniec tej ciszy więc można pytać?
No ok obejrzałam w TV, poczytałam w necie i co przed podliczeniem głosów już wiedzą kto wygrał? Takie wybory napewno mnie już nie zainteresują. Lipą jedzie na kilometr.
Może jestem i głupia, ale nie podoba mi się to co usłyszałam w TV, a nie jestem za żadną partią.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-09 21:07
Cieszę się z wyniku.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-09 21:18

> co przed podliczeniem głosów już wiedzą kto wygrał?


To działa tak, że w dniu wyborów jeden z większych ośrodków badań opinii publicznej (OBOP) robi duże badanie (sondaż), polegające na tym, że ankieterzy pytają "próbkę" około 100 do 200 tysięcy osób, na kogo głosowali (zaraz po wyjściu z lokalu). Tę grupę ludzi dobiera się tak, żeby byli - zgodnie z zasadami nauk społecznych - "reprezentatywni" dla Polski. To znaczy, że wśród tych pytanych jest np,. mniej więcej taki sam procent ludzi młodych co w Polsce ogółem, pyta się tylu mieszkańców Warszawy, żeby ich liczba była procentowo taka sama, jak liczba Warszawiaków w Polsce ogółem.

Jeśli sondaż jest dobrze przeprowadzony to teoretycznie powinien być bardzo podobny do wyników (bo próbka rzeczywiście będzie reprezentatywna, czyli głosy tych osób będą się rozkładały tak, jak wśród wszystkich głosujących - jeśli spośród próbki 30% głosowało na PiS to można wyciągnąć wniosek, że także wśród wszystkich Polaków 30% głosowało na PiS).

Oczywiście może być też tak, że sondaż będzie błędny. Jednak kiedy różnica między partiami jest duża (np. 10% między PO a PiS) prawdopodobnie rzeczywiście jest tak, że PO ma więcej głosów niż PiS. Różnice między sondażem (czyli ankietą wśród tych iluś tysięcy wyborców) a głosowaniem (czyli podliczeniem wszystkich głosów oddanych), może być za to ładnie widać w przypadku "mniejszych" partii (RPP, PSL, SLD) dla których różnica np. 1% głosów jest ważna. Dlatego o koalicjach (kto z kim będzie w rządzie) w sposób oficjalny zaczyna się rozmawiać dopiero po ogłoszeniu wyników, a nie po sondażach. To co teraz podawane jest w telewizji to właśnie wynik sondażu

Technikę sondażową możesz sobie wyobrazić tak: chciałabyś się dowiedzieć jak głębokie jest pewne jezioro, ale nie masz pieniędzy, żeby wynająć nurka, który zbada je całe. Wypływasz więc na jezioro ze znajomym, który je zna i w stu różnych miejscach, w których on Ci doradza, dokładnie mierzysz głębokość. Na tej podstawie oceniasz, że w najgłębszym miejscu jezioro ma prawdopodobnie 12 metrów głębokości. Jednak dopóki nie zrobisz (znacznie kosztowniejszych i trwających dłużej) badań całego dna, nie będziesz mieć takiej pewności. To tylko przypuszczenie. Jeśli znajomy rzeczywiście zna jezioro, będzie ono trafne.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-09 21:24 Zmieniony 2011-10-09 21:42
A tu masz przykład tego, jak różnie różni ludzie  oceniają głębokość jeziora. :-)

Telewizja Polsat zleciła taki sondaż wyborczy firmie Homo Homini i tu są jego wyniki: http://wybory.wp.pl/title,Przewaga-Platformy-jednak-nie-tak-duza-Inny-sondaz,wid,13877350,wiadomosc.html?ticaid=1d2be

A to są wyniki sondażu firmy TNS OBOP dla innych stacji telewizyjnych: http://wybory.wp.pl/title,Oto-pierwsze-sondazowe-wyniki-wyborow,wid,13877252,wiadomosc.html

Zwróć uwagę, że one się całkiem poważne różnią (chociaż oba wskazują, że raczej wygra PO)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-09 21:47 Zmieniony 2011-10-09 21:49
A tu jeszcze informacje dla ciekawskich, jak wyglądały oba sondaże (kogo pytano, ile osób przepytano i jakie dały wyniki). http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platforma-obywatelska-wygrala-wybory-parlamentarne-2011

A tu, dla ciekawskich, o kosztach i organizacji sondaży powyborczych: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sondaz-telefoniczny-w-polsacie-exit-poll-w-tvp-i-tvn
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-09 21:26
Dziękuję ci Iota. :-)
Teraz już rozumiem ale pewne rzeczy mnie dziwią;
Jak można się tak spontanicznie cieszyć przed faktem.
Na dziś i tak mam dość wrażeń, więc poczekam do jutra czy ta radość faktycznie ma się do sondażu :-))))))

Miłej nocki ci życzę :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-09 21:36

> Jak można się tak spontanicznie cieszyć przed faktem.


Niektórym po prostu bardzo trudno czekać (na różne rzeczy). Szczególnie nie lubią robić tego media, zwłaszcza te tak zwane "informacyjne".

Zresztą dlatego (prawdopodobnie) powstały sondaże powyborcze - bo jak już wybory były, cisza się skończyła, to trzeba by coś o tych wyborach powiedzieć. A jak się nie wie kto został wybrany ani ilu Polaków głosowało, to nie ma co mówić. Więc trzeba się dowiedzieć. Ale że nikt nie jest w stanie przepytać wszystkich Polaków (to za drogie, a poza tym z powodu tajności wyborów ludzie wcale nie muszą chcieć odpowiadać) a oddane głosy liczy tylko Państwowa Komisja Wyborcza, której to trochę zajmie, to robimy sondaż, żeby mieć o czym rozmawiać. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-10 06:44
Wszyscy zadowoleni z wyboru?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-10 08:02
SLD na pewno nie:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-10 08:03
No tak, miny mieli nietęgie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-10 13:30
A tak się na początku  cieszyli, oscarowa rola
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-10 14:48
Czekają nas kolejne lata awantur - opozycja jest mocna
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-10 15:01
Tak czy tak opozycja byłaby mocna.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-10 15:24
nic nowego zawsze się kłócili i będą dalej to robić
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 15:29
Basia ma rację..... idę do łopatowskiego :-(:-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-10 17:09
elu a kto to ten łopatowski ? :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 17:50
Basia nie pytaj to żart :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2011-10-10 18:57
Basia napisała:

>nic nowego zawsze się kłócili i będą dalej to robić<


Na tym polega praca polityka, by bronił swojego stanowiska, cokolwiek to znaczy.
Jedno jest ważne, nastąpiła pewna zmiana na scenie politycznej. Do sejmu weszło pięć ugrupowań, zamiast dotychczasowych czterech. Oprócz partii zwycięskiej mamy dwa ugrupowania, które są rekordzistami. Pierwsza to PiS, która, jak dotąd, bije rekordy w przegrywaniu wyborów oraz Ruch Palikota, który w ciągu kilku miesięcy, w rekordowym czasie, zgromadził lektorat i zajął trzecie miejsce.
A co będzie dalej? Czas pokaże.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-10 18:36

> Wszyscy zadowoleni z wyboru?


Zobaczymy jak spłyną wszystkie wyniki. Ale wygląda na to, że mój kandydat wejdzie do sejmu, więc - przynajmniej w tej części - zadowolona. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-10 18:40
Hi hi ja nawet nie pamiętam na kogo do sejmu głosowałam. W polityce jestem jak ta noga stołowa. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-10-10 19:23
Największa niespodzianka wyborów. Oni zamieszali w sejmie
Oj namieszali i namieszają. Co internauci mówią na ten temat? Przytaczam jeden z komentarzy:

>Andrzej 7 godzin temu<
>Palikot jest szansą aby rozwalić struktury betonowe bandy czworga która dup..y miała przyspawane do foteli sejmowych,która uważała,że jak ich raz wybrali ludzie to mają prawo siedzieć do śmierci,otóż nie, Palikot jeszcze dobrze zamiesza na salach sejmowych i pokaże jakie przekręty robili posłowie na rzecz czarnej mafii. To tak na początek,mam ponad 60lat i myślę,że doczekam się Polski nowoczesnej,silnej,z bogatą średnią klasą , i bez panoszenia się czarnej mafii.Palikot trzymam ciebie za słowo<


Reakcja na wygranie wyborów przez PO i utrzymanie koalicji PO-PSL są czasami bardzo skrajne. Np. jak ten komentarz:

>Walka 7 godzin temu<
>Najgorsze jest to że plan jaśnieksięży zasiadających na wiejskiej (nazwa ulicy niezwykle trafna) czyli skuteczne podzielenie narodu NASZEJ JEDNEJ JEDYNEJ NARODOWOŚĆI się powiódł i teraz można skutecznie rozgrabić resztki które rzucą nam amerykanie lub rosjanie ew. niemcy.Smutne ale prawdziwe jak w ciągu kilku lat można całkowicie wykrzewić kulturę, tradycję,świadomość pochodzenia i przebiegu historii własnej narodowości i zrobić z młodych (choć niekoniecznie) otwartych,chłonnych genialnych umysłów stado bydła walącego się jak tsunami na jakiekolwiek dobra i korzyśći.Próbujących uczknąć cokolwiek dla siebie krzątając się w coraz to bzdurniejszych przepisach,zakazach i nakazach.APEL:Nie dajmy się zwariować wygrali ci sami co 25 15 czy 5 lat temu.Przecież ci ludzie z dnia na dzień nie weszli sobie do sejmu i nie zaczęli grabić majątku narodowego wczoraj.LUDZIE RZĄDZĄCY SĄ W TYM "BIZNESIE" O DAWNA I POWINNI ZOSTAĆ SKAZANI WYROKIEM PRAWNYM ZA DZIAŁANIE NA NIEKORZYŚĆ PAŃSTWA,Wszyscy jak leci<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-10 20:46
Palikot nie jest żadną szansą, jego ugrupowanie nie przetrwa 4 lat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wybory do sejmu 2011r (Strona 7) (209896 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill