www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Niepełnosprawne mamy (14123 - wyświetleń)
- Autor alus Dodany 2011-09-30 12:26
Szukam kontaktu z niepełnosprawnymi matkami- sama mimo mpd jestem mamą pięciolatka i czasami zastanawiam się nad 2 dzieckiem choć przyznaje że czasem jest ciężko zbyt ciężko. Szukam kontaktu z innymi niepełnosprawnymi mamami w celu wymiany doświadczeń, wzajemnej pomocy...pozdrawiam
Nadrzędny Autor thocat Dodany 2012-03-01 11:31
Witam ja też jestem niepełnosprawną mamą z mpd. Jak masz ochotę napisz do mnie na maila kiwi345@poczta.fm. Ja też szukam kontaktu z niepełnosprawnymi mamami. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor agniecha772 Dodany 2012-10-22 15:49
Witajcie dziewczyny, też jestem niepełnosprawną mamą dwójki maluszków. jest bardzo ciężko...ale jakoś daje rade...
Jestem po bardzo poważny wypadku samochodowym [maluchem] i mam lewostronne porażenie, mam lewą reke kompletnie niesprawną,
Tomek ma 5,5 a Hania 2,5 i jeszcze ją karmie
odezwijcie się
ja w sumie tu jestem nowa...
mam na imie Agnieszka
Nadrzędny - Autor Dzoanna Dodany 2012-11-04 19:42
Pozdrowienia dla wszystkich mam niepełnosprawnych, na pewno jest wam b. ciężko ale głowa do góry i będzie dobrze:)
Nadrzędny - Autor anna4328 Dodany 2012-11-11 12:10
witajcie jestem mamą niepełnosprawną z 2 dzieci jedna prawie 18 a druga 9 te dzieci dały mi siłe walki w życiu .choć mam problemy z chodzeniem..
Nadrzędny - Autor gieniastus Dodany 2013-01-02 22:17
podziwiam Was kobiety! powodzenia, trzymam kciuki żeby było wam choć ciut łatwiej :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-02-27 17:53
dzięki,jak nasz bąbelek miał 2,5 roku neurolog powiedział mi żebym nic nie dźiwgała, synek jest zdrowy, ale jestem postrzegana jak wyrodna matka bo nie mogę podnieść synka na ręce i przytulić
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2013-01-10 12:54
Dziewczyny napiszcie proszę na adres fundacja@tacysami.org.pl w programie marzenia MaM chcemy pomagać niepełnosprawnym rodzicom
Nadrzędny - Autor Stowarzyszenie Arteria Dodany 2013-01-15 12:14
Witam, wszystkie Mamy, które szukają pomocy, wsparcia czy też po prostu możliwości rozmowy.

Wiem z doświadczenia, iż brak wsparcia rodziców w trudnych chwilach to poważny problem. Od jakiegoś czasu chcemy w naszym Stowarzyszeniu (więcej na www.arteria.edu.pl) utworzyć grupę wsparcia dla Mam/Rodziców, którzy chcą porozmawiać o swoich doświadczeniach w wychowywaniu niepełnosprawnych dzieci, problemach, wymienić się wiedzą lub obawami. Chcielibyśmy aby Mamy/Rodzice, jeśli będzie taka potrzeba mogłli przychodzić na te zajęcia z maluchami. Chcielibyśmy aby w czasie wsparcia opiekunki zajmowały się maluszkami lub organizowały im zajęcia po to aby dać Mamom/Rodzicom czas dla siebie.

Zdaję sobię sprawę, że Mamy, które wypowiadały się w postach mieszkają w różnych częściach Polski, a my moglibyśmy objąć wsparciem Rodziców z Katowic lub okolic, mam jednak mnadzieję, że będziemy mogli stworzyć taka grupę wsparcia i pomóc Rodzicom, którzy tej pomocy potrzebują.

osoby zainteresowane udziałem w zajęciach/grupie wsparcia proszę o kontakt mailowy: biuro@arteria.edu.pl

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Rodziców i życzę wytrwałości w ciężkiej pracy.
Edyta Szyszka

Nadrzędny - Autor Ewatatara40 Dodany 2013-03-04 09:13
Bardzo sie ciesze,że znalazłam taki temat na forum.Mam tyle do opowiedzenia.Urodziłam troje dzieci,ze wzgledu na moje schorzenie (obustronna dysplazja bioder)miałam trzy cesarki.Dwoje dzieci mam juz dorosłych,najmłodsze ma 17 lat.Niestety jestem po rozwodzie i miejsce zamieszkania moich pociech to dom u ojca i tu utworzył sie problem.poczatkowo było dosc dobrze ale ja k sami wiecie w takich sytuacjach wpływ rodziny mojego byłego meza jest tak silny iz zaczełam tracic kontakt emocjonalny z dziecmi.Sa nastawiane przeciwko mnie i widza mnie tylko jak potrzebuja pieniedzy,(mimo ze płace alimenty)Traktuja mnie jak wyrodna matke i wszystko dla nich bym zrobiła.Niestety nie mam tylu pieniedzy aby je zadowolic.Co zrobic aby to zrozumiały,ze zdrowie moje juz jest w coraz gorszym stanie i nawet sobie nie moge pomóc?Nawet nie spytaja jak sie czuje.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-04 10:34
współczuję Ci, naprawdę, ja mam dyskopatię szyjną z przepukliną ale z uwagi na objawy towarzyszące poruszam się o kuli, nasz synek 5-letni na szczęście chwali się że mamusia chodzi z kulą i rozumie moje ograniczenia, życzę Ci z całęgo serca żeby Twoje dzieci pamiętały że mają Matkę, chorą ale Matkę
Nadrzędny - Autor Ewatatara40 Dodany 2013-03-04 12:31
Gdy miałam takie male dzieci to tez  na krok mnie nie odstepowały,opiekowały sie mna i ciagle powtarzałay jak to mocno mnie kochaja,wszystko zaczyna sie gdy dzieci staja sie juz dorosłe.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-04 14:55
myślę że nie zmieni się, obydwoje jesteśmy niepełnosprawni więc myślę że nie będzie problemów
Nadrzędny Autor syneloi Dodany 2013-02-11 15:36
Pozdrowienia dla wszystkich mam i ich pociech opublikował Grzeh.
Nadrzędny - Autor safona Dodany 2013-04-14 15:07
Jestem kobietą z dużą skoliozą-mamą 4 latka, która pisze o rzeczywistości macierzyństwa niepełnosprawnych matek. Sama musiałam uporać się z wieloma problemami społecznymi aby w ogóle podjąć tę decyzję. Znam mamę z mpd która ma 2 córeczki. Jeśli zgodzi się to podam do niej kontakt.
Poza tym poszukuje mam do pracy mgr, które powiedziały by coś o swoim macierzyństwie. Wywiady są anonimowe. Pozostawiam do przemyślenia i pozdrawiam
Nadrzędny Autor Dora5 Dodany 2013-04-15 10:55
Witam,
Jestem świeżo upieczoną mamą chłopca z rozpoznaniem małogłowia (poród w lutym br.). Cały czas się łudziliśmy, że to tylko taka uroda synka (rozpoznanie pojawiło się dopiero pod koniec ciąży) do momentu, kiedy zdiagnozowano oczka - zniszczona siatkówka, zanik lub też niewykształcony nerw wzrokowy efekt synek będzie słabo widział jeżeli w ogóle.
Nie muszę pisać w jakim stanie się obecnie znajduje. Proszę o  jakiekolwiek wskazówki od mam które posiadają dzieci z podobnym rozpoznaniem.

Mam jeszcze odrobinę nadziei, że synek będzie w miarę dobrze się rozwijał, jednak niestety też mam świadomość, że mogą nastąpić
problemy związane z rozwojem umysłowym.
Dziękuję
Dora
Nadrzędny Autor alus Dodany 2013-09-17 11:35
Już za pare dni ruszy przy www.tacysami.org.pl forum dla niepełnosprawnych rodziców. Zachecamy do wymiany doświadczeń
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Niepełnosprawne mamy (14123 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill