www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ulgi dla niepełnosprawnych w st. znacznym, pracującym (8622 - wyświetleń)
- Autor lamer Dodany 2011-11-28 12:11
Dlaczego nie poinformowaliście, ze niepełnosprawni w stopniu znacznym mają prawo do zasiłku pielęgnacyjnego bez względu na dochody i bez względu na to czy pracują czy nie? przez to straciłam ok. 2000 zł. Czytając stronę o ulgach dla niepełnosprawnych pisaną przez biuro pełnomocnika  rządu sądziłam, że mam do czynienia z kompetentnymi i pełnymi informacjami, tymczasem nie ma tej informacji. Jestem zawiedziona, nie dość , że nie mam czasu i siły , bo pracuję ( pracowałam całe życie od ukończenia studiów, tj. 26 lat),to jeszcze taka strata nie do odzyskania... Dostarczyłam po ok.roku od orzeczenia wniosek o zasiłek do Mopsu i dowiedziałam się, że nie otrzymam żadnego wyrównania, bo powinnam dostarczyć wniosek i orzeczenie w ciągu 3 mies. od daty uzyskania niepełnosprawności. Nikt z pracy, ani z PZds.OP , ani też na żadnej stronie internetowej tego wyraźnie nie znalazłam... Dopiero przypadkowe informacje od innych ludzi naprowadziły mnie na trop..Szkoda, myślę , że jest dużo takich, co stracili, coś co im przysługiwało, a zaufali temu artykułowi. Dodajcie proszę tę informację, niech służy zagubionym w gąszczu przepisów niepełnosprawnym...
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-11-28 12:35
Ale kto miał konkretnie do Ciebie zadzwonić/napisać i poinformować, że masz to prawo?
Fakt, że w Polsce nie ma nigdzie, w jednym miejscu prostej tabelki z takimi informacjami - głównie pewnie dlatego, że przepisy w tym zakresie są tak straszliwie rozbudowane i skomplikowane. Nikt więc nie chce brać na siebie odpowiedzialności za aktualizację i tyle. Nie ma też jednego wskaźnia w rodzaju: "masz stopień znaczny to "należy ci się to i tamto" - ponieważ jest bardzo wiele elementów względnych i odnośników, każdy przypadek ludzki może być inaczej rozpatrywany.

A informacje "o ulgach" nie są tożsame z informacjami o przywilejach - dla wyjaśnienia.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-28 18:14
Masz prawie odpowiedni nick do tego co piszesz i żądasz. Jest powiedzenie: gapowe się płaci.
Za co jeszcze odpowiadamy i czemu jesteśmy winni - zima to też kogoś wina! Dobrze, że nie ma gradobicia.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-28 20:30
No ok lamer ale po co masz komputer? Wrzuć w google i już znajdziesz to co szukasz. Zamiast narzekać rusz troszkę głową. A wogóle o jakim ty artykule piszesz?
I jeszcze jedno skąd mamy wiedzieć że ty potrzebujesz informacje? To forum jest a nie kancelaria.....
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-11-28 20:51
Zwykle bronię autorów wątków, ale nie tym razem. Do kogo masz pretensję?
No, być może komisja orzekająca powinna Ci przesłać wraz z orzeczeniem stos przepisów :-)
Może to jakieś wyjście....??? :-)))
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2011-11-29 08:34
No cóż...nieznajomość prawa szkodzi.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2011-12-04 20:13
Dlaczego tak piszecie z nagonka? Przecież nie każdy jest alfą i omegą ! Moim zdaniem zawalil pracownik ZUS-u MOPS-u, nie wiem gdzie ten "lamer" był, pracownik socjalny bioracy udzial w komisji lekarskiej winien i ma obowiazek przedstawić wszystkie za i przeciw ,ale znajac obyczaje tych pracownikow to wiem ze nie powiedza nic wiecej niz dzien dobry i dowidzenia. Na pierwsza komisje staje sie bo jest sie chorym na druga i kolejne bo oprócz choroby  juz sie troche wycwaniliśmy i wiemy czego żądać. Tak że nie wolno ganić nikogo a raczej pomoc wybrnąć pozytywnie z tego problemu.
Przy okazji pozdrawiam wszystkich starych i nowych najomych z forum
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-04 20:30
Wołodia nie oto chodzi o czym piszesz a o początek zdania. Cytuję:

>Dlaczego nie poinformowaliście,......>


Pytanie kogo i gdzie mieliśmy go poinformować? Czy nie uważasz że lamer sam zawinił> Zamiast spytać normalnie od razu skoczył z pretensjami.

Rownież pozdrawiam starego bywalca tego forum.
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2011-12-05 10:43
Witam!!
Tak masz racje Ella ale popatrz jak sie wątek rozwinąl? dlatego moja sugestia i odbior byl taki.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-05 20:31
OK :-) Wołodia
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-12-08 12:03
To prawda wszędzie musimy się dowiadywać sami i jest to nie uczciwe ponieważ jak już otrzymamy orzeczenie np.ze stopniem znacznym to automatycznie powinien do tego być przypisany zasiłek pielęgnacyjny,a tak to trzeba jeszcze składac wniosek o taki zasiłek to parodia ile osób o tym nie wie może o to chodzi aby nie wypłacać takich zasiłków ponieważ to dodatkowe obciążenie dla Państwa.Wstyd że tak z nami postępują instytucje takie jak ZUS czy PCPR i MOPS powinni nas o takich zasiłkach powiadamiać jest innaczej i to jest przykre.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ulgi dla niepełnosprawnych w st. znacznym, pracującym (8622 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill