www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy moge starac sie o odszkodowanie z zakladu pracy ? itp (4689 - wyświetleń)
- Autor kristofer3720 Dodany 2007-02-19 23:03
mam pytanie prosze o pomoc w 2003 roku mialem zabieg usuniecia przepukliny jadra miazdzystego uogulnione uwypuklenie krazka miedzykregowego l4-l5 z przyleganiem do korzeni nerwow l4 obustronnie krozek wpuklal sie na 3 mm w obreb kanalu kregowego z ucickiem sciany przedniej worka oponowego,opearacja jes odbyla i bylo dobrze jednak na krutko.po zabiegu otrzymalem umarkowany stopien niepelnosprawnosci fakt ten ukrylem przed lekarzem medycyny pracy!nie skorzystalem z dwu letniej renty rehabilitacyjnej,czulem sie mocny i chcialem pracowac pomimo tego ze praca byla ciezka i wymagala wysilku fizycznego.natomiast od dobrego roku bardzo cierpie na bol  i  to cholernie nawet nie daje sobie rady a to jakas rwa kulszowa stale cos z luzka ciezko mi wstac o to na noge utykam stale cos ze,szlak mnie trafia a od tabletek caly zoladek mi nawala.Jestem na zwolnieniu,kiedys mne tak posladek rwal w nocy ze wzywalem pogot.a teraz jestem zwolnieniu(dostalem wezwanie na badanie kontrolne do ZUS i dali mi spokoj) lekarz skierowal mnie na rezonanz magnetyczny.i znowu jakies paskuctwo na opisie:zmiany zwyrodnieniowe krazka mk l4-l5 z obnizeniem jego wysokosci i sygnalu,na poziomie l4-l5 widoczna centralno-lewoboczna wypuklina krazka mk.,z cechamimodelowania worka opony twardej i zwezeniem lewego zachylka bocznego.Ateraz pytanie czy to od pracy ? dodam ze nieposiadam zadnej dzialki i ziemi uprawnej poswiecilem sie calkowicie w pracy i tam zdrowie stracilem nikt niewie w mej pracy jak cierpie a mistrz zmianowy tylko ponagla.PROSZE o pomoc i porady co mam robic pracodawca otym niechce slyszec abym mial lzejsza prace najwazniejsze ze on odbiera pieniadze kosztem mojego zdrowia.)z checia zmienilbym prace )Krzysztof kolo inowroclawia
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-20 12:08
W Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji oraz działającym przy nim Centrum Integracja nie są zatrudnieni lekarze. Zatem nie mamy wiedzy z zakresu medycyny.
Zgodnie z przepisami każda osoba niepełnosprawna może zostać zatrudniona , o ile uzyska zgodę lekarza medycyny pracy na zatrudnienie na konkretnym stanowisku pracy. Jeżeli niepełnosprawność nie została ujawniona zarówno lekarzowi medycyny pracy jak i pracodawcy, zrozumiałe jest,że  wykonywana praca być może jest nieodpowiednia, ze względu na stan zdrowia, a pracodawca nie przestrzega przepisów dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Informacje o uprawnieniach niepełnosprawnych pracowników  oraz pracodawców znajdują się na stronie :
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5418
Biura Pośrednictwa Pracy działające przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji nie obejmują swoim działaniem rejonu Inowrocławia
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/15590
Każda osoba poszukująca pracy może zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy :
http://www.bip.pup.inowroclaw.lo.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / czy moge starac sie o odszkodowanie z zakladu pracy ? itp (4689 - wyświetleń)