www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa - dlaczego odmowa? (Strona 2) (43278 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2012-12-17 11:10
Ja też mam ten problem, przewertowałąm wszelkie możliwe przepisy i przy takim oznaczeniu niepełnosprawności tzw karta parkingowa należy się jak psu micha, ale osoby decydujące mają głos i w ich mniemaniu należy się albo się nie należy. Niestety do zespołu orzecznictwa należy interpretacja ustaw. Chciała podjąć pracę jako kierowca, ale warunkiem było posiadanie uprwnień do karty parkingowej, jak ich nie posiadam to nie mogę stawiać na kopertach samochodu oznaczonego i kicha.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-16 11:27
ha, ha, ha, mam taki sam problem, aplikowałam na ofertę pracy dla kierowcy z orzeczeniem, niestety ponieważ nie mam prawa do karty parkingowej nie dostałam tej pracy ponieważ prowadząc samochód mający zezwolenie ja też muszę mieć uprawnienia do postawienia takiego samochodu na kopercie i tak mnie wykluczyli społecznie.
Przepisy sobie a orzecznicy sobie.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-16 12:47
Że odpowiadasz sama sobie - to nawet zabawne.
Ale społecznie to Ty sama chyba się najbardziej wykluczasz - po co szukać pracy dla osób z orzeczeniem, skoro wiadomo, że tam tylko dziwadła się dzieją? Rozejrzyj się po rynku otwartym i szukaj możliwości dla siebie, we wsłanej sytuacji zamiast pchać się tam, gdzie Cię nie chcą.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 11:06
na otwartym też mnie nie chcą bo niby bez licencjatu czy magisterki to nie mam doświadczenia, mam bardzo jasne i przejżyste cv ale dzisiaj pracodawcy nie potrafią czytać, jak prawie trzy lata temu straciłam pracę to słyszałam pytania: jakie studia pani ukończyła ? a w cv nie ma słowa o ukopńczeniu studiów
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-24 11:25
Pracodawcy zadają wiele pytań - po prostu należy na nie odpowiadać. Samo pytanie o studia nie oznacza, że warunkiem przyjęcia jest ich ukończenie - prowadzę sama rozmowy rekrutacyjne, więc mówię, jak jest:)

A po wtóre: studia dla pracodawców obecnie nie są żadnym kryterium - no, chyba że szukamy w konkretnej dziedzinie, w której naprawdę to coś wnosi (ale to mniejszość raczej niż większość). Ja nie ukończyłam studiów (niby początkowo zamierzałam, ale później pochłonęło mnie życie, praca, różne inne formy zdobywania umiejętności) i nigdy nie miałam problemów ze znalezieniem kolejnego zatrudnienia - sama się wyspecjalizowałam (choć faktycznie, dosyć szeroko) i to się okazało dla firm najcenniejsze.
Oczywiście, obecnie nowej osobie jest trudniej, nie ma się co oszukiwać, ale może w takim razie Ty zmień kryteria...? 
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-24 11:35
ukończyłam liczne kursy księgowości, ale nie mam licencji MF mimo że zdawałam, nie mam ukończonych studiów ale mam doświadczenie w księgowości któe jakoś wcześniej wystarczało, ale otsatnio jak się zgłosiłam na stanowsiko pomocy księgowej to usłyszałam że moej doświadczenie o niczym nie mówi i nie jest potwierdzeniem moich kwalifikacji, więc co ma potwierdzać moje kwalifikacje ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-01-24 14:37
Nie mam pojęcia, ponieważ nie siedzę w temacie finansów. Aczkolwiek, w mojej (b. dużej skądinąd) firmie, gdy ostatnio szukano do księgowości - ostatnią nas interesującą sprawą były studia. Pytaliśmy czy znam konkretne programy, przepisy itd. w odniesieniu do branży i zakresu jej konkretnych prac.
Ale może powinnaś właśnie spróbować zdobyć chociażby jakieś licencje zawodowe...? Czemu nie otrzymałaś jej z MF, chociaż zdawałaś...? Może należy podejść powtórnie...? No i jednak niezmiennie: podejdź do tego chłodniej i bardziej zawodowo:)
Nadrzędny - Autor tomkor Dodany 2014-02-25 21:31
Witam
Dzisiaj dostałem orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i podobnie jak Piotr79  w punkcie 9 karta parkingowa jest adnotacja -Nie spełnia przesłanek
Ja uzyskałem stopień UMIARKOWANY a symbole 10-N i 05-R Jestem po operacji guza mózgu po operacji wystąpił paraliż lewostronny w tej chwili mam jeszcze spore kłopoty w chodzeniu szczególnie w godzinach rannych jak stawy i mięśnie  jeszcze się nie rozruszają czasem przejście kilku kroków to potworny ból i wysiłek  dodatkowo jeszcze w punkcie 7 mam że nie wymaga pomocy i opieki. Jak ja z niewładną lewą ręką mam się ubrać zawiązać buty zrobić kanapkę nie wymienię innych pozostałych czynności w życiu codziennym.
Proszę pomóżcie jak napisać odwołanie od tej decyzji. Więcej szczegółów mogę wysłać na email
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-26 10:44
Powiem Ci tak, także mam niesprawną dłoń (po paraliżu lewostronnym) i:
- kanapkę można śmiało zrobić jedną ręką.
- ubrać się także
- kupować buty wciągane (są takie także eleganckie)
Tak po prawdzie to można ze wszystkim sobie poradzić.
Nadrzędny Autor tomkor Dodany 2014-02-26 13:59
Ja nie mam tylko niesprawnej dłoni tylko całą rękę od barku do koniuszków palców do tego jeszcze jest spastyka mięśni. Tak kupuj chleb krojony będzie łatwiej kup buty wciągane będzie łatwiej zmień ubranie na takie bez guzików. Tylko to wszystko kosztuje :-(
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-02-26 12:45
Jesli nie minęło jeszcze 14 dni od wydania orzeczenia można złożyc odwołanie. Odwołanie może dotyczyć albo całości albo tylko części orzeczenia. W tym wypadku tylko wskazania dotyczącego prawa o ruchu drogowym tj. Karty parkingowej.
Warto zauważyc ,że w br ulegają zmianie przepisy dotyczące wydwania kart parkingowych:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/172726#.Uph1cidCLFw
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa - dlaczego odmowa? (Strona 2) (43278 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill