www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kobiety niepełnosprawne (16823 - wyświetleń)
- Autor Bernadetta Dodany 2012-02-21 17:37
Zapraszam do pisania tu - ja kobieta niepełnosprawna. Zapraszam do pisania przede wszystkim dziewczyny i kobiety.  Ale...chłopaki,panowie też mile widziani.Wybaczcie, że proponując ten wątek sama go nie rozpoczynam. Po prostu przelotne problemy z kondycją.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-21 18:57
Z jakiego powodu i o czym mam pisać właśnie w tym wątku? Tu większość jest ON. Piszę we wszystkich wątkach , w których mam coś do powiedzenia. Dlaczego właśnie w tym mam pisać skoro nawet Ty założycielka nie potrafiłaś do tego zachęcić ciekawym tematem. I dlaczego zapraszasz same dziewczyny przecież i tak większość na forum stanowią kobiety. Panowie  są tutaj rodzynkami i chętnie piszę z nimi we wszystkich wątkach. Jak nie wyjaśnisz dokładniej czego oczekujesz, to wątek założyłaś bez sensu.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-21 19:04 Zmieniony 2012-02-21 19:07
Lid,

Co to komu szkodzi? Miejsca na forum jest dosyć. A porządku tematycznego to ja tu (w dziale "Kawiarenka") i tak od kilku lat nie widziałam... :-) Jeśli za wątkiem jest jakiś zamysł, to autorka do niego wróci (zapewne). Jeśli nie, wątek zwątleje i popadnie w zapomnienie. Ot, wsio
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-21 19:12
Właśnie o to mi chodziło. :-) Szkoda, że nie powiedziała jakiej dyskusji oczekuje. Wydawało mi się , że powiedziałam jasno, ale widać się myliłam. :-) Mam nadzieję, że tym Berti nie uraziłam. :-))))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-21 20:27
dla mnie wyraziłaś się lid bardzo jasno :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-21 20:35
:-) :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-21 20:57
:-) dziwn temat to fakt
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 13:27

> lidian napisała
>Właśnie o to mi ....


Właśnie . Słowo pisane nie zawsze wyraża to co się chciało powiedzieć. Zrozumieć je można też na tysiąc sposobów:)
to w dzisiątej sali
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-27 13:32
Tak. Nie zawsze dobrze są odczytane nasze intencje.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2012-02-28 12:00 Zmieniony 2012-02-28 12:04
Na początku droga pani tak każdy ma tutaj jesteśmy prawie wszyscy z jakąś niepełnosprawnością tak ze niech pani zżuci z siebie tremę i zacznie pisać o co chodzi gdyż nie wiem tak za bardzo jak zacząć ODWAGI , bo jeśli chodzi o mnie nie czytam zbędnych postów, co kto napisze nie interesuje mnie, a jeśli mogę pomogę lub podpowiem, jeśli nie odlatuje
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-28 15:54
:-)
Nadrzędny - Autor Bernadetta Dodany 2012-02-28 18:03
Tu, Bernadetta. Dziękuję za wpisy lidian barbarze33, iot oraz osobie kryjącej się za numerami. Wszystkie wpisy dały mi do myślenia i w każdym jest coś cennego. Może zacznę od wytłumaczenia dlaczego sama nie napisałam pod wątkiem nic poza zaproszeniem innych do wpisywania się.

Po pierwsze myślałam,że nie jest to konieczne /zajrzałam nawet do regulaminu i objaśnień dotyczących forum i nic.... Jestem na forum od kilku dni i jako nowicjusz mogę nie znać wszystkich zasad jakie Państwo sobie na tym forum ustanowiliście. Pewnie w przyszłości będzie lepiej/.

Po drugie wątek potraktowałam  jak podanie tematu dowolnego.Pamiętacie pewnie takie prace  pisemne " moje wakacje", "człowiek wobec wyzwań cywilizacyjnych" itp. Temat jest  o wakacjach , ale jak to ujmiesz i co włożysz w teści to sprawa piszącego.

Po trzecie wysiadła mi kondycja i " przelotne problemy" rozwinęły się w kilkudniowe kłopoty ze zdrowiem stąd moje milczenie do dziś. Nie zamierzałam i nie zamierzam porzucić "mego wątku"
Pamiętam, że barbara33 miała więcej pytań i niejasności, ale może to co napisałam teraz i co napiszę poniżej rozwieje te wszystkie znaki zapytania?

Wracam do tematu głównego" kobiety niepełnosprawne". Jestem kobietą +50 niepełnosprawną od urodzenia a więc za mną długi staż w byciu kobietą- ON. Mam niesprawne również ręce.
Wiele w pokonywaniu różnych życiowych przeszkód pomogli mi przede wszystkim rodzice /okres dzieciństwa/. Spotkałam potem / i nadal spotykam/ na mojej drodze innych ludzi sprawnych i zdrowych, którym zawdzięczam dużo a niektórym bardzo wiele. Jestem SZCZĘŚCIARĄ!!! Tych którzy mnie wspierali, dodawali odwagi było więcej niż tych którzy mnie nie rozumieli itd.... Wśród tych osób od których otrzymywałam wsparcie, których przykład motywował mnie do przezwyciężania swoich ograniczeń było wiele kobiet niepełnosprawnych.
Jedną z Osób, której poznanie wprawiło mnie w radosny zachwyt była góralka, którą poznałam w czasie pobytu w szpitalu rehabilitacyjnym. Józia wszystko robiła nogami a poruszała się na wózku.Kiedy pierwszy raz zaprosiła mnie w szpitalu do swojej sali sama umyła szklanki /jedną stopą trzymała szklankę drugą wymyła ją wewnątrz i na zewnątrz/, potem wyjęła z sufladki kasetę włożyła do magnetofonu i wygładziła obrus.Mnie zostawiła tylko zrobienie herbaty. To nasze spotkanie będę pamiętać zawsze! Józia malowała nogami. Należała do grupy AMUN.Rozwijała swój talent dzięki tej organizacji. Miała wiele wystaw.Jedną  z ostatnich w moim mieście. W przygotowaniu wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych pomogła wtedy młodzież z księdzem, który był ich opiekunem i radna. Niedługo potem Józia zmarła.
Pomyślałam, że może znajdą się osoby chętne do pisania o kobietach niepełnosprawnych bezpośrednio spotkanych, o niepełnosprawnych z książek,filmów, o problemachaktualnych. Na koniec rzucę "konkret":
Dlaczego w naszym Sejmie i Senacie nie ma ani jednej kobiety poruszającej się na wózku? jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.Bernadetta.
        



  
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-28 18:14
PO PIERWSZE NIE PISZ TAKICH TASIEMCÓW
PO DRUGIE CZEMU NIE MA KOBIET NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SEJMIE ? PEWNIE NIE STARTOWAŁY
PO TRZECIE CZY TO ISTOTNE CZY JEST ON CZY NIE ? I TAK ZROBIĄ Z NAMI CO ZECHCĄ
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-02-28 18:27
A startowały w wyborach jakieś kandydatki do mandatów na wózkach?W moim regionie np.nie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-28 18:39
o tym właśnie też wspomniałam
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-02-28 19:09
Nie sztuka narzekać,ze jest zle i nic nie robić,żeby było lepiej.Trzeba działać.U nas w zeszłym roku była poprawiana ulica i kładziona nowa kostka na chodnikach.Przy naszej działce zrobili zle,w związku z czym spływała na nią woda z ulicy po wiosennych roztopach.Fakt,że działka w tym miejscu akurat jest na niższym poziomie,ale jakby założyli właściwie krawężniki,to nie mielibyśmy problemu.A w tym miejscu rośnie sporo brzóz i sosen-szkoda,żeby wymokły.Sąsiad stwierdził,że już za pózno na poprawki,że nie ma sensu nigdzie tego zgłaszać,a my napisaliśmy kilka maili w różne miejsca ze zdjęciami wysłaliśmy do odpowiedzialnych za to ludzi i dziś oni przyjechali i oglądali.Czekamy teraz na odpowiedz.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-28 19:39
społecznik z ciebie brawo :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-28 21:05 Zmieniony 2012-02-28 21:13

> iot


Mój pseudonim może rzeczywiście być trudny do odmienienia. :-)

> zajrzałam nawet do regulaminu i objaśnień dotyczących forum i nic....


Krótkie wyjaśnienie: regulamin ustalili administratorzy tego forum, którzy działają w imieniu Integracji (podmiotu prowadzącego tę stronę). Zwykli, szeregowi użytkownicy (czyli my) nie uczestniczą w jego określaniu.

Po drugie - z mojej perspektywy to jest nie tyle problem tego co jest zabronione lub dozwolone przez regulamin, a raczej tego co pomaga w dyskusji lub nie. Niech sobie Pani wyobrazi, że wchodzi Pani na przyjęcie. Chce Pani o czymś porozmawiać. Powiedzenie na cały głos "a teraz pozmawiajmy o sporcie" po prostu nie zadziała (chyba, że jest Pani wodzirejem). Trzeba zagaić, wyjaśnić "po co ten temat", nakręcić. Zwłaszcza, że osoby które na ten post odpowiedziały (póki co) to dojrzali stażem użytkownicy, i pewnie miały się już okazję trochę wygadać. :-)

> jakie jest Wasze zdanie?


Niespodzianka: taka posłanka już była: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Olejnik :-) Nie będę teraz szukać, czy przez wszystkie kadencje Sejmu i Senatu trafił się ktoś jeszcze. Był też co najmniej jeden przypadek, kiedy "sprawna" (jak rozumiem) posłanka, tymczasowo na wózku, pojawiła się w Sejmie na głosowaniu.

Nie wiem jak p. Olejnik sprawowała mandat (w każdym razie medialnych rozrób z jej udziałem nie było, skoro nie jest pamiętana, a to już coś). Ogólnie, dla mnie najistotniejsze jest żeby poseł miał kompetencje do wykonywania swoich obowiązków - nie musi być mieć wszystkich cech mojej grupy społecznej (chociaż wysoko cenię wiek poniżej 40 oraz pewne rodzaje wykształcenia). Oczywiście jak widzę, że ministrowi finansów Niemczech wózek nie przeszkadza w karierze politycznej, to to jakoś tam cieszy, ale nie wybierałabym posłów według tego klucza. Więcej: ktoś, kto apelowałby o mój głos głównie dlatego, że jest niepełnosprawny, nie dostałby go...

W tych wyborach samorządowych w moim okręgu była kandydatka na wózku, ale z moimi przekonaniami nie zgadzało się nic oprócz niepełnosprawności. Uznałam, że w tej sytuacji głosu na nią po prostu nie oddam.

Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-28 21:23
Poprawka - drugą posłanką, którą miałam na myśli była (nieżyjąca) Barbara Marianowska, która w trakcie kariery politycznej poważnie zachorowała (określenie "sprawna" mogło więc nie być najszczęśliwsze): http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/zmarla-byla-poslanka-pis-barbara-marianowska,1757860
Nadrzędny - Autor Bernadetta Dodany 2012-03-02 17:46
Witam. Dzięki za" info' o posłankach bo ich nie znałam. Moje pytanie dotyczy jednak stanu NA DZIŚ. Dlaczego kobiet - ON nie ma TERAZ W SEJMIE  I SENACIE.Mamy przecież 2 mężczyzn na wózkach. m
Moje przemyślenia - faceci mają twardszą skórę niż nimy kobiety. Duża część  kobiet nie odnajduje się w świecie polityki. Resztę napiszę w potem.  
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-02 19:25
Na bank nie to jest powodem! :-)

>faceci mają twardszą skórę niż nimy kobiety.

Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-03-02 21:39
A widziałaś faceta u dentysty?Podczas zastrzyku?To nie my jesteśmy słabą płcią.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-05 20:58
No właśnie to napisałam :-)
Nadrzędny - Autor gosiak001 Dodany 2019-10-26 13:24
Dzień dobry,
Mam na imię Małgorzata. Jestem studentką ostatniego roku II stopnia Terapii Zajęciowej na AWFie w Krakowie.
Chciałabym napisać pracę magisterską na temat macierzyństwa kobiet niepełnosprawnych. Jeszcze nie zdecydowałam czy będzie to temat odnoszący się do problemów kobiet niepełnosprawnych w ciąży, przy opiece nad noworodkiem czy też przy opiece na chodzącym dzieckiem.
Byłabym niezwykle wdzięczna gdyby ktoś się wypowiedział, który temat może okazać się najtrafniejszy i gdzie ewentualnie mogę zaczerpnąć pomocy odnośnie skonstruowania ankiety, a także gdzie najlepiej taką ankietę posyłać do wypełnienia.
W razie pytań zapraszam do kontaktu
mail: gosiak001@gmail.com
Pozdrawiam i życzę miłego :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-26 15:30
Witaj, piszę jako osoba ON ze znacznym stopniem niepełnospr. Jestem mamą dorosłego syna, moje koleżanki ON też mają dzieci. powiem jedno - macieżyństwo ON niczym nie rózni sie od osób tzw, pełnosprawnych. Dlaczego napisałam tzw. - pisze z własnych doświadczeń - otóż kobiety pełnosprawne też mają kłopoty np. z utrzymaniem ciąży. Poza tym każde macieżyństwo jest i piękne i też łzawe. Jako osoba niepełn. nie miałam szczególnych kłopotów ciążowych, ani opiekuńczych.

Życzę  powodzenia, a ankietę wyślij na portal IPON, tam jest więcej osób, pozdrawiam :-)         
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-26 16:32
O wszystkich niedogodnościach ciążowych zapomina się kiedy dziecko pojawia się na świecie. Obojętne czy matka jest sprawna czy niesprawna. Dla mnie ciąża i macierzyństwo , to najpiękniejszy okres w życiu. Urodziłam i wychowałam dwoje dzieci. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-29 09:39
Niczym się nie różni:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) A miłość wszystko zwycięży:)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-29 10:08
Sama ciąża może mieć różny przebieg. I tak jak mówi Kryształek, zarówno sprawne jak i niesprawne kobiety mogą mieć kłopoty zdrowotne. Natomiast wychowanie dziecka to już inna sprawa. Wiadomo, że ON w zależności od rodzaju niepełnosprawności , ma więcej barier do pokonania niż osoba sprawna. Mimo wszystko dajemy sobie radę , wychowujemy dzieci na wspaniałych ludzi i z czasem zapominamy jak ciężko nieraz było.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-29 12:57
znam wiele niepełnosprawnych matek i w ogóle nie ustępują pełnosprawnym, jakie znam nawet pomimo ograniczeń.
Nadrzędny - Autor ada88 Dodany 2020-07-19 20:51
[usunięte]
Nadrzędny Autor HenrykGetz Dodany 2020-08-18 14:09
Dokładnie tak. Moja żona jest również niepełnosprawna i mamy pełnosprawne dzieci, dwójkę, parkę :-)

_________________
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kobiety niepełnosprawne (16823 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill