www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jaki Wzrost człowieka określa jego niepełnosprawność? (Strona 2) (40965 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-02-24 18:43 Zmieniony 2012-02-24 19:07
bluengel nie pomagaj, nawet nie podjęłaś próby. Znaleźli się Tacy, nawet z tego forum, co pokierowali gdzie jest :-) Dobre Stowarzyszenie. Otrzymałam z pobytu na forum więcej niż myślisz, lekarza i Stowarzyszenie i znajomych.
Dawno temu zadałam Ci pytanie, jakie Stowarzyszenie prowadzisz, nie odpowiedziałaś.
Stowarzyszenie które nie ma czego się powstydzić nie ukrywa się przed niepełnosprawnymi, chociażby tymi z którymi tutaj na forum piszesz.

Błędów, które u mnie wynalazłaś było przynajmniej 5, napisałaś jeden, proszę o następne.

>piszesz niegramotnie


i jestem strasznie niegramotna ruchowo niepełnosprawna, z tego powodu też się nie obrażę. Cieszę się, że ty bluengel  jesteś szybka, sprytna, pracująca na dwa etaty niepełnosprawna  podróżująca po świecie, wykształcona, mądra, silna i gramotna. Niech Ci zdrowie dopisuje
Pozdrawia Cię niegramotna półślepa sparaliżowana o wzroście 158cm . Żegnam

do eraeste, wszystko co wyżej, nie daj się dlatego że jesteś zdrowa ale niska.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-24 19:07
Brawo Julka!!! :-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-24 19:15
Tak poza tym do krytykujących Elę i innych. Powiatowy (woj.) Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawności. Ten Zespół właśnie "Orzeka stopień niepełnosprawności".
Obecnie ma zasady podobne jak ZUS. Został stworzony dla takiego celu i dlatego zwykle mieści się przy PCPR, PFRON. Wszyscy wiedzą o co chodzi i łatwiej, krócej napisać np. PCPR. Wytykanie tego to zwykłe "szukanie dziury w całym" i złośliwość niedowartościowanych starych r...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-24 21:00
Dzięki REA u nas mieści się gdzie jest PFRON PCPR itp instytucje dla ON. A sam wzrost nie ma znaczenia. To naprawdę jakieś dziwne urojenia.
Nadrzędny - Autor jamnik2002 Dodany 2012-02-25 02:34
A propos prowadzenia samochodu - przyszlo mi do glowy ze moze mogla bys uzywac samochodu przystosowanego dla niepelnosprawnych (reczna obsluga gazu i hamulca)?
Wtedy niski wrost by ci mniej  przeszkadzal i mogla by siedziec na poduszce nie przejmujac sie ze nie siegasz pedalow.   Pewnie zeby sie przeszkolic w jezdzie takim samochodem trzeba miec orzeczenie (ale glowy nie dam bo nie mieszkam w Polsce).
I mysle ze powinnas sie wybrac do endokrynologa bardzo niski poziom hormonu wzrostu wplywa nie tylko na wzrost ale i ogolne zdrowie, wiec mysle ze warto byc pod opieka lekarza.
Trzymaj sie dzielnie
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-02-25 08:22
da sie jezdzic normalnym samochodem
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-02-25 19:10
Jezusie, małgorzata - a czy DA SIĘ RÓWNIEŻ NIE PLEŚĆ BZDUR BEZ UŻYWANIA CHOCIAŻBY WYOBRAŹNI??????????
Czy sądzisz, że stosowanie hamulca i gazu ręcznego (jako formy dostosowania do potrzeb kierowcy) czyni samochód nienormalnym?
Czy sądzisz, że stosowanie w ogóle różnych udogodnień technicznych w prowadzeniu auta stanowi coś poniżającego lub nienormalnego?
Czy sądzisz, że osoba z krótkimi kończynami i krzywym kręgosłupem tudzież innymi niedoskonałościami ma obowiązek prowadzenia auta wyłącznie bez przystosowań - a ich stosowanie czyni ją głupszą czy gorszą?
Czy sądzisz, że lepiej, aby ktoś prowadził za wszelką cenę "normalny samochód" niż prowdził samochód tak, że czuje się w nim pewniejszym, bezpieczniejszym kierowcą?
Czy sądzisz, że każdy ma tak jak Ty??????
Czy widziałaś kiedyś innych ludzi poza własną skromną osobą w lustrze? Bo ja zwątpiłam...

W moim przypadku też teoretycznie "da się jeździć normalnym samochodem" - ale nie chciałabyś być w okolicy, gdybym to rzeczywiście robiła na co dzień...
Mówi Ci coś pojęcie "odpowiedzialność" czy to wyłącznie literacka abstrakcja...?
Wrrr...
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-02-25 19:22
o co Ci dziewczyno chodzi, wez odpusc i sama uzyj wyobrazni bo ewidentnie Ci jej brakuje w tym przypadku!!! piszac normalny mam na mysli zwykly, NIEPRZYSTOSOWANY

>>Czy sądzisz, że stosowanie w ogóle różnych udogodnień technicznych w prowadzeniu auta stanowi coś poniżającego lub nienormalnego?


a gdzie ja tak napisalam? jak sobie sama dopowiadasz to nie przypisuje mi takich wypowiedzi

>>Czy sądzisz, że osoba z krótkimi kończynami i krzywym kręgosłupem tudzież innymi niedoskonałościami ma obowiązek prowadzenia auta wyłącznie bez przystosowań - a ich stosowanie czyni ją głupszą czy gorszą?


a gdzie ja tak napisalam? UDOWODNIJ  sama mam krzywy kregoslup i jestem niska a prowadze zwykly samochod i nie pisze ze inni tez tak musza tylko ze "sie da" jezdzic zwyklym

>>Czy sądzisz, że lepiej, aby ktoś prowadził za wszelką cenę "normalny samochód" niż prowdził samochód tak, że czuje się w nim pewniejszym, bezpieczniejszym kierowcą?


nigdzie tak nie napisalam

>>Czy sądzisz, że każdy ma tak jak Ty??????


tego tez nie napisalam w zadnym poscie

>>Czy widziałaś kiedyś innych ludzi poza własną skromną osobą w lustrze? Bo ja zwątpiłam...


jak stoje i patrze w lustro to ciezko, zebym widziala innych skoro stoje przed nim sama

>>Mówi Ci coś pojęcie "odpowiedzialność" czy to wyłącznie literacka abstrakcja...?


a Tobie mowi cos slowo "jad"? nie??? a powinno, bo w kazdym poscie nim "plujesz"
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-02-25 19:31
małgorzata, sorry - przeceniłam Twoje możliwości rozumienia słowa pisanego. Więcej się to nie powtórzy.

PS. Nie porównuj się do osoby z chorobliwie niskim wzrostem, bo sama masz 1,50 m czyli normalnie. Po prostu nie masz 1,80.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-02-25 19:41
lepiej by bylo gdyby wiecej sie nie powtorzylo odpowiadanie na moje posty, zwlaszcza tak "inteligentne" odpowiedzi jak ta Twoja ostatnia a jesli Ci niw wiadomo to do 160cm to jest wzrost niski
Nadrzędny - Autor eraeste Dodany 2012-02-27 14:56
bluengel uważam Cie za anioła, i nie dlatego że wstawiłaś się za mną, ale w ogóle jak Ciebie czytam to odpływam

co do innych osób jesteście złośliwi az wstyd jak na kobiety.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-27 18:24

>eraeste
>to odpływam


No i wszystko jasne!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-27 18:32
Zgadza się "urojenia". Może dostać lekki na głowę (ostatni jej post) jak dobrze udokumentuje ale musiała by iść do psychiatry, tego jednak nie zrobi co też wynika z jej postów.
Kombinujący na wyrost nie przeczytali tematu wątku

>Jaki Wzrost człowieka określa jego niepełnosprawność?


który mówi wszystko o "schorzeniu" tej osoby, do tego kłótliwej i złośliwej - nie weszła na forum po radę ale pogadać co nic jej nie da poza dziwną i marną satysfakcją.,
Kogoś mi to przypomina - taka "prowokacja???
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-27 18:33
Powyższe odp. do Ela :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-27 20:16
REA nie załapałam twojej odpowiedzi, ale trudno.  :-)
Dziś już pewnie nie odczytam odpowiedzi i też trudno. I aby do przodu :-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-29 19:33
Przeczytaj swój post i moja odp. to zrozumiesz.
pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor karina123 Dodany 2012-03-06 00:23
orzeczenie jak najbardziej możesz składać
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (rok 2003, Dziennik Ustaw Nr 139, Poz. 1328)
"§ 32. 1. Przy kwalifikowaniu do znacznego, umiarkowanego
i lekkiego stopnia niepełnosprawności bierze
si´ pod uwag´ zakres naruszenia sprawności organizmu
spowodowany przez:..."
"11) inne, w tym:
a) choroby narządów wydzielania wewnętrznego
o różnej etiologii, wywołane nadmiernym wydzielaniem
lub niedoborem hormonów w zależności od stopnia wyrównania lub obecności powikłań
narządowych, pomimo optymalnego leczenia,"
musisz pójść do lek rodzinnego poprosić o wypisanie zaświadczenia na potrzeby orzecznictwa, wypełnić wniosek, oraz zebrać wszystkie dostępne w domu informacje z dzieciństwa o swoim stanie zdrowia, a jak nie masz w domu to w szkole, w przychodni (jako dziecko na pewno miałaś badanie bilansowe)
no i rozpoznanie przez specjalistę choroby (może endokrynolog na początek), która wywołała niski wzrost i w zależności od stopnia ograniczeń w życiu codziennym możesz być zaliczona do stopnia niepełnosprawności lub nie
ale nawet jeżeli w powiatowym zespole nie przyznają stopnia to można odwołać się od tej decyzji,
najważniejsze co Ci lekarz specjalista powie
powodzenia;)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-06 19:07
Karina piszesz "puste"info, bo z postu założycielki wątku jasno wynika, że nie miała tych schorzeń i brak "optymalnego leczenia".

>ależności od stopnia wyrównania lub obecności powikłań
>narządowych, pomimo optymalnego leczenia,"

Nadrzędny - Autor kalina9 Dodany 2012-06-28 18:38
Wszystkie osoby angażujące się w temat zapraszam do poczytania na innych forach o dzieciał niskorosłych,o problemach i przywilejach,proszę poczytać o traktowaniu uczniów niskorsłych.Dziś wszystko jest respektowane.  A my dorośli !!  Czy o nas ktoś myślał.Jestem wcześniakiem -7m.waga 1300g.  miało to wpływ na mój wzrost.-143cm.i dalsze życie i naukę.Dzieci z niską wagą urodzeniową mają problemy różnego rodzaju, min.z przysadką mózgową która jest odpowiedzialna za wzrost i rozwój.Kiedy miałam 10 l. moja mama sygnalizowała do lekarza że nie rosnę a lekarz na to-a co!! ja jestem wysoka .I na tym się skończyło. dziś mam 37 l. Nie radzę sobie w pracy ,nie mogę jej znaleść.jestem dyskryminowana z powodu wzrostu bo doświadczyłam tego na sobie.Byłam słaba w szkole nie dla tego że niechciało mi się uczuć tylko byłam słaba. Pracuje na akordzie i nie daję sobie rady, przez krótkie ręce ,nogi.Nie mogę dźwigać tyle co dorosła kobieta.Przez niedostosowane miejsca pracy mam dyskopatie szyjną.Nie śpie po nocach z powodu drętwienia kończyn.Nie mogę dostać na siebie obówia bo moja stopa ma 21cm.  Wyobraźcie sobie że wchodzicie do sklepu obówniczego i pani kieróje Was do działu dziecięcego.Co Wy wiecie!!  Sandałki różowe.   Pozdrawiam wszystkich niskorosłych.
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2012-06-28 19:10 Zmieniony 2012-06-28 19:17

>>Nie mogę dostać na siebie obówia bo moja stopa ma 21cm.


a ja mam stope 20 cm i mam buty roznorakie, i na koturnie i na obcasie. Oczywiscie nie kupilam ich w zwyklym sklepie bo to rozm. 32 ale takie buty sa, tylko trzeba sie pofatygowac i poszukac. Ty majac stope 21cm nosisz pewnie rozmiar 34 i takie buty bez problemu dostaniesz w Rylko, zreszta znam kilka zwyklych sklepow, w ktorych sa buty damskie od rozm. 34
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-28 20:19
Kalina to nie reguła, ja jestem wcześniakiem z b. małą wagą. Obecnie jestem wysoka, szczupła i nie miałam problemów z nauką - nooo z lenistwem tak - lepsza impreza niż nauka :-) hi, hi. Nawet w mojej firmie pracuje facet wzrostu siedzącego psa, ale jest cwany i bystry. Do tego sam siebie uważa, za mega przystojniaka - w kontaktach bezpośrednich i rozmowie męczący, ale żonę ma super i o 15 lat młodszą :-) Jedno tylko jest u niego wadą: ego przerosło człowieka :-)
Nadrzędny - Autor kalina9 Dodany 2012-06-28 20:45
Wiem że to nie reuła.Sama znam wcześniaków"normalnych"  Tylko taki człowiek jak ja ciągle kogoś goni i musi coś udowadniać.To kosztuje wiele więcej wysiłku którego gołym okiem nie widać.Jako dziecko na w-fie  byłam normalnie oceniana, dziś dzieci niskorosłe powinny być odpowiednio oceniane,są specialne zalecenia nie zawsze respektowane przez szkoły.  Kupowane meble w sklepie są dostosowane do średniego wzrostu około 160cm. Niby nic,kilka cm. Poduszka pod t... w samochodzie,krawcowa która siedzi na połowie krzesła i szyje palcami a nie całą stopą na akordzie.Jest zwalniana z pracy bo nie wyrabia normy.Można by tak dalej.Myślicie że Nasz kręgosłup to wytrzymuje,że nie czujemy bólu,że nie odbija się to na naszym zdrowiu.Jeśli by się dało, sama bym powalczyła o orzeczenie aby znaleść inną pracę.
Nadrzędny - Autor kalina9 Dodany 2012-06-28 20:49
małgorzata1980 interesuja mnie namiary na buty na koturnach.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-06-28 20:58

>Tylko taki człowiek jak ja ciągle kogoś goni i musi coś udowadniać.To kosztuje wiele więcej wysiłku którego gołym okiem nie widać<


To dotyczy nie tylko wzrostu Kalinko9. Płci też - kobieta - fachowiec do tego zbyt dobrze wygląda - wiesz ile kosztuje udowadnianie, że masz pracę z powodu umiejętności??? Do tego można być lepszym od marnego facecika, a i tak pensja słabsza!
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-07-08 21:09
Czytam was dopiero dziś i jestem zaszokowana. Niskorosłość a obuwie. Czy ktoś z was niskorosłych naprawdę nie widział obuwia o numerze dziecięcym na obcasiku?
Jak je zobaczyułam byłam zszokowana że produkcja dla dzieci jest bez wyobraźni. Po postach w tym wątku już wiem że nie tylko dzieci mają małą stópkę. Nie jest wstydem kupowania obuwia na dziecięcym dziale bo tam nie tylko jest nr 27 ale także od 30 w zwyż. jak wysoko nie zwróciłam uwagi. Ładne i wygodne oraz skórzane obuwie w różnych rozmiarach produkuje firma "Kornecki" .To nie reklama. produkuje nie tylko dla małych, ale i dużych i na dokładkę wyprofilowane.

REA czy nie uważasz że porównanie człowieka do

>siedzącego psa,>


jest zbyt nie taktowne?

Pozdrawiam niskich i wysokich :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2012-07-08 22:05
Kobiety! Nawet nie chce mi się czytać do końca Waszych (przepraszam) wywodów. Co ma wzrost do pracy, zwłaszcza własnej działalności? Ja jestem jedynie 2 cm wyższa, nie mogę nosić butów na obcasie, przepracowałam prawie 20 lat (na tzw. państwowej posadce), potem z przyczyn rodzinnych i zdrowotnych przeszłam na rentę ( nie z powodu wzrostu!:-), co nie oznacza, że usiadłam na t...u. Jakoś nie miałam problemów z powodu wzrostu!. Znam osoby niższe doskonale funkcjonujące.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie przyznawania stopnia niepełnosprawności, dlatego proponuję Autorce wizytę w odpowiedniej instytucji, która skieruje do orzecznika.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-07-09 16:52
:-)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-07-10 09:18
W celu uzyskania informacji dotyczących różnych schorzeń powodujących niski wzrost zachęcam do kontaktu ze Stowarzyszeniem Nieduzi, które swoją siedzibę ma w Warszawie,
ul. Zdziarska 23/1,
03-289 Warszawa
kontakt@nieduzi.org
www.nieduzi.org

Natomiast w Krakowie funkcjonuje grupa wsparcia dla osób z achondroplazją. Celem grupy jest umożliwienie spotkania,wymiany doświadczeń,informacji i wzajemnego wsparcia osobom z niskorosłością,a także rodzinom dzieci dotkniętych tym problemem z przyczyn genetycznych lub endokrynologicznych.
MIEJSCE SPOTKAŃ:Punkt Aktywności Lokalnej przy ul. Dobrego Pasterza 72 w Krakowie.
ORGANIZATOREM SPOTKAŃ JEST:Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.Filia Nr 1 w Krakowie.
KONTAKT: tel. 12 412-00-04. e-mail:maczka@mops.krakow.pl
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE tel.kom.0663-286-085
http://achondroplazja.wizytowka.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jaki Wzrost człowieka określa jego niepełnosprawność? (Strona 2) (40965 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill