www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Proszę o pomoc (3824 - wyświetleń)
- Autor rogal160 Dodany 2007-02-21 20:14
Sytuacja wygląda tak:
Moj przyszly pracodawca boi sie ze nie moze mnie zatrudnic bpo niew ma przystosowanego budynku. Tyle ze ja nie potrzebuje zadnego przystosowania poruszam sie samodzielnie itd. Czy mozecie mi powiedziec czy dozatrudnienia wystarcza zgoda lekarza medycyny pracy?czy tez nalezy spelnic wiecej formalnosci?dziekuje za pomoc
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-03-12 13:03
Na podstawie rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 15 września 2004 r. w sprawie zwrotu kosztów przystawania stanowisk pracy, adaptacji pomieszczeń i urządzeń do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz kosztów zatrudnienia pracownika pomagającego pracownikowi niepełnosprawnemu informuję, że do zatrudnienia wystarcza zgoda lekarza medycyny pracy, który nie wskaże że konieczne jest dostosowanie budynku do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Również należy zgłosić się do Państwowej Inspekcji Pracy i wówczas zostanie odebrane stanowisko pracy.
Nadrzędny Autor poznan Dodany 2007-05-08 19:21
ale czy nie jest tak że zeby uzyskac takie fundusze, musimy być skierowani do tej pracy przez PUP, czy też wypadek "powinien" zdarzyć się w miejscu pracy?

A co z ludźmi, którzy chcieliby przystosowanego stanowiska jak przychodzą do pracy, będąc zatrudnionymi pierwszy raz?
Czy istnieją jakieś ustalenia?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Proszę o pomoc (3824 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill