www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 86) (1455099 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 21:17
Po prostu tu sa normalni ludzie i tyle.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-23 21:21
U mnie też mieszkają normalni ludzie. Wszyscy grzeczni , kulturalni, pięknie ubrani tylko skąd ta kupa petów pod ich balkonami.
To mnie wkurza.:-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 21:23
Buractwo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-23 21:28
Niestety. :-(
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-23 19:16
chcialem Ci rogaliku coś powiedzieć. .. ale szkoda mojego czasu
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-23 19:56

>Socjalizm wiecznie żywy. Według was wszyscy powinni myśleć o innych i ograniczać swe zyski bo tak chcecie.


Nie my tak chcemy, ale to wynika z wiary, którą rzekomo większość wyznaje. Ale co ja wyskakuję z czymś takim, skoro ta większość nawet nie przestrzega Dekalogu. Czy wiesz chociaż skąd się wziął socjalizm?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-23 20:23
O. Jak instrumentalnie traktujesz wiare hipokryto.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-24 12:21
Hipokrytą jesteś ty, rogaliku...  Nie uważasz, że przeginasz, za kogo się uważasz? Czy czasem nie za wysoko się wznosisz? Uważaj, bo jak upadniesz, to będzie bardzo bolało....

rogal160 napisał/a:

>O. Jak instrumentalnie traktujesz wiare hipokryto.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-24 13:25
Nie uważam. Dyskutuję i tyle. Widzę hipokryzję więc ją wskazuję.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-24 13:33
Daliście sobie po razie, jak mawiano kiedyś. To teraz mogę dopowiedzieć. Najbardziej instrumentalnie traktuje wiarę KK czerpiąc z posług religijnych kasę. O innych instrumentach nie wspomnę, bo dotykają dogmatów, a to temat już tyczący wiary jako takiej i do tej się nie odnoszę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-24 14:32
w-zetko...
I tu się z tobą zgodzę :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-24 14:40
MIło widzieć Cię Norbi takiego zgodnego.:-)))))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-28 22:02
Prawo jest po to, aby je przestrzegać, czy po to, aby je olewać?
W Ostrudzie olewają. Niedawno w Łodzi policjanci w pościgu za kierowcą spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zginął niewinny człowiek. W przypadku opisanym w artykule policjanci nikogo nie ścigali, nie mieli oznakowanego samochodu, włączonego sygnału, a pojechali po bandzie ot tak sobie, bo prawo ich nie obowiązuje. Sąd to bezprawie swoją powagę zatwierdził i policjantów uniewinnił. Moim zdaniem to skandal.
Radiowóz sprowadził niebezpieczeństwo utraty życia. Znamy wyrok sądu. Kuriozalny

>Wieczorem, 28 lipca 2012 r. jechał wraz z kolegą krajową "siódemką". Niedaleko Ostródy zauważył we wstecznym lusterku srebrną Skodę Superb z dwoma z funkcjonariuszami policji w środku. Nieoznakowany radiowóz, dobrze znany kierowcom z tych okolic, przez jakiś czas trzymał się z tyłu, a potem...
>- Kierowca policyjnej Skody przyspieszył, wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej, a następnie wyprzedzał cały sznur pojazdów przede mną. Jadąc po lewej stronie wysepki, nie zważając na ograniczenia prędkości, przejścia dla pieszych, na zakręty i skrzyżowania. Ignorując wszelkie obowiązujące przepisy ruchu drogowego i zdrowy rozsądek. Nie używając żadnych sygnałów, wskazujących na jego uprzywilejowanie. Po prostu nie wierzyłem własnym oczom! - opowiada nasz czytelnik, który po powrocie do domu dokładnie opisał całe zdarzenie w piśmie adresowanym do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. A ponieważ ma w swoim samochodzie zainstalowaną kamerkę, która zarejestrowała wspomniany incydent, do e-maila dołączył dowody w postaci nagrań video.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 22:07
No i co?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-02-28 23:14
No i co??? Policja  powinna dawać obywatelski przykład przestrzegania prawa a nie przekraczać i łamać...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-02-28 23:24
No i masz relacje jednej strony.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-28 23:28
Sprawa nie nosi znamion przestępstwa, bo to może być fotomontaż . Jak wiadomo sprawa jest tendencyjna i może zachodzić podejrzenie, że wcześniej kierowca samochodu z którego nagrywano film został ukarany mandatem .Co w istotny sposób daje sędziemu możliwość skorzystania z prawa łaski, wobec funkcjonariuszy . Od jutra utworzymy partię dla nieuprzywilejowanych  ... to jutro a na dzisiaj jeszcze pączek i nyny ;-) .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 02:32
to jest tendencyjne sugerowanie przyczyn ujawnienia przestepstwa na drodze.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-01 12:18
http://emerytury.onet.pl/agencyjne/emerytury-nieznacznie-skacza-do-gory,1,5606415,artykul.html

"Wiesława Taranowska z OPZZ zwraca uwagę, że wskaźniki będące podstawą obliczeń okazały się niższe, niż rząd założył, przez co budżet zaoszczędził na waloryzacji około miliarda złotych. Rząd powinien więc te pieniądze przeznaczyć dla emerytów otrzymujących najniższe świadczenia - mówi IAR Wiesława Taranowska.

Najniższe świadczenie wynosi obecnie nieco ponad 800 złotych. Pobiera je blisko 470 tysięcy emerytów i rencistów."


Zaoszczędzony miliardzik na biednych. Ok, a ile zaoszczędzono na bogatych? Czy nasz ekonomista coś wie w temacie?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-01 19:10
Znam zasady ustslania wskaznika waloryzacji i pomylki sa wpjsane e tyxyko a Pania Tarsmowdks znam i pozdrawiam
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-02 23:25
rogal160

>Znam zasady ustslania wskaznika waloryzacji i pomylki sa wpjsane e tyxyko a Pania Tarsmowdks znam i pozdrawiam


Taak, znasz się, jak kot na kwaśnym mleku...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-03-01 21:15 Zmieniony 2014-03-01 21:17

> Zaoszczędzony miliardzik na biednych.


Tylko, że jeżeli "w budżecie założono" a potem wyszło mniej niż założono, niekoniecznie z winy tych co założyli, to to tak naprawdę nie jest jeszcze "oszczędność". Oszczędność by była, gdyby z tego zostawały pieniądze na później. W tej chwili budżet ma kilkadziesiąt miliardów deficytu. Dokładnie nie chce mi się teraz sprawdzać.

Czyli mówiąc inaczej:

To jest tak, jakbym ja miała powiedzmy 1000 złotych miesięcznie (żeby była okrągła suma). Założyłabym, że na wszystkie opłaty w roku niestety będzie mi potrzebne 15 000. W związku z tym planuję pożyczyć 3000 od banku, bo będę mieć 12 000 a potrzebuję 15 000. Pożyczkę będę musiała oddać z odsetkami. Potem przychodzą wszystkie rachunki i okazuje się, że zapłacić muszę 13 000 a nie 15 000. I tak muszę pożyczyć, tylko że mniej. A jeżeli taka sytuacja się powtórzy, dług będzie rósł (bo za każdym razem dochodzą kolejne odsetki).

Oszczędność to by była wtedy, gdyby wyszło że wydać muszę 11 900, czyli niczego nie muszę pożyczać i jeszcze mi jakieś pieniądze na przyszły rok zostają.

Nie żebym miała coś przeciwko temu, żeby najbiedniejsi mieli więcej, bo wiem że mają za mało. Ale mam coś przeciwko takiemu zwyczajowi, że się mniejszy dług nazywa "oszczędnością". To nadal jest dług, nadal skubańca trzeba będzie spłacić, i to z odsetkami. A i to w ogóle zakładając, że ten co ma "oszczędności" rzeczywiście pożycza mniej.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-03 08:23

> Oszczędność by była, gdyby z tego zostawały pieniądze na później.



Gdy mamy długi i oszczędzamy, aby zmniejszyć debet, to jeśli uda nam się go zmniejszyć o 500pln, to jednak możemy mówić o zaoszczędzeniu tych 500 pln. Tyle, że celowość tych oszczędności jest inna. Nie do szafy pod bieliznę (żart) a na zmniejszenie debetu.
Jeśli państwo, jak mówi, oszczędziło na biednych, to byłam ciekawa, czy w ten sam sposób oszczędza na bogatych, w celu umniejszenia długu. I jakoś nikt mi ze znanych u nas na forum  ekonomistów nie odpowiedział konkretnie, poza tym, że wie, jak się oblicza wskaźniki, czego uczyła prasa maluczkich nie-ekonomistów swego czasu.
Dowiedziałam się też o koneksjach, ale nie o meritum. Milczenie jest odpowiedzią, więc dodałabym pytanie, dlaczego nie 'oszczędzamy' w podobny sposób  na bogatych?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-03 12:09
Iota to raczej nie oszczędzanie a planowanie wydatków.
Ja nie oszczędzam wydaję tyle ile moge, a gdy nie wydam wszstkiego oznacza że zaoszczędzilem i w przyszłym miesiacu bedę mógł wydać więcej.
I to jest oszczędzanie :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-02 23:23
W odpowiedzi dla: w-zetka

>Najniższe świadczenie wynosi obecnie nieco ponad 800 złotych. Pobiera je blisko 470 tysięcy emerytów i rencistów.


To z jakiej paki mam 750 zł??? A znam takich, co mają jeszcze mniej...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-03 08:24
Norbi. Masz pewnie netto, a brutto może sięga tych ogłoszonych kwot.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-03 11:53
W odpowiedzi dla: w-zetka

>Norbi. Masz pewnie netto, a brutto może sięga tych ogłoszonych kwot.


nie pracuję, więc nie mam więcej jak 750 zł renty....
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-03 12:15
wuzetko . mamy" zaoszczędzony " miliardzik to o ile mozemy zwiększyć najniższe swiadczenia?? O dwie dychy?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-03 12:27
O wysokości wskaźnika waloryzacji emerytury i rent decyduje  inflacja w gospodarstwach emerytów i rencistów, która wyniosła 1,1 proc. oraz 20 proc. realnego wzrostu płac, który wynosi 0,5 proc. Te cyfry co roku są inne. Inflacja okazała się niższa od przewidywanej i stąd owa oszczędność.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-03 12:31
wygooglowaleś szybko , tylko brakuje tu tłumaczenia na jezyk ludzki.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-03 13:17
Tu nie ma co googlować, przez 6 lat aktywnie w tym uczestniczyłem. Oczywiście przytoczony wskaźnik jest minimalny. Można ustalić wyższy. A napisane jest po polsku.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-04 11:21
Co tu dzisiaj takie pustki ? Wszyscy na paraolimpiadzie ???? Nie wiem czy się odbędzie . Wynikły problemy natury politycznej i organizacyjnej . Podobno Putin zmienił dyscypliny i postawił na biathlon . Reprezentacja Rosji ma prikaz występowania z bronią . Jazda figurowa z bronią , hokej z bronią, panczeniści z bronią, skoki z bronią .Tylko  Bronia się broni od broni, ale... Putinowi będzie odbijało się Krymem...;-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-04 15:50
Może nas nie ma, bo myślimy o wskaźnikach, które by mogły być wyższe, ale nie są, bo zespół ustalił minimalne. Na wszystko inne było nie minimalnie? Na sport, stadiony dla kiboli, na dworce buble, na toalety za 800 tysięcy i inne...pendolina. Wkurza mnie to. Bo gdyby ekonomiści mądrzejsi  byli, to by wiedzieli, że emeryt i rencista i tak zwróci na rynek te pieniądze, bo musi. Nie odkłada na boki, nie tworzy firm na Cyprze, a więc były to pieniądze poniekąd obrotowe dla budżetu.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-04 16:24
Moje poszły dziś do stomatologa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-04 17:55
Czytalas Keynesa?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-04 21:40

>Bo gdyby ekonomiści mądrzejsi  byli,


Mądrzejsi? Raczej mniej zadufani w sobie i .... skorumpowani.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-04 21:45
Masz jakis dowod na korupcje? Jesli tak to Twoim obowiazkiem jest zlozyc doniesienie do prokuratury. Jesli nie to dopuszczasz sie zwyklej potwarzy i tyle.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-05 04:42
dlaczego mnie korupcja nie rusza a rogalika tak  :-))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-05 09:07
Waldek, to nie zadawaj pytań z podwójnym dnem:)))))))
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-03-05 17:27

>dlaczego mnie korupcja nie rusza .....


Od zawsze twierdzę, że przysłowia są mądrością narodu. W tym przypadku pasuje: uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-05 09:06
Nie mogę wszystkiego na świecie przeczytać. Za to Mogę myśleć i pytać. Dlaczego ekonomia uczona w szkołach na dziś się nie sprawdza???Może czas na nową myśl ekonomiczną? Reszta po południu, albo wieczorem. Ty też pomyśl na ten temat. Wszystko się rozwija, a ekonomia opiera się nadal na naukach człowieka z dawnej epoki? Tylko pytam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-05 10:10
Co to znaczy, że się nie sprawdza?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-05 11:40
Czy pralki mają program "wywieszanie" ??? Moja chyba ma....bo wyjeżdża do przedpokoju .... Ku...de !!! Oby tylko nie miała program układanie ...Boże, ale nas ta cywilizacja ubezwłasnowolnia . Już do niczego nie jesteśmy jej potrzebni .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-05 18:39

>Dlaczego ekonomia uczona w szkołach na dziś się nie sprawdza?


Bo teoria nie zgadza się z praktyką. Z greckiego ekonomia znaczy tyle co domowy przepis, reguła, prawo. Z tego wniosek, że jaki dom, takie przepisy, reguły i prawo.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-07 10:38
Jaki pan, taki kram... Cztery małe słówka a tyle znaczą... Prawda???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-07 11:41
A ile znaczą cztery małe litery, hohohooooooo:)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-07 12:27
homo:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 00:46
Znowu jakieś kombinacje alpejskie?
http://podatki.onet.pl/sprzedaz-rzeczy-prywatnych-z-podatkiem-czy-bez,19923,5607944,prasa-detal
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-11 08:38

>Znowu jakieś kombinacje alpejskie?


Dziwisz sie? Przeciez utrzymanie armii nierobow kosztuje, a najlatwiej sciagnac danine z biednego. Tych jest najwiecej, a w dodatku sa bezbronni, bo nie stac ich na adwokatow.
Popatrz na co "ida" pieniadze podatnikow. Polska to chory kraj, chory rzad, sejm, senat, policja, prokuratura, sady, sluzba zdrowia, szkolnictwo i mozna tak wyliczac w nieskonczonosc..
http://natemat.pl/93593,chora-na-alzheimera-emerytka-chciala-ukrasc-salatke-za-2-99-zl-policja-wnioskuje-do-sadu-o-jej-ukaranie-takie-sa-procedury

>Urodzona w 1939 roku, chora na serce i Alzheimera kobieta usiłowała bez płacenia wynieść ze sklepu "Stokrotka" w Świdniku sałatkę warzywną kosztującą 2,99 zł. Obsługa wezwała policję, kobietę zatrzymano. Po postępowaniu wyjaśniającym funkcjonariusze wystąpili do sądu z wnioskiem o jej ukaranie. – Podziwiam policję, że stara się pchać tę sprawę do sądu – ironizuje prawnik.
>“Ten kraj nie ma prawa NIE zbankrutować”, “szykuje się proces stulecia”, “mam nadzieję, że zostanie przykładnie ukarana, poczuję się wtedy o wiele bezpieczniej w naszym państwie” – ironizowali komentujący tę sprawę prawnicy. A co na to przedstawiciele świdnickiej policji?

Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-11 10:45

>Popatrz na co "ida" pieniadze podatnikow. Polska to chory kraj, chory rzad, sejm, senat, policja,
> prokuratura, sady, sluzba zdrowia, szkolnictwo i mozna tak wyliczac w nieskonczonosc.


Bo nikomu nie zależy na kraju, na ludziach. Urzędy obsadzone są młodymi, których starzy pracownicy nie zdążyli organizacyjnie wyszkolić. Ostatnie roczniki, ktore mają jeszcze coś w głowach to roczniki wczesnych lat siedemdziesiątych. Potem już z małymi wyjątkami oświatowa sieczka w głowach...Bo kasa goni kasę, ale wszystko na glinianych nogach stoi.
Jak nie będzie się dbało o zwykłych ludzi, to ich barki też nie wytrzymają tego minimum z minimum korzyści z trudnej pracy.
Mam sto lat (:-) :-) )  i widzę coraz ostrzej. Młodzi, butni, aroganccy, pewni siebie, grający w 'orkiestrze', bo na solistów za słabi. Bojący się o stołki, więc wszyscy się wzajemnie utwierdzają, że robią dobrze. Tworzy się jakaś nielogiczna rzeczywistość. Co ktoś chce ulepszyć to pogorszy. Polityka, partie, partyjki  i spory przesłaniają gospodarkę. Jak mi bozia rozum odbierze, to zacznę wierzyć w spiskową teorię dziejów.;-) :-)
Jeśli nie odbierze, to ...Nie, nie nie założę nowej partii, bo na to jestem jednak już za stara.:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 86) (1455099 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill