www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Komentarz do artykułu (4402 - wyświetleń)
- Autor Elka11 Dodany 2012-03-14 11:14
Wszystko, to co zostało napisane w artykule ładnie tylko brzmi. A jak to zwykle bywa-rzeczywistość jest zupełnie inna. Pracę dla niepełnosprawnych (w domu-przy komputerze) znaleźć jest trudno.
W ubiegłym roku szukałam takiego zajęcia ponad trzy miesiące. Wysłałam ponad trzydzieści mail-i do różnych firm i w końcu otrzymałam odpowiedź z jednej z nich.
Podpisałam umowę na jeden miesiąc, a potem na trzy. Po czym dowiedziałam się, że nie będzie ona przedłużona - bez uzasadnienia.
Po prostu-firmy szukają ludzi do pracy i jednocześnie nie chcą wiązać się z nimi na umowę na czas nieokreślony. I tyle.
Uważam, że nie powinno pisać się takich bzdur jeśli nie zna się rynku pracy.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-03-14 13:27
Ale który arktykuł konkretnie komentujesz...?

Na czas nieokreślony nie podpisuje się zasadniczo obecnie umów z nikim - nawet na otwartym rynku pracy. Czemu więc miałyby być one podpisywane akurat z niepełnosprawnymi...? Nie byłoby to ekonomicznie uzasadnione, po prostu. No, i stawia ON na równi z pełnosprawnymi - a tego wielu z Was chce (ja nigdyb nie uważałam, że "jesteśmy tacy sami").

Oczywiście, z drugiej strony - firmy nadużywają możliwości manewrowania długością umów, ale i ludzie się na to godzą, więc proceder trwa...
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-14 18:18
Elka11 każdą umowę o pracę można rozwiązać. Na czas nieokreślony nie daje żadnych gwarancji. Pracodawca tylko musi uzasadnić, a każde uzasadnienie jest dobre - niestety :-) Powiem więcej obecnie dla pracodawcy lepiej zawierać umowę na więcej niż 6 miesięcy. Na 1 miesiąc to sądzę, że okres próbny, ale następny na 3 jaka umowa?
Zawsze można od takiego pracodawcy dostać odszkodowanie :-)
Blu .... mało wie o rynku pracy, więc jej wypowiedzi mają się nijak do rzeczywistości.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Komentarz do artykułu (4402 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill