www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / czy nalezy mi sie renta? (29966 - wyświetleń)
- Autor marzena42 Dodany 2012-04-24 21:21
mam niedosluch obustronny slysze tylko w 30 % dostalam stopien lekki bezterminowo,poza tym mam astme mam stale leki i przepukline kregoslupa i jedna nerke od urodzenia,powiedzieli mi w zusie ze za mloda jestem na rente mam 42 lata, wczesniej pracowalam w sklepie spadlam ze schodow i zlamalam krag TH 11 a na komisji psycholog spoleczny polecil mi kursy i przekwalifikowanie jesli nie moge pracowac jako sprzedawca poniewaz myslal ze ja mam tylko niedosluch i mowil ze jeszcze nie czytal papierow tzn opinii od lekarzy ortopedy,pulmonologa..co robic? dotacja nalezy mi sie na aparaty ktore wlasnie zalatwiam czuje sie zle bo od kregoslupa dretwieja mi rece i skurcze nog mam rano nie dam rady dzwigac ciezarow,no a do pracy jestem zdolna  czy ktos moze ma podobny przypadek? nie mam sily na komisje bo w sadzie pracy uznali ze jestem zdolna do pracy,prosze o odpowiedz
Nadrzędny - Autor kasia2222 Dodany 2012-04-25 10:14
Prosimy o używanie znaków przestankowych i dużych liter na początku zdania.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-04-25 12:07
Ilu was o to prosi, bo chyba nie wypowiadasz się za wszystkich forumowiczów?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-27 17:18
Co to znaczy!?

>znaków przestankowych


Zwracasz komuś uwagę, a sam (a) piszesz nie po polsku :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2012-04-27 20:27 Zmieniony 2012-04-27 21:01
odp. do rea

>Co to znaczy!?


    >znaków przestankowych

>Zwracasz komuś uwagę, a sam (a) piszesz nie po polsku :-)<


Jeśli polonistka cię nie douczyła to poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-04-25 15:36
trudo powiedzić czy ci się należy, to orzeka orzecznik ale jeżeli nie zgadzasz sie z jego orzeczeniem zawsze możesz wnieść sprzeciw a ostatecznie odwołanie do sądu, po wykorzystaniu najpierw sprzeciwu do komisji - masz wszystko napisane na orzeczeniu :-)

napisz że nie czytali dok, niestety to jest ostatnio jakaś plaga z nieczytaniem, samo mnie to spotkało aż dwa razy, spróbuj jeszcze raz, czyli wykorzystaj prawo jakie ci przysługuje,
powodzenia i pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor elivka Dodany 2012-04-25 18:45
marzena422  mam 51 lat i wg. zus też jestem zbyt młoda ( wydając opinię o stanie zdrowia chyba wiek biorą w pierwszej kolejności, debile bo jaki związek ma wiek ze stanem zdrowia, na cmentarzach to widać)
odwołaj się może trafisz na komisję składającą się z normalnych lekarzy a później kontrola ich opinii nie odrzuci
powodzenia!
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Agnieszka Dobek Dodany 2012-05-04 22:33
Od znajomych też wiem, że często na komisjach inw. (zwłaszcza zusowskich) kierują się wiekiem pacjenta, a nie faktyczną niezdolnością do pracy. Niedosłuch nie jest przypadłością głównie staruszków, ale ludzi często b. młodych. Mam w tym roku dopiero skończoną 40-tkę, i postępujące zwyrodnienia kręgosłupa i stawów - takie schorzenie ponoć występuje przeważnie u ludzi sporo ode mnie starszych. Na komisję raczej nie wybieram się, poczekam aż moja choroba stanie się bardziej "wyrazista" dla lekarzy orzeczników (teraz chodzę jeszcze o własnych siłach). Pozdrawiam forumowiczów   
Nadrzędny - Autor elivka Dodany 2012-05-07 21:32
Do
Agnieszka Dobek

postępujące zwyrodnienia kręgosłupa i stawów mam już od dobrych paru lat więc nie koniecznie u starców występujące choroby ;-)
Chyba jeszcze długo musisz poczekać na rozwój choroby, mnie w uzasadnieniu napisano że występujące schorzenia ( w/w jako choroby współistniejące) są zbyt mało zaawansowane by uznać mnie co najmniej za częściowo niezdolną do pracy. Wydając decyzję brali pod uwagę oczywiście wiek i możliwość wykonywania pracy dotychczas wykonywanej ( dość ciężka w systemie akordowym).
Idioci i złodzieje, jak brali całe lata składki na fundusz emerytalno - rentowy to o wiek nie pytali. Chorzy mamy nadal na dziadów pracować a jak już ktoś nie daje rady to za co ma żyć?- czekają aż problem sam się rozwiąże a oni będą mieli się w dalszym ciągu dobrze.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-05-08 17:06 Zmieniony 2012-05-08 17:19
elivka masz rację ZUS zawsze takie zwyrodnienia traktuje lajtowo, bo twierdzą że takich ludzi jest na pęczki
fakt w dzisiejszych czasach kto nie ma zwyrodnień? Dzieci w szkole mają już krzywe kręgosłupy a czym dalej to tylko przybywa... więc dla nich to idealna wymówka

elivka u mnie zwyrodnienia (stawy i kręgosłup) to też choroba współistniejąca, i kiedyś w orzecznictwie pozarentowym babka tak przy okazji zerknęła na moje plecy i mówi "ale krzywe", ale na to się orzeczenia nie dostaje,,, (nawet nie miała rtg bo wiedziałam że nie dadzą na to) dobrze że na podstawową chorobę dała. Dlatego ZUS też nie interesowało moje nowe rtg kręgosłupa (nie jest fajnie, ale też nie jest aż tak źle wg nich) czy inne badania dotyczące chorób współistniejących, jedynie choroba podstawowa.

Piszesz że Tobie napisali w uzasadnieniu że choroby są zbyt mało zaawansowane za conajmniej częściowo niezdolną do pracy... a choroba podstawowa?
Mi napisali że nie uznano mnie całkowicie niezdolną do pracy (renta soc), uzasadnienie: pod uwagę brano zaśw lekarzy prowadzących oraz opinię konsultanta kardio, wiek wykształcenie i możliwość wykonywania dotychczasowej pracy. A gdzie badania czy coś inengo? Hehe u ciebie się chociaż wysilili bo u mnie już nie. Poprzednio chociaż wymielini serię badań a teraz nic :-). Czekam na kolejne wezwanie, ciekawe czy czytali w ogóle co im napisałam (4 str A4 czcionką 11)

Wiesz mnie najbardziej boli to że przed 2003r wiele osób w powiatowych zespołach dostawały rentę na stałę, cżesto naciąganą sytuacją rodzinną materialną, ew kombinowano z nerwicą czy depresją, podostawali na stałę i biorą choć mają się nieźle. Potem te renty przeszły do ZUS, nie wezwą ich bo mają na stałe i będą brać do końca życia niezależnie od stanu zdrowa. Niesamowite koszty więc trzeba gdzieś oszczędzić, czyli na tych co mają czasowe orzeczenia, uzdrawiać chorych i gnać do roboty, wydłużać wiek emerytalny bo ktoś musi pracować na tych zdrowych rencisów ze stałymi orzeczeniami :D

ale ten świat ciekawy... niedawno w tv pokazywali kobietę i jej bardzo chorego syna (leżący na respiratorze), całkowicie zależny od innych, oczywiście orzeczenia czasowe, gdzie faktycznie jego stan już sie nigdy nie poprawi a co powiedział rzecznik ZUS? że cuda sie zdarzają, medycyna idzie do przodu, więc muszą być orzeczenia czasowe bo wiele osób potrafi wyzdrowieć. Oczywiście ten chłopak bez prpblemu dostanie kolejne orzecznie, wiadomo jest bardzo chory, ale jak ZUS się ośmiesza... Tak ciężko chora osoba ma na czasowo, a nie czepiają sie tych starych orzeczeń, przecież medycyna idzie do przodu... cuda... ale nie tam xD

idę zjeść czekoladę bo mi poziom cukru spadł z emocji ;-)

pozdrawiam wszystkich :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-05-08 17:18
wiek, wykształcenie, dotychczas wykonywaną pracę a potem schorzenie. Niestety to prawda

Agnieszko zrób nowe badania, powiedz lekarzowi o co chodzi, że musisz stanąć na komisję, na pewno masz dobrego lekarza jakiegoś z sercem który da skierowanie na badania. Jeżeli zwyrodniania ci postępują (a napewno bo to sie nie cofa, byle chociaż zatrzymać albo spowolnić postęp) na nowych rtg wyjdzie postęp choroby (dlatego daje się stare rtg czy inne badania idąc na nowe badanie, aby mogli porównać i opisać to). Nie ma co czekać na tą "wytazistość" tylko zbierać papierki. Jesteś ok 40-tki więc w tym wieku są jeszcze inne choroby (a to żylaki, może słaby wzrok, może coś jeszcze) wszystko co dodtakowo ci dolega, aby zebrać tego jak najwięcej i koniecznie nowe badania na chorobę podstawową.
Jeżeli nie chcesz złożyć do ZUS to chociaż złóż do orzecznictwa do celów pozarentowych, chyba było ci to orzeczenie potrzebne to urzędu pracy? W orzecznictwie jest trochę łatwiej, więc ja bym próbowała ale najpierw nowe badania, tym bardziej skoro chorujesz to trzeba jakoś minitorować przebieg choroby, zatem zaden lekarz nie powinien ci odmówić skierowania na badanie :-)
zacznij od badań a potem będziesz sie dalej zastanawiać czy złożysz :-)
Powodzenia,

pozdrawiam wszystkich :-)
Nadrzędny - Autor gienia55 Dodany 2012-05-09 09:41
Tak Agnieszko, Kundzia ma rację i dlatego nie tyko potrzebne nowe rtg ale także skierowania na rezonans magnetyczny jest to wynik dokładniejszy niż rtg i koniecznie skierowanie na rehabilitację.Nie można czekać aż dojdzie do paraliżu,bo też tak może być.Ja od lutego 2006 r po upadku ze schodów i zrobienia tych wyników w/w dowiedziałam się o przepuklinach w kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego.
Nadrzędny - Autor Agnieszka Dobek Dodany 2012-05-11 22:42
Dziękuję za podpowiedzi. Macie rację, że powinnam zrobić dokładne badania kręgosłupa. Najlepiej, gdyby to był rezonans, miałam wykonywany tylko odcinka C kręgosłupa (dzięki skierowaniu od neurolog). Na cały kręgosłup nie chciała mi dać skierowania. Mam tylko rtg. (skierowanie od internistki). Ortopeda, u którego się leczę aktualnie (dopiero od pół roku), nie sugerował skierowania mnie na rezonans, bo do rozpoznania mojej choroby wystarczyły mu zwykłe klisze rtg. Rezonans jest szczegółowym badaniem i na pewno lekarz orzecznik więcej by się dowiedział o stopniu zaawansowania mojej choroby. Niestety jest to drogie badanie i obawiam się, że ortopeda nie wystawi na moją prosbę takiego skierowania. Zwykły rtg kr. szyjnego nie wykazał zadnych zmian chorobowych, podobnie jak rtg kolana. A rezonans przeciwnie: koncentryczne wypukliny uciskające na worek oponowy, USG kolana "wykryło" m.in uszkodzenie łąkotki i zwyrodnienie ścięgien. Jeżeli kazdy lekarz, który oglada rtg mojego kręgosłupa bez trudu zauważa poważne deformacje, to tym bardziej rezonans magnetyczny.
A propos zwyrodnień. Jesli to prawda, że orzecznicy to "olewają", twierdząc, że wielu ludzi ma taką przypadłość i normalnie funkcjonuje, to nie ma sensu w ogóle iść na komisję. Powinni brac pod uwagę wiek i stopień zaawansowania choroby, co innego takie jak moje zwyrodnienia ( i trwałe przykurcze ramion) w wieku 60 lat, a co innego ukobiety 40 l.która musi wydajnie pracować, w dodatku fizycznie (i dorównywać zdrowym rówieśnicom na tym samym stanowisku). Pracodawcy czasem po kilku dniach mnie zwalniali za niedostateczną sprawność ruchową przy pracy, chociaż wytężałam siły i energię jak potrafiłam.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-12 09:54

>A propos zwyrodnień. Jesli to prawda, że orzecznicy to "olewają", twierdząc, że wielu ludzi ma taką przypadłość i normalnie funkcjonuje,


Nikt ze zwyrodnieniami "nie funkcjonuje normalnie". Jednak tzw. zwyrodnienia bez podłoża reumatoidalnego nie jest traktowane jak choroba - niestety :-)
Mówiąc kolokwialnie: zwyrodnienia to stan zapalny stawów (staw robi się czerwony i bolesny), organizm walczy i wtedy oblewa chory staw ale nie daje rady i tworzą się guzki i zrosty. Ze zrostami - przykurczami można walczyć (z dobrym efektem) rehabilitacją, zwłaszcza gimnastyka - zmuszanie stawów do pracy - bolesne ale skuteczne, oraz leki.
Pozdrawiam; :-)
Nadrzędny - Autor Agnieszka Dobek Dodany 2012-05-12 13:58
Dzięki za odp. Ja na razie mam zwyrodnienia na tle przebytej i źle leczonej ch. Scheuermanna. Gdybym 20 lat temu mogła korzystać z takiej profesjonalnej rehabilitacji jakiej się poddaję dopiero od kilku lat to z pewnością byłabym już zdrowa.
Co do reumatoidalnych zwyrodnień, to niewykluczone, że może mnie to wkrótce czeka. Moja babcia przez pół swojego życia na to chorowała, jej inwalidzwo postępowało mniej więcej od 50 r.ż dożyła setki, ale ostatnie lata już tylko leżała w łóżku, mama też ma zwyrodnienia. Tych moich przykurczy ramion nie był w stanie zlikwidować żaden rehabilitant, samodzielne ćwiczenia też nie przynoszą efektów. Moi znajomi też sie dziwią, że takie mam przykurcze. Wydaje im się mozliwe do wyleczenia. Na siłę prostowali mnie niektórzy specjaliści, nie było poprawy, a bóle narastały.  
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-17 19:39
Wybacz Agnieszko, nie wiedziałam, że chorowałaś (chorujesz) na tą chorobę (masło maślane:))
Obawiam się, że tutaj rehabilitacja może na chwilę pomóc objawowo :-)
Pozdrawiam, nie poddawaj się :-), :-), :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / czy nalezy mi sie renta? (29966 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill