www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie niepełnosprawności (Strona 3) (158717 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-10-31 17:11
Powiem jedno, nadopiekuńczy rodzic może z dziecka zrobić prawdziwego kalekę. Nawet ze zdrowego dziecka.
Nadrzędny Autor Agnieszka Dobek Dodany 2012-10-31 17:47
Szkoda, że nie masz zadnej dokumentacji z przebytej rehabilitacji. Przypuszczam, że każda osoba po amputacji powinna przebyć jakąś rehabilitację. Kiedyś pracowałam w ZPCh z kobietą po amputacji części prawej ręki. Radziła sobie świetnie nawet pracując fizycznie, osiagnęła maksymalną sprawność przy tego rodzaju inwalidztwie, w dużej mierze dzięki rehabilitacji i ćwiczeniom, nauczyła się pisać lewą ręką, krzywo i z trudem, ale dobre i to. W przypadku braku stóp też powinna być zlecona jakaś rehabilitacja tych części kończyn, które masz.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-10-31 18:05
Mam znajomego który korzysta z protez, radzi sobie świetnie choć czasem bolą go te kiluty, zwłacza latem, ale porusza się swobodnie bez kul (czasami jak bardzo bolą nogi to używa kul), pracuje itd więc komisja orzekła tylko lekki stopień mimo że na komisję przyszedł z kulami.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-10-31 18:01
Nie oceniam ciebie bo chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka i dobrze wiesz że syn musi uważać aby nie uderzyć się w okolicy nerki, uważać na infekcjie itd, aby ta jedna nerka była sprawna jak najdłużej (oby na całe życie).
Nie oceniam też lekarza który skierował was w tym kierunku. Każdy życzliwy lekarz stara się jak najlepiej pomóc pacjentowi i jego rodzinie, zatem często doradzają i wypisują wniosek na komisję do orzecznictwa. Chcą jak najlepiej.

Musisz zrozumieć zarówno ty jak i lekarz, że przez ostatnie lata wiele się pozmieniało w orzecznictwie. Zaostrzono kryteria i znacznie trudniej jest uzyskać orzeczenie (znajomości to zupełnie coś innego). Pisałam ci, że były czasy gdy dzieci dostawały orzeczenia na ADHD czy nerwice lękową itd - już tych czasów nie ma, chyba że choroba ta powoduje bardzo poważne problemy i dzieci te wymagają takeigo orzeczenia do szkół.
Możecie się odwoływać ale najprawdopodobniej nie uzyskacie żanego orzeczenia bo dziecko ma dobre wyniki , czyli fizycznie na ten moment jest zdrowe a sam brak jednej nerki gdy druga jest wydolna nie powoduje niepełnosprawności (wg kryteriów którymi posługują się orzecznicy). Gdyby wyniki były gorsze, bez problemu uzyskacie orzeczenie. Musisz pamiętac ze obecnie nie każda wada wrodzona jest kwalifikowana jako niepełnosprawność, zwłaszcza jak nie powoduje innych komplikacji.
Rozumiem że masz trudną sytuację (stres o dziecko, jego zdrowie) oraz może mniej środków finansowych ale w orzecznictwie nie biorą pod uwagę trudnej sytuacji materialnej.

Jeżeli uważasz zarówno ty jak i lekarz prowadzący dziecko, że syn wymaga takiego orzeczenia, to składaj odwołanie. Ale musisz udokumentować że brak nerki spowodował upośledzenie drugiej nerki, ew innych narządów wew. Czy syn oprócz braku tej nerki ma jeszcze inne problemy zdrowotne? Co kolwiek, aby było tego trochę więcej, wtedy być może jakoś się uda uzyskać to orzeczenie, być może bo nie musi się udać.
Jeżeli bardzo sie boisz o syna że np w szkole dzieci są rozbrykane i sie pooychają itd, i obawiasz się o ew uszkodzenie tej jedynej nerki, zawsze możesz poprosić szkołę o indywidualny tok nauczania (ale to będzie bardzo krzywdzące dla twojego syna).
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-10-31 18:19
Agnieszko wszyscy mają rację. Sądzę, że Tobie są potrzebne pieniądze, może zacznij inaczej myśleć? :-)
Nadrzędny - Autor xagussxd Dodany 2012-11-23 18:58 Zmieniony 2012-11-23 19:01
witam . mam pytanie. od  dzieciństwa miałam stopień umiarkowany . mam lewe ucho głuche a  prawe słyszalne w aparacie 100 % a bez 40 %. Moj tata składał papiery gdy miałam 16 lat i dali mi tylko stopień lekki. dlaczego? i czy mogę się odwołac? mam teraz malutkie dziecko jak spię nie słyszę czy dziecko płacze czy nie i niestety cały czas musi budzić mnie mąż. a gdyby go nie było jak ja bym sobie poradziła.?? czy któs cos mi pomoże co zrobić mam? teraz aktualnie mam 19 lat . i jeszcze chciałam dopisać że lewe oko mam także po urazie  i można liczyć je jakie słabo widząće bo gdy patrze na te oko widze plame i niestety bardzo słabo na nie widzę ale oka nie dołańczałam do tych papierów na stopień żeby mi przyznali
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-24 00:50
Na odwołanie sie jest juz trochę za późno ale możesz ponownie stanąć na komisji ze wszystkimi schorzeniami jakie masz :-). Na oczy warto się starać, gdyby udało ci się uzyskać umiarkowany z symbolem na oczy to miałabyś trochę korzyści z tego (zniżki na pociagi i większość darmowych autobusów - zleży od miasta/gminy).
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-23 21:12
xagussxd oto link dla ciebie na noc.
http://www.audiofon.com.pl/bezprzewodowy_system_ostrzegawczy.html

Przejrzyj go dokładnie i dopiero wtedy postaraj się o dofinansowanie z PCPR na te cele. Podobno dają 80% dofinansowania. Są to raczej drogie urządzenia ale rozwiązują problemy nocne nie tylko płaczu dziecka ale telefonu czy domofonu.

Dzwonek do drzwi mieszkania możesz kupić w zwykłym sklepie elektrycznym. Jest to urządzenie przenośne bardzo głośne i dające migające światełka a na dokładkę nie drogie.
Pozdrawiam i życzę owocnego załatwienia sprawy nocnej.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-24 00:18 Zmieniony 2012-11-24 00:23
Ella . Głośny dzwonek ! :-) chcesz zestresować dziecko ? :-) lub może kolejne ON uszkodzenie słuchu ?
co do czujników z linku to popieram:)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-24 18:31
walpoz nie łap mnie za słówka.
xagussxd pisała o płaczu dziecka. Ona nie słysząca, więc musi mieć świetlny sygnał. Dziecko nie śpi razem z rodzicami, a skoro płacze więc też nie śpi.
Link jaki podałam jest z oprzyrządowaniem drogich i często nierealnych zakupów dla osób niesłyszących. Musi być sponsor. Tak jak do aparatów słuchowych.
A zresztą co ty wogóle wiesz na ten temat? Co wiesz o dobrych aparatach czy też sygnalizatorach? Nie czepiam się, ale te sprawy pozostaw xagussxd. Te rzeczy odbiera na ogół pager, który wibruje przypięty do ubrania, pościeli (nie myl wibracji głośnej- dźwiękowej)
W sklepach elektrycznych o wiele taniej można dostać sygnalizatory nie tylko dzwoniące ale i świetlne.
Poza tym dzieci nie chowa się w całkowitej ciszy, a to znam z realnego świata. Radio, telefon, odkurzacz, gary, lodówka, pralka, mikrofala
mieszkanie przy głośnej ulicy. Nie żartuj że maluch ogłuchnie. Ogłuchną ci co ciągle noszą w uszach słuchawki z wrzeszczącą muzyką którą słychać stojąc obok takiego słuchacza. Ogłuchną wszyscy którzy mają do czynienia z hałasem powyżej 80db. Nie wiem czy wiesz, że słuch można stracić nagle np po uderzeniu głową nawet w zagłowek auta, czy też innego przedmiotu.

Słyszeć nie znaczy rozumieć.

Nie odpowiadaj jak nie jesteś w tym temacie......
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-25 21:46

>xagussxd
>dali mi tylko stopień lekki. dlaczego? i czy mogę się odwołac? mam teraz malutkie dziecko jak spię nie słyszę czy dziecko płacze czy nie i niestety cały czas musi budzić mnie mąż. a gdyby go nie było jak ja bym sobie poradziła.?? czy któs cos mi pomoże co zrobić mam? teraz aktualnie mam 19 lat . i


Ja zapytam inaczej, a mianowicie, w czym pomoże Ci przy dziecku posiadanie - stopień umiarkowany? nie pomoże w procesie wychowywania dziecka. Dostałaś stopień lekki, może i tak powinno być. Pomyśl o ludziach całkowicie głuchych bez szans na aparat lub implant, o  ślepych, bez nóg, beż rąk, w paraliżu....  Odpowiedz sobie na pytanie: czy masz czelność i siłę moralną stanąć obok nich i powiedzieć, że Tobie należy się  taki stopień  jak wszystkim słabszym od Ciebie posiadający stopień umiarkowany
A jednak kusi się dodać, że nie było dla Ciebie tajemnicą, że Twoja wada słuchu wpłynie na proces wychowania dziecka, o tym również wiedział tata dziecka i dlatego wie, że jest niezbędnie potrzeby by pomagać przy dziecku, wywiązuje się i chwała mu za to.
Nie Ty jedna wychowujesz dziecko będąc lekko niepełnosprawna.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-25 23:07
... i lekko bez większej kasy.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-25 23:05
Ella jak nie łapać Cię za słówka. Przeczytałem jeszcze raz wpis xagussxd i nigdzie nie napisała że nie śpi obok dziecka ale też nie napisała że śpi w innym pomieszczeniu. Może i nie jestem w temacie. Jestem tylko małym(łysym jak pisze Rea) elektronikiem. Sorry. Pewnie straciłem słuch, bo parę razy uderzyłem się w podgłówek upsss o podgłówek gdy prowadziłem auto :-)
Nadrzędny - Autor Agnieszka Dobek Dodany 2012-11-26 17:07
Pracowałam z dziewczynami niedosłyszącymi i miały stopień przyznany umiarkowany. Jedna z nich miała wszczepiony implant, wszystkie nosiły aparat słuchowy na 1 ucho, mówiły trochę niewyraźnie, ale to typowe u niedosłyszących. Nie znałam osób niedosłyszących z lekkim stopniem, może od niedawna są ostrzejsze kryteria.  
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-26 19:24

>może od niedawna są ostrzejsze kryteria


od jakiegoś czasu są zaostrzone, pisałam już o tym.
Orzecznicy mają wytyczne: tam gdzie leki, protezy, implanty, okulary itd choć trochę poprawiają obecny stan zdrowia, tam trzeba zniżyć stopień.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-26 21:17 Zmieniony 2012-11-26 21:41
Tak Kundzia poprawią słuch wzrok ale nocki są już inne. Niedosłyszący czy też niedowidzący też mają dzieci, też zakładają rodziny. Implanty aparaty i okulary niestety ale się zdejmuje na noc.
Co do zaostrzeń przepisów nic nie wiem nie wypowiadam się.
walpoz nie żartuj sobie ze mnie. Wiem co piszę.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-27 15:21
masz rację, zresztą takie zmiejszanie stopnia niepełnosprawności tylko dlatego że "coś" poprawia ew funkcjonowanie człowieka w momencie "tego" noszenia to nie poprawa stanu zdrowia. Co innego zoperowanie itp gdzie nastąpi polepszenie stanu zdrowia.
Nadrzędny - Autor elivka Dodany 2012-11-27 15:27
Witam
Cały czas poczytuję wpisy na f-m ( nie piszę z wielu powodów ale dzisiaj nie mogę się powstrzymać),
w związku ze stopniem niepełnosprawności zobacz koniecznie!!!!

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/550777_330019570438811_2018840561_n.jpg
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 17:39
Dzięki elivka. Też nie mogłem się powstrzymać ......   ale od śmiechu.
ps
Znałem też wcześniej podobne kłopoty kolegi w identycznej sytuacji .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-27 17:49
Znam to z własnego doświadczenia.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-27 19:06
widocznie orzecznicy liczyli że odrosną albo że protezy zrekompensują wszystko ;-).
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-27 19:58
Witaj Elivka.
Też nie mogłam się powstrzymać od śmiechu. Przeczytałam mamie a ją ze śmiechu aż zatkało. No cóż nie dziwię się lekarzowi bo miał rację a tym z ZUS palma odbija pod sufitem. Obie pochwaliłyśmy determinację lekarza.

Kundzia to prawda ale właśnie Elivki post dał wiele do myślenia.
Nadrzędny - Autor lemor Dodany 2012-11-28 00:36
Pokazałem bezprawie panujące w ZUS w Nowym Sączu 05-05-2010 minęło 2,5 roku i cały czas ZUS robi zemstę na mnie że pokazałem nieprawidłowości, jednocześnie umywając ręce i tuszując nieprawidłowości. Sprawa znalazła finał w sądzie 29-11-2012 druga rozprawa przeciwko ZUS (czy ZUS oznacza o s Z U S t w o )
https://www.youtube.com/watch?v=Iw89B8DwNpI&list=PLA25767A0F2D8A66E&feature=plcp
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-11-28 10:52
lemor, wkleił Pan kilkakrotnie treść, odpowiedzi udzielam na tej stronie :http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=6529
Nadrzędny - Autor elabe Dodany 2013-08-12 10:14
Witam

Mam pytanie zasadnicze.Osoba z bliskiego otoczenia była dziś u lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o wystawienie zaświadczenia o stanie zdrowia .
Czy lekarz pierwszego kontaktu może odmówić wystawienia zaświadczenia o stanie zdrowia celem przedłożenia w Miejskim Ośrodku ds Orzekania o Niepełnosprawności , twierdząc , iż i tak nie otrzyma się orzeczenia o niepełnosprawności i do niczego nie jest potrzebne  danej osobie orzeczenie o niepełnosprawności???
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-08-12 10:47
lekarz pierwszego kontaktu również ma prawo wypełnić wniosek służący złożeniu w Ośrodku ds. Orzekania o Niepełnosprawności, nie ma prawa odmówić, natomiast w przypadku ograniczonej wiedzy na temat schorzenia może zasugerować wypełnienie dokumentacji przez lekarza specjalistę, to nie lekarz pierwszego kontaktu decyduje o potrzebie przyznania orzeczenia.
Zespół ds. Orzecznictwa w ramach komisji (badanie+dokumentacja medyczna) przyznaje stopień niepełnosprawności oraz określa powód niepełnosprawności, również tenże zespół określa przywileje związane z danym orzeczeniem np. prawo do korzystania z pomocy, czy prawo do karty parkingowej lub określa ewentualną możliwość to podjęcia zatrudnienia
sugeruję ponownie udać się do lekarza pierwszego kontaktu ze stosownym formularzem i dokumentacją medyczną
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-12 11:37
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym nie ma katalogu schorzeń i odpowiadających im stopniu niepełnosprawności. Orzeczenie i niepełnosprawnoścu wydawane jest na podstawie odpoiedniego wniosku osoby zaintresowanej oraz  zaświadczenia o stanie zdrowia wraz z dołączoną dokumentacją medyczną. WW zaświadczenie może wystawić zarówno lekarz rodzinny ( o ile ma wiedzę dotyczącą stanu zdrowia) lub lekarz specjalista. Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  niepełnosprawność oznacza trwałą lub okresową niezdolność do wypełniania ról społecznych z powodu stałego lub długotrwałego naruszenia sprawności organizmu, w szczególności powodującą niezdolność do pracy. Postępowanie orzecznicze, służące ustaleniu niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności, co do zasady jest zespołowe i dwuinstancyjne. Zatem jedynie komisja lekarska orzeka czy można uznać za niepełnosprawną .
Naszym zdaniem , lekarz rodzinny może jedynie pacjentowi sugerować ,że nie ma wskazań do wydania orzeczenia. Jednak powinien wypełnić stosowne zaświadczenie lekarskie.
Natomiast to osoba zainteresowana wydaniem orzeczenia decyduje czy chce posiadać status osoby niepełnosprawnej.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-12 16:46

>Czy lekarz pierwszego kontaktu może odmówić wystawienia zaświadczenia o stanie zdrowia


Lekarz pierwszego kontaktu (POZ) nie może odmówić! ALE!
Zacznijmy od tego co dokładnie wie o nas taki lekarz i jaką dokumentacją dysponuje?
Mój lekarz rodzinny jeśli kieruje mnie na badania lub do specjalistów to ja zawsze proszę po konsultacji o odpowiedź pisemną dla lekarza kierującego (POZ).
W ten sposób u takiego lekarza zgromadzona jest cała historia choroby, przyjmowanych leków oraz sposobu leczenia jak również badań dodatkowych.
Jest to korzystne z wielu powodów:
1. Wystawianie recept nawet na leki specjalistyczne
2. Wystawianie zaświadczeń o stanie zdrowia ze świadomością, że jest tam zawarte wszystko co nas dotyczy.
3. Skierowanie do sanatorium z dokładną informacją o schorzeniach bez konieczności uzupełniania przez specjalistów, do których nawiasem mówiąc, nie mamy dostępu od tak na każde życzenie.
Więc jeśli lekarz rodzinny stwierdza, że "i tak (pacjent) nie otrzyma orzeczenia o niepełnosprawności" to są dwie możliwości:
1. Nie zna szczegółów leczenia u specjalistów
2. Zna w/w szczegóły i wie co mówi ale i tak nie powinien odmówić wypełnienia wniosku.
Nadrzędny - Autor Andrzej199427 Dodany 2013-08-26 17:41
Witam. przepraszam że tak wtrącam sie w wątek ale chciałbym żeby mi ktoś objaśnił do czego uprawnia mnie znaczny stopień niepełnosprawność..??
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-27 14:29
Proponuję kontakt na adres mailowy:
warszawa@integracja.org
W mailu prosimy o podanie stopnia niepełnosprawności i przyczyny, wówczas wyślemy komplet informacji.( jest to zbyt obszerny materiał , aby zamieszczać , go na forum)
Nadrzędny - Autor Andrzej199427 Dodany 2013-08-27 18:33
ok dziękuję za informacje . :-)
Nadrzędny - Autor korni Dodany 2015-03-23 13:24
A ja chciałem jeszcze zapytać jaką trzeba mieć lordozę żeby móc ubiegać się o jakiś stopień niepełnosprawnosci, tak żeby jaka renta przysługiwała? w sumie miałem badania, wyszło mi że mam lordozę, sprawdzałem dokąłdnie co to jest: http://www.biomedical.pl/forum/co-to-jest-zniesiona-lordoza-szyjna-vt7979.html co prawdaw wiedziałem czego to dotyczy ale ogólnie rzecz biorąc nie do końca byłem z tym tematem zaznajomiony, widziałem kiedyś jakąs osobę co miała własnie lordozę i przysługiwał jej jakiś stopień niepełnosprawności, przez co miała znacznie lepiej z pracą i tak dalej, której aktualnie nie mam -.- czy wie ktoś jakie muszą być te wyniki żeby móc o to się ubiegac? było by mega fajnie, bo może bym znalazł jaką robote, bo te przywileje dla pracownika niepełnosprawnego są :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-23 18:19
Za modela rób ;-) lordoza Cię wyprostowała :-)
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2015-04-20 23:17
zaraz następny spamer zacznie pytać, czy np. za przebarwienia na zębach albo trądzik przyznają niepełnosprawność. serio tutaj moderuje ktoś "głęboko niepełnosprawny cyfrowo" i jeszcze dostaje za to wynagrodzenie?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 16:38
:-) Rogal jest lepszy ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie niepełnosprawności (Strona 3) (158717 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill