www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / bezrobotna po zawale serca (14966 - wyświetleń)
- Autor jaroj92 Dodany 2012-05-23 12:58
  proszę o pomoc jestem bezrobotna od dwoch lat.W kwietniu br dostałam zawału serca mam 49 lat i jestem bez środków do życia.
Nie wiem co mi się należy mam 25 lat pracy gdzie powinam się udać.Chciałam bym się starać o rentę a także o sanatorium.
Moze ktoś mi podpowie co powinnam zrobić i tak psychcznie czuje się żle .Proszę bardzo o pomoc.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-24 17:11

>Chciałam bym się starać o rentę a także o sanatorium.


Lek. specjalista niech pisze wniosek o rehabilitację - leczenie uzdrowiskowe. Zapewne dostaniesz - darmowe + zwrot kosztów podróży.
Renty nie dostaniesz, bo choroba nie powstała w ustawowym okresie.Możesz wystąpić do Zespołu d/s Orzekania o niepełnosprawności o stopień niepełnosprawności. Umiarkowany da Ci możliwość otrzymania zasiłku stałego (uzależniony od dochodu rodziny).
Druki na leczenie uzdrowiskowe możesz pobrać przez net ze str. ZUS i do lekarza.
Nie poddawaj się, trzym się :-) Pozdrawiam :-), :-)
Nadrzędny - Autor jaroj92 Dodany 2012-08-15 18:41
dzięki za radę .ale to wyszło trochę inaczej.Dostałam rente z zusu na rok czasu z orzeczeniem ocałkowitej niezdolności do pracy.Okres 18miesiecy mnie nie dotyczył umnie było 19m-cy.przyznano mi ze wsgłedu na mój 25letni staż pracy ponieważ nie mineło 5-ciu lat okresu niesładowego.a wcześniej miałamwszystkie okresy składowe.w sierpniu byłam na kolejnej koronografi ize szpitala otrzymałam skierowanie do szpitala uzdowiskowego.Mam zamiar skorzystać i mam zamiar jeszcze starać się o dadatek pielęgnacyjny.Pisałam jeszcze odnośnie kredytu w banku gdzie powinno mnie objąć ale bank nie daje mi szansy twierdząc ze mi się nie nalezy bo nie pracuje chociaz w regulaminie jest ze tak mam zamiar walczyć jeszczenie wiem taknaprawde licze na
podpowiedz

o

p
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-16 17:15
Cieszę się, ale to świadczy też o tym, że forumowicze powinni wyrażać się ściśle, zwłaszcza jak chodzi o daty (lata). :-)
O co chodzi z tym kredytem? Napisz o swojej sprawie dokładniej - może inni skorzystają :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor MEDITOR Dodany 2012-08-17 09:06
Witam serdecznie Nazywam się Przemysław Misiewicz jestem doradcą ds. Uzyskiwania Odszkodowań w Kancelarii Uzyskiwania Odszkodowań MEDITOR. Współpracujemy z Kancelarią Prawną Lexcon. Zapewniamy obsługę prawną zarówno na etapie przedsądowym jak i w postępowaniu przed sądem. Prowadzimy postępowania w całej Polsce, jak również sprawy wypadków w krajach UE. Napisała Pani "Chciałam bym się starać o rentę a także o sanatorium" to wszystko i o wiele więcej jest do osiągnięcia. Po więcej szczegółów bardzo proszę o kontakt na adres email : misiewiczp@meditor.net.pl całą dobę bądź pod nr tel.505 147 821 po godzinie 15.00
Pozdrawiam
Przemysław Misiewicz
Nadrzędny Autor jaroj92 Dodany 2012-08-19 15:47
przepraszam REA ale jestem początkująca inie wiem czy mogałam szczegłowo sie rozpisywać .Ale ważne żesię coś udało a twoja rada była dla mnie bardzo ważna jest jeszcze raz wielkie dzięki.Odnośnie kredytu to jeszcze nie wiem jak się do niego zabrać. ktoś mi na forum podpowiedział ze lepiej odpuścić swoje przewileje.gdyż bank może zerwać umowę i będd musiała spłacić cały kredyt.W kwietniu miałam zawał a do 20maja miałam ratękredytu
udałam się do banku aby wpłacić ta rate i właśnie to w banku dowiedziałam sie ze mogę skorzystać z ubezpieczenia pod warunkiem ze będę miała
zwolnienie lekarskie.ą ja właśnie miałam wiem po co ale wziełam ze szpitala i wtedy Pani w banku powiedziałam że nie mogę ponieważ nie prowadzę
działalności a w chwili pobierarania kredytu prowadziłam.ale 2lata spłacałam terminowo ten kredyt chociaż nie miałam juz działalności.
Doszłam do wniosku ze może powinam skorzystać  i zawalczyć.Przebyłam zawał spłacałam terminowom kredyt zus orzekł mi całkowitą niezdolność
do pracy wiec może coś z tym zrobić/.Kredyt miałam na 5 lat zostało mi jeszcze około 27 rat.
Nadrzędny - Autor jaroj92 Dodany 2012-08-19 15:52
Mógł by Pan jaśniej napisać bo nie wiem o czym Pan pisze wcześniej juz napisałam ze rentę otrzymałam

p
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-10 11:22
witam Panie Jarku pisze pan ze jest pan po zawale bezrobotynm chącym miec prace fundacja far tam prosze zadzwonic napisac meila pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / bezrobotna po zawale serca (14966 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill