www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / wjazd pojazdem samochodowym do rezerwatu przyrody (7821 - wyświetleń)
- Autor francik7a Dodany 2012-05-26 04:29
Wjechałem do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego a ściślej pod Jaskinię Niedzwiedzią w Kletnie mimo iż stał przed wjazdem znak drogowy B1.czy straż leśna może nałożyć mi mandat za wjazd do Rezerwatu czy jako niepełnosprawnego mnie ten znak dotyczy.Pragnę nadmienić że do wjazdu do rezerwatu można skorzystać z pojazdu elektrycznego typu MELEX. Miałem prawidłowo oznakowany samochód.
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2012-05-26 06:33
Witam
Jeśli ten wjazd miał na celu zwiedzenie Jaskini, to karta parkingowa jest przepustką i nikt nie ma prawa nakładać mandatu.
Info http://www.jaskinia.pl/jaskinia/pl/index.php#cennik.
Zwiedzajmy nasz piękny kraj.

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny - Autor dominik83 Dodany 2012-09-11 08:53
Witam wszystkich.
Miałem niedawno taką samą przypadłość w karkonowskim parku narodowym a dokładnie pod wyciągiem na Kopę. Ze względu na brak miejsc parkingowych(koperty oddalone min. 100m od wejścia zajęte oczywiście+wspinaczka pod wyciąg) w pobliżu postanowiłem wjechać samochodem prawie pod sam wyciąg. Po powrocie zaskoczony kompletnie miałem info za wycieraczką, dodam tylko ze karta parkingowa była w widocznym miejscu, a samochód był zaparkowany w taki sposób że nikomu nie przeszkadzał. Następnego dnia skontaktowałem się z komendantem straży parku i rozmowa mnie zaskoczyła, ponieważ na argumenty że karta zwalnia mnie z przestrzegania znaku B-1 Pan stwierdził że wjazd na teren parku jest tylko możliwy za pozwoleniem dyrektora parku, i że są tam znaki informujące, dodam ze przy wjeździe stoi znak B-1 a pod nim jest tablica KARKONOWSKI PARK NARODOWY. Na pytanie dlaczego karta zwalnia z przestrzegania znaku B-1 wszędzie, a tam nie, Strażnik stwierdził że zgodę na wjazd wydaje tylko dyrektor Parku.
Pytanie do "ogółu"Mam takie: dlaczego wszędzie karta nas zwalnia z przestrzegania niektórych znaków, a są jakieś miejsca gdzie te prawa nie obowiązują?
Pozdrawiam wszystkich turystów niepełnosprawnych.  Dominik
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-09-11 09:03
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / wjazd pojazdem samochodowym do rezerwatu przyrody (7821 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill