www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołania (14637 - wyświetleń)
- Autor Ella. Dodany 2012-06-03 16:21
http://twojeporady.onet.pl/dokumenty/zobacz/360,odwolanie-od-decyzji-zakladu-ubezpieczen-spolecznych

Pewnie komuś się przyda. Proszę czytać uważnie bo jest tam więcej informacjii a koszt sms a to około 4zł.
To nie jest reklama. Nie bawię się w reklamowanie linków nawet za kasę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-06-07 12:09
Dzięki, Ellu, bo człowiek nie wie, Co go w życiu czeka:-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-06-07 19:40
Nie dziękuj Sonka warto coś komuś podrzucić :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-06-07 20:30
I to jest piękne, Elu. Ja podziękowałam szczerze:-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-06-07 21:46 Zmieniony 2012-06-07 21:48
to ja dorzucę coś od siebie, również nie reklamuję żadnych stron, to się przyda każdemu bo przez google nie zawsze można wszystko wyszukać

http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil68/rejlek/hurtd

pod tym linkiem można sprawdzić lekarza orzecznika, czyli dowiedzieć się jaką specjalizację ma ten lekarz, który nas uzdrowił ;-)
Wystarczy wpisać imię i nazwisko następnie kliknąć i wszystko nam wyszuka. Gdy jest kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku to wybieramy tego który jest najblizej nas - czyli ZUSu w którym odbyła sie komisja. Wszystko jest bezpłatne i proste w obsłudze, czasami pojawia się błąd przy wpisywaniu kodu z obrazka zatem trzeba odświeżyć stronę po każdym nowym wyszukiwaniu. Specjalizacja lekarza przyda się nam przy odwołaniu, bo jak wiadomo większość z nich jest lekarzami chorób wew i rzadko są specjaliztami od tego na co chorujemy. Idealne do podważenia ich "mądrości"

Również wszystkich pozdrawiam i życzę powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor Janusz 1963 Dodany 2012-06-14 14:52
No faktycznie bardzo się przydało,przyjął mnie lekarz orzecznik o specjalizacji medycyna rodzinna,a orzeczenie wydała orzecznik ze specjalizacją choroby zakażne stopnia I i II,więc jakie mają pojęcie o chorobach oczu,nie omieszkam tego wykorzystać .Pozdrowienia,dobrze że trafiłem na tą stronę,bo dużo szukałem,a tutaj jest grono fajnych osób które potrafią wnieść trochę otuchy,szacunek dla nich,dla ciebie także.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-06-14 17:15
bardzo sie cieszę że przydały się te informacje, po to jesteśmy aby sobie pomagać :-)

sam widzisz jakich mamy orzeczników i jakie decyzje podejmują, oczywiście są też normlani orzecznicy i z wiedzą ale jak widać najczęściej te nieprzychylne decyzje są wydawane przez lekarzy z zupełnie innej specjalizacji, dlatego trzeba szukać informacji :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-06-08 18:59 Zmieniony 2012-06-08 19:39
No super Kundzia po nitce dojdziemy do kłębka. Wspomagajmy sobie a będzie lżej nam żyć :-)

Dzięki Sonka :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-06-11 21:02
Zabieram się za napisanie odwołania do sądu i jakoś mi nie idzie, brak weny ale muszę się zmobilizować...

Mam pytanie czy do odwołania dołącza się załączniki w postaci badań lekarskich, kopii tego co mam z akt ZUS (opinie lekarza, chodzi mi o ich kłamstwa)? Opisując coś muszę się powoływać na moje wyniki itd? Oczywiście załączniki to kserokopie a oryginały do wglądu? Nie mam teraz pieniędzy aby iść do jakiegoś prawnika i dowiedzieć się wszystkiego.
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-12 17:33
Opisujesz ...... i na potwierdzenie prawdziwości twoich słów piszesz np: dowód: 1. wyniki badań.... itd. Dowodem jest słowo pisane i zeznania świadków.
W odwołaniu możesz też składać wnioski - co chcesz aby Sąd zalecił - np. badanie przez konkretnego biegłego itp.
Pozdrawiam i powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor gienia55 Dodany 2012-06-14 08:47
Można i tak, a ja napisałam,że lekarze na komisji nie byli specjalistami od moich chorób i już 19.06.2012 mam wyznaczone badanie przez biegłego. Prawnik będzie dopiero potrzebny jak się przegra w sądzie do napisania odwołania do wyższej instancji sądu.Piszę tak bo byłam na rozmowie u prawnika.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-06-14 17:10
geniu powiedz mi, czy sama prosiłaś o biegłego czy nie i czy składając owdołanie dołączyłaś załaczniki? Jak tak to w ilu egzemplarzach?
Orzecznicy badający mnie nie byli specjalistami ale konsultant kardiolog niby był, z tym że to co napisała jest nie prawdą (daty badań zupełnie inne i na tej podstawie rzekome poprawy, znacznie mniejsze dawki leków, wpisywanie wygdnych dla siebie fragmentów opisów badań). Zastanawiam się czy mogę im to wszystko wygarnąć i na potwierdzenie dodać kopię z tego co otrzymałam z akt?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-14 20:04
O matko! Kundzia przecież już wnosząc odwołanie im wygarnęłaś?! Zdawało mi się, że pisałaś już odwołanie?
ZAŁĄCZNIKI ZAWSZE W 1 EGZEMPLARZU - KSERO - ORGINAŁ DO WGLĄDU, ODWOŁANIE I INNE PISMA PROCESOWE ZAWSZE W 3 EGZEMPLARZACH!!!
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-06-14 20:27 Zmieniony 2012-06-14 20:32
Nie złożyłam jeszcze odwołania, jestem w połowie pisania. To nie takie łatwe dla mnie, nie każdy ma talenty i super wiedzę :-). Składałam sprzeciw do komisji, akta obejrzałam dopiero niedawno, po kolejnej komisji.
Wiem że pismo procesowe w 3 egz, plus 4 dla mnie ale nigdy nie składałam załączników i nie wiem czy mam sama prosić o biegłych i jakich :-)

jedyne odwolanie jakie pisałam to kilka lat temu, gdy zus zarządał zwrotu jednej kwoty, oczywiście wygrałam, ale teraz to zupełnie coś innego. Mam totalną pustkę w głowie, a poza tym tamto pisał mi prawnik.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-07-05 00:08
http://www.zus.pl/files/Komisje2010.pdf

kochani może się komuś przyda, tutaj są statystyki orzeczeni, odwołań itd za rok 2010. Zawierają też cenne informacje które warto wykorzystać

m.in, jeżeli składamy odwołanie do Sądu, dobrze dołączyc nowe badania świadczące na naszą korzyść (zwłaszcza jak wynik jest gorszy od porzedniego), wskazać je w odwołaniu, wtedy ZUS musi na nowo orzec a nie idzie sprawa do Sądu, zabawa ze ZUS zaczyna się od nowa ;-)

jeżeli jeszcze coś znajdę wrzucę
Nadrzędny - Autor Iwom Dodany 2012-07-31 17:08
Witam i mam pytanie bylem na komisi  i nie dostałem żadnego stopnia niepełnosprawności.
Rozpoznanie choroby;
Pooperacyjne rożnowzroczności z praktyczna ślepata z powodu zabiegu operacyjnego usunięcia zaćmy wrodzonej oka prawego. Zaburzenia akomodacji oka lewego o typie nie symetralnej akomodacji bardziej nasilone do dali
Ocena wyników lekarski;
Brak możliwości poprawienia ostrości wzroki oka prawego Można przeprowadzić ćwiczenia dla oka lewego.
I dostałem odmowę
Uzasadnienie ;
Na podstawie przeprowadzonego badania ( Jakiego badania nie milem zadnych badana okulistycznych na komisji....) oraz dostarczonej dokumentacji medycznej nie stwierdzono naruszenia sprawności organizmu kwalifikującego w/w do przyznania stopnia niepełnosprawności. Wnioskodawca posiada pełna zdolność do samodzielnej egzystencji oraz nie wymaga opieki lub pomocy osób drugich w celu pełnienia ról społecznych oraz może podjąć zatrudnienie na otwartym rynku pracy.( podjąć prace mogę tylko jako masażysta bo nie mam przeciw skazań a reszcze są i jedynie na prace na parteże i nie ciezko fizyczne )Mając powyższe na uwadze postanowiono ja w sentencji .

Wiec tego nie rozumie jak jedno oczny nie może dostać żadnego stopnia ktoś mi może powiedzieć jak napisać odwołanie do zespołu w Krakowie.Orzecznie potrzebuje do szkoły i ewtualnie do pracy.Mam 20 Lat od urodzenia jestem jedno oczny zabieg był w 1993 roku.
Jak napisać UZASADNIENIE;
(wskaż dlaczego punkty przez Ciebie wymienione powinny zostać zmienione, np. ze względu na niezgodnośd ze stanem faktycznym lub prawnym).
Przepraszam jestem zielony ktoś mi może doradzić coś.
Nadrzędny Autor MEDITOR Dodany 2012-08-17 10:24
Witam serdecznie Nazywam się Przemysław Misiewicz jestem doradcą ds. Uzyskiwania Odszkodowań w Kancelarii Uzyskiwania Odszkodowań MEDITOR. Współpracujemy z Kancelarią Prawną Lexcon. Zapewniamy obsługę prawną zarówno na etapie przedsądowym jak i w postępowaniu przed sądem. Prowadzimy postępowania w całej Polsce, jak również sprawy wypadków w krajach UE, po błędy lekarskie itp. Nasza kancelaria postara się o jak najwyższe odszkodowanie dla Pana. Po więcej szczegółów bardzo proszę o kontakt na adres email : misiewiczp@meditor.net.pl całą dobę bądź pod nr tel.505 147 821 po godzinie 15.00
Pozdrawiam
Przemysław Misiewicz
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołania (14637 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill