www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Nie doliczona skladka (2632 - wyświetleń)
- Autor lilka233 Dodany 2012-06-12 19:41
Od kilku lat jestem na rencie.Mam 26 lat pracy w tym 1 rok dzialalnosci gospodarczej /splajtowalam  przez zbyt wysokie skladki dla ZUS/.
Ten rok odprowadzanych skladek nie jest mi wliczany do renty. Dlaczego?
Pisze,bo moja renta po podwyzce marcowej wynosi 540 zl, a po ubieglorocznej byla na rękę niższa o 7 groszy niz wczesniej.
Jestem zrozpaczona.Nie wiem jak mam zyc za takie pieniadze.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-06-13 20:46
Nadrzędny Autor lilka233 Dodany 2012-06-16 14:01
Dziekuje,ale to  zupelnie nie te przypadki.Nie mialam zadnych kredytow w bankach, a i czas i przepisy inne.To byly lata 90-te.Dzialalnosc zalozona za swoje oszczednosci zyciowe,mala,skromna. O upadlosciach nikt nie slyszal nawet.Po prostu wykonczyl mnie comiesieczny haracz dla zusu i skarbowki.Nie zdazylam zarobic, a z obrotow wszystko pochlanialy te instytucje. Kiedy obliczano mi rente nawet nie wzieto ode mnie ksiazeczki wplat.Potem sie pytalam i prosilam o ponowne przeliczenie i dowiedzialam sie,ze to nie ma wplywu na wysokosc swiadczen.
Zastanawiam sie,czy jak osiagne wiek emerytalny to tez zostanie odrzucone to co im nie pasuje?
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-06-14 20:20
Zadaj to pytanie na piśmie ( z dokładnymi datami i ewentualnymi dow.) w ZUS. Pismo adresuj do Prezesa ZUS - zgodnie z Twoim miejscem zamieszkania - otrzymasz odpowiedź.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-06-26 11:35
Rozumiem Pani trudną sytuację. W tej sprawie proponuję kontakt z prawnikiem. Adresy placówek, gdzie można uzyskać bezpłatnie porady prawne można znaleźć na stronie: http://brpo.gov.pl/index.php?md=4423
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Nie doliczona skladka (2632 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill