www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zlecenie a turnus rehabilitacyjny (2821 - wyświetleń)
- Autor avius Dodany 2012-06-15 09:01
Witam
Mam pracownicę, która pracuje na umowę zlecenie i opłaca dobrowolna składkę na ub. chorobowe. Dostała skierowanie z Zus na turnis rehabilitacyjny, jak mam jej wypłacic wynagrodzenie, jako zasiłek czy ekwiwwalent za urlop ?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-06-15 09:03
co z ciebie za pracodawca który nie orientuje się w przepisach :-)
Nadrzędny - Autor avius Dodany 2012-06-15 09:07
To skoro ty się orientujesz, to może podzielisz się swoją wiedzą.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-06-15 09:10
ja tego nie wiem ale ty jako pracodwca wstyd
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-06-15 11:14
baśka - wstyd to robić głupoty zamiast pytać. I jeszcze odpowiadać tak, jak Ty to prezentujesz.

Natomiast do autora wątku: nie pytaj tutaj lecz w PIP. Na mój rozum - w przypadku zlecenia płacisz wtedy, kiedy zlecenie zostaje wykonane, nie bardzo jest tu formalnie miejsce na ekwiwalent czy zasiłek. Pomijam, że można się z pracownikiem zwyczajnie umówić na formę zapłaty - forma cywilno-prawna takich umów daje dużą elastyczność (co ustalicie-to zrobicie).
Tym bardziej, że turnus rehabilitacyjny też generuje pewne wymogi - pytaj w PIP, aby nie przesadzić w żadną stronę.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-06-15 11:40
hi hi znawca :-)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-06-26 10:57
Warunki i formę zapłaty za wykonanie zlecenia określacie Państwo sobie w umowie zlecenia. Umowa zlecenia jest umową cywilno-prawną i nie regulują jej przepisy Kodeksu Pracy.
W związku z tym pracownicy nie przysługuje urlop, a nawet nie może ona korzystać z uprawnień jakie przysługują pracownikowi niepełnosprawnemu zatrudnionemu w ramach umowy o pracę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zlecenie a turnus rehabilitacyjny (2821 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill