www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 2) (403816 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-07 20:33
REA napisał/a:

>Norbi zapominasz, że pracują tam żywi ludzie, którzy godzą się z nieprawidłowościami, marną pensją itp.>


Do póki Ci ludzie będą zgadzać się na takie warunki i będą trzymać języki za zębami, to ci właściciele tych firm będą żerować na ich naiwności... Moim zdaniem, przymykanie oka na takie wymuszenia, to jest korupcja, a korupcja to także przestępstwo ścigane przez prawo... Jak się nie damy do tego aby likwidować takie sprawy poprzez nagłaśnianie i publicznie głośne mówienie, będziemy wszyscy stratni... Więc nie należy tolerować złodziejstwa i jawnego wyzysku ludzi...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-08 18:36
Odpowiem Ci tak jak nasz pracownik: lepiej mieć 1100, czy siedzieć w domu nie mieć nic? Tak na prawdę to on ma ok. 600 zł. Ale jest wśród ludzi :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-08 18:43
no i oto chodzi by coś mieć i nie zamykać się
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-08 23:31
REA napisał/a:

>Odpowiem Ci tak jak nasz pracownik: lepiej mieć 1100, czy siedzieć w domu nie mieć nic? Tak na prawdę to on ma ok. 600 zł. Ale jest wśród ludzi >


REA, jestem człowiekiem prawym i żądam od innych prawości... Ja Ci to w inny trochę sposób wyjaśnię, na podstawie informatyki...
Wiadomo, że system operacyjny Windows jest powszechnie używany, jest łatwy w obsłudze, prawie wszystkie aplikacje są dostępne w necie, więc wszyscy używają go, ale nie każdy używa go legalnie, ponieważ jest  on płatny, jak dalsze oprogramowanie np. Microsoft Office do którego między innymi wchodzi Word i Excel i inne biurowe aplikacje, które kosztują nie raz więcej jak nasz sprzęt komputerowy którego używamy... Nie raz sami nie zdajemy sobie sprawy, że mamy oprogramowanie pirackie, bo ktoś z przyjaciół, krewnych nam zainstalował... Też tak na początku miałem. Lecz w miarę rozwoju mojej wiedzy informatycznej doszedłem do tego, że miałem pirackie oprogramowanie, czyli nielegalne, więc postarałem się o to, aby mieć bezpłatny system operacyjny i bezpłatne oprogramowanie do mojego kompa i zdobyłem je, nauczyłem się obsługi tego systemu operacyjnego i oprogramowania... Ten system nazywa się Linux a oprogramowanie jest  w 98% darmowe, a korzyści są nieporównywalne, gdyż aby skorzystać z Windowsa trzeba mieć także dobry antywirus, a dobry antywirus jest płatny i kosztuje nie raz dobre parę set a nawet tysięcy zł i także bardzo spowalnia komputer...  Na Linux'owych systemach nie ma czegoś takiego jak wirusy, trojany, więc nie są potrzebne żadne antywirusowe programy i znowu zaoszczędzamy nie małe  pieniądze...
Piszę to dlatego, iż uważam, że nie należy patrzeć na to, co jest łatwiej bo to nie zawsze jest legalne... Wystarczy nie raz trochę włożyć swojego wkładu w postaci logicznego i prawego myślenia aby zmienić to co nielegalne... A  w ten sposób nie będzie się rozważało, co jest lepiej, mieć 1100 zł, czy nie mieć nić i siedzieć w czterech ścianach... Na tym właśnie polega myślenie korupcyjne... A można to zmienić, tylko tym, że się o tym będzie głośno mówiło... A nie, przymykanie oka i mówienia na zło, że jest ok, bo może być jeszcze gorzej, albo co jest lepsze na tonącym statku, brak łodzi ratunkowych, czy źle złożony spadochron u skoczka spadochronowego...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-09 09:25
Jak zwykle sprawdza się przysłowie, że mądry Polak po szkodzie. Autorem tego powiedzenia jest Jan Kochanowski, a brzmi ono zupełnie inaczej: "nową przypowieść Polak sobie kupił, że jako przed szkodą, tak po szkodzie głupi".
Tu należy szukać źródła wszystkich nieszczęść i niepowodzeń, jakie spotykają Polaków. Nic nie mówić, nic nie robić, cicho siedzieć i nawet nie myśleć, że można zmienić swój los.
Podany przez Norbiego przykład dobrze odzwierciedla sposób myślenia większości. Nie każdego stać, aby płacić krocie za system, który można zastąpić alternatywnym. W obu przypadkach nad powstaniem tych systemów pracowali ludzie, ale jedni robili to żądzy pieniędzy, inni dla dobra ludzkości. Ktoś powie, że za pracę należy się wynagrodzenie. Zgodzę się, ale to musi być adekwatne do włożonego wysiłku, a nie korzystając z pozycji monopolisty, czerpać zyski z każdego następnego produktu, którzy w zasadzie jest przeróbką poprzedniego. Ludzie jednak omamieni reklamą wybierają przeważnie produkt drogi, a nie mogąc sprostać finansowo, masowo posługują się "piratami".
Podobnie jest z pracownikami, którzy tyrają za marne 1000,- zł, bo pracodawca nie daje więcej. Nastąpił swojego rodzaju zamordyzm i żaden z pracowników nie podskoczy, bo na jego miejsce przyjdzie inny, który zgodzi się na te warunki. Dlaczego tak jest? Dlatego, bo związki zawodowe już dawno zostały usunięte z zakładów pracy. Choć wszyscy o tym wiedzą, wszyscy siedzą cicho i potulnie przyjmują dyktat pracodawcy.
Kolejny przykład na brak myślenia, to ostatnia sprawa Amber Gold. Już na samym początku było oczywiste, że nikt przy zdrowych zmysłach nie da nam za lokatę 14%, bo to nierealne. A jednak znalazło się tysiące naiwnych, którzy uwierzyli w chwytliwą reklamę i obietnice bez pokrycia. Teraz szukają winnych wszędzie, ale nie widzą własnej winy.
http://www.fakt.pl/Prezes-Amber-Gold-pokazal-twarz,artykuly,172041,1.html
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-09 14:46
Na ludzkiej głupocie i naiwności można budować złote zamki... A cwaniaki to wykorzystują...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-12 12:51
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,12293494,Pogotowie_lotnicze_odmowilo_pomocy_rannemu_5_latkowi.html
Pytanie: co jest ważniejsze, przepisy, czy zdrowie i życie człowieka? W tym konkretnym przypadki cierpienie dziecka, które na pomoc musiało czekać aż 4 godziny.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-12 12:53
nóż w kieszeni się otwiera
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-12 13:30
Bo Polskie przepisy są tak porąbane, jak ludzie stosujący się do tych przepisów... W przypadku, gdzie chodzi tylko o pieniądze, to ci wolą podejmują się nawet oszustw, zabójstw aby je zdobyć a w przypadku jak chodzi o ludzkie zdrowie, to wchodzą zawiłe przepisy i wszyscy nagle stosują się do przepisów tak aby tylko ten poszkodowany był jeszcze bardziej poszkodowany bo nie liczy się w  Polsce życie a tylko kasa, i dużo kasy...  Porąbany kraj, dziki kraj...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-12 13:48
Norbi , a powiedz , w którym kraju kasa się nie liczy?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-12 14:25
myśle że w każdym się liczy ale nie kosztem zdrowia lub życia obywateli danego kraju
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-12 17:31 Zmieniony 2012-08-12 17:42
Tak, kasa się liczy w każdym kraju, ale jak jest wzywana pierwsza pomoc, czyli karetka pogotowia, to liczy się życie, a w Polsce kasa jest przekładana ponad życie... A w omawianym przypadku, skoro helikopter może wylądować na środku drogi obok miejsca zdarzenia... To, gdy szpital nie ma lądowiska, to helikopter nie może wylądować choć ma dużo więcej miejsca na lądowanie niż w ww. przypadku??? To jest bzdura jakich mało, że prawo nie pozwala na lądowanie np. na boisku obok szpitala... Tym przypadkiem powinna się zając prokuratura...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-12 18:34
Helikopter jest właśnie po to, aby lądował wszędzie. Najwyżej zrobi zwis i zabierze chorego na pokład wyciągarką. TOPR też używa helikopterów, a przecież w górach nie ma lądowisk.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-12 18:49
dokładnie poprostu czyste zaniedbanie i tyle
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-12 19:48
Po prostu, nie mieli być może pilota, bo zapił, lub nie stać na zatrudnienie pilotów, albo ktoś wykorzystał paliwo w innych celach... I aby nie powiedzieć: A co tam, dzieciak niech zdycha, będzie mniej kalek... itd...  To zasłaniali się prawem lotniczym, którego przeciętny Kowalski nie zna... Taka prawda...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-12 19:51
już prokuratura tym się zajęła
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-08-12 21:37
Tak naprawde dziecko czekało ponad 5 godz i tak naprawde w poblizu szpitala jest kilka odpowiednich miejsc do wylądowania smigłowca m.i stadion-boisko,wieeeeeeeeeelki dworzec PKS-u w sobote własciwie pusty,duuuzy parking przedszpitalny,parking TESCO i inne tego typu place,ktore w takich wyjątkowych sytuacjach z powodzeniem moga posłuzyc.Tylko chciec.
Prokuratura sie tym zajmie.....jutro.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-12 21:53
No, właśnie trzeba tylko chcieć a im się nie chciało, bo  tak za przeproszeniem za słowo, w dupie mają czyjeś życie, i tyle...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-13 07:21
niestety tak już jest że widzi się tylko czubek swego nosa
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-13 19:41
Oglądałem dzisiejsze informacje w TV. W głowie mi się nie mieści, że durne przepisy są ponad życie ludzkie. Nawet w wojsku jest coś takiego, że można nie wykonać rozkazu w szczególnych okolicznościach. Dopiero później wyjaśnia się zajście lub ponosi konsekwencje. To nie pierwszy przypadek, że przepisy okazały się ważniejsze jak zdrowie i życie ludzkie. Mam na myśli aferę z bramkami na autostradzie. Karetki musiały bramki staranować, choć jechały na sygnale. Autostrada płatna, więc obsługa nie otwarła bramek, bo służby ratownicze czegoś tam nie załatwiły z firmą pobierającą opłaty.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-14 09:04
tak jak pisałam wcześniej brak słów szkoda nerwów nie trzeba eutanazji sami sobie wzajemnie śmierć zgotujemy i wszelkie choroby
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2012-08-14 09:50
A ja wczoraj byłam w obcym mieście.Na ulicy zasłabłam.Akurat obok była przychodnia.Zajęto się tam mną,zrobiono badania,nikt nie pytał nawet o ubezpieczenie.Nagłaśniane są skrajne przypadki.Służba zdrowia niesie pomoc,nie można tylko narzekać.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-14 10:16
trafiłaś na ludzi z powołania
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-14 11:18
Właśnie, Basiu, masz rację....
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-14 11:26
jak wszędzie są ludzie i ludziska
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-14 13:10
tak to jest cała prawda o ludziach
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-14 13:16
niestety
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-14 14:22 Zmieniony 2012-08-14 14:27

>Nagłaśniane są skrajne przypadki. Służba zdrowia niesie pomoc,nie można tylko narzekać.<


Te skrajne przypadki - jak je nazywasz - odsłaniają sposób myślenia ludzi, którzy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Nim zamontowano bramki na autostradzie, nie pomyślano o tym, że tamtędy mogą jechać karetki pogotowia i inne służby ratunkowe. Ważniejsze było ustalenie ceny za przejazd i sposobu zarabiania, aby przypadkiem nikt nie przemknął się nie płacąc. Słysząc i widząc pojazd uprzywilejowany w akcji każdy usuwa się z drogi, aby ułatwić przejazd, bo niekiedy o życiu człowieka decydują sekundy. Nie było to oczywiste dla obsługi punktu poboru opłat, bo nie podniosła bramki. Ważniejsze były przepisy.
Podobnie w przypadku małego chłopca. Helikopter nie poleciał, bo przepisy na to nie pozwalały. Dyrektor LPR tłumaczył się później, że ze względów bezpieczeństwa nie można było naruszyć ustalonych procedur. Tylko o czyje bezpieczeństwo troszczy się pan dyrektor i co jest tu ważniejsze, procedury, czy życie człowieka? Dla mnie takie tłumaczenie jest nielogiczne, bo przecież bezpieczniej lądować na boisku, niż w kartoflisku, a wypadki wszędzie się zdarzają. Ciekawy jestem jak zakończy się ta sprawa i kto poniesie jakieś konsekwencje za zwłokę w udzieleniu pomocy ciężko rannemu dziecku.
http://wiadomosci.onet.pl/forum/rzecznik-praw-pacjenta-wszczela-postepowanie-ws-pi,0,707742,90165578,czytaj.html
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-14 15:39
haha
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-14 18:08
Basiu, tu trzeba płakać a nie śmiać się...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-14 18:42
śmieje się z przepisów  a raczej tego kto je ustanowił niewiadomo kto głupszy przepisy czy ten człowiek
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-15 07:51

>Renta socjalna tylko dla mieszkającego w Polsce?<


W tym przypadku nie jest to absurd, bo przepis wyraźnie określa, że pobieranie renty socjalnej związane jest z miejscem zamieszkania, a nie zameldowania. Pojęcie "zameldowanie" nie jest tożsame z pojęciem "miejsce zamieszkania". W przepisach liczą się fakty i słowa, a w tym przypadku sytuacja jest jasna. 
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-15 10:30
a co z polakami którzy wyjezdrzają np na pare miesięcy za granice a biorą renty czy twoim zdaniem przez ten czas ona im się nie należy
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-15 12:47
gdy jadą ma zarobek, a mają  rentę socjalną, a renta socjalna jest przyznawana osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji, to coś tu nie gra...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-15 11:33
Ta osoba nie mieszka na stale w Anglii... Jeszcze na dodatek w Anglii studiowanie, jest dużo kosztowniejsze niż w Polsce... A skoro stać ją na takie studia to musi mieć predyspozycje i finansowe, jak i zdrowotnie, mocno zastanawiałbym się czy ta osoba ma predyspozycje do pobierania renty socjalnej, jeśli te świadczenie przeznaczone dla "obłożnie niepełnosprawnych i niezdolnych do samodzielnej egzystencji... Znam osoby, które są na ww. rencie a są zdolne do samodzielnej egzystencji, a mało to, to zarabiają zagranicą...
To że, renty socjalne są rozdawane po znajomości, to jest absurd a taki człowiek, który naprawdę jest mocno poszkodowany przez los, niezdolny do samodzielnej egzystencji, nie raz nie dostanie takiej renty... To jest absurd z którym trzeba walczyć a nie przymrużać oka, ponieważ przez takie zachowanie stajemy się sami skorumpowanymi... To samo  jest z barierami budowlanymi, jeśli chodzi o dworzec wschodni we Warszawie, na początku była mowa w mediach, że dworzec ten został "wyremontowany" a jak się zaczęły sumy, oburzały się różne organizacje pozarządowe, to "PKP Dworce" szybko w mediach zmieniło słowo remont na estetyzację, a remont jest, czy będzie przeniesiony na jeszcze nie ustalony termin, czyli "nigdy"... W ten sposób nabijają niepełnosprawnych w trąbę, to jest kpina z niepełnosprawnych... Powinni za to "beknąć" ci którzy, co chcą oszukiwać niepełnosprawnych i sprytnie omijać ustawę o prawie budowlanym z 11.07.1997 roku, która wyszczególnia wszystkie przepisy w sprawie dostosowania obiektów użyteczności publicznej do wymogów osób niepełnosprawnych... Te przepisy są nagminnie łamane przez właścicieli obiektów użyteczności publicznej starszych od daty wejścia w życie ww przepisów prawa budowlanego a wszelkie obiekty użyteczności publicznej  powstałe po wejściu w życie ww. ustawy o prawie budowlanej winne być całkowicie dostosowane a tym czasem, mało który z nowo powstałych obiektów użyteczności publicznej jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co gorsza, nikt za to żadnej odpowiedzialności nie ponosi.... Afera goni aferę bo nasi włodarze i urzędasy samorządowi jak i nadzór budowlany i wymiar sprawiedliwości to święte krowy...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-15 12:14

>a co z polakami którzy wyjezdrzają np na pare miesięcy za granice a biorą renty czy twoim zdaniem przez ten czas ona im się nie należy<


Niestety, nie jestem prawnikiem, ale z tego co wiem, przebywanie za granicą przez pewien okres nie jest tym samym, co zamieszkanie związane z pracą lub nauką. Może dlatego zaprzestano tego świadczenia.

Co do barier architektonicznych, to, Norbi, masz rację. Ładnie wszystko wygląda na papierze. W realu już nieco gorzej, a nawet tragicznie.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-15 12:32
niestety racja
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-15 12:54
Nachbar, napisałem ci coś na priw, czekam na odpowiedz... :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-16 17:52
Skoro wolno pracować w Polsce to i za granicą. Nigdzie nie jest napisane gdzie wolno się uczyć!

>przebywanie za granicą przez pewien okres nie jest tym samym,<


A co taka osoba robi przez ten "pewien okres"? Takie osoby nie powinny mieć płacone.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-16 17:54
MOGĄ BYĆ NP U RODZINY CZY ZNAJOMYCH
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-16 17:58
Przez kilka miesięcy? Na "zachodzie" nie realne" :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-16 18:00
WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ GDY GŁOWA PEŁNA MARZEŃ
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-16 18:06
NIE KOMENTUJE
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-18 08:35
człowiek się teraz już nie liczy :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-18 09:17
Tu samo się ciśnie w usta określenie, za przeproszeniem: "skurwiele"...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-18 10:33
:-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 2) (403816 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill