www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 3) (402946 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-18 11:13
:-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-18 11:27
Nie trzeba wyższego wykształcenia i wysokiego stanowiska, aby posługiwać się choćby odrobiną wyobraźni przy stanowieniu przepisów i procedur. Jeżeli helikopter może wylądować w kartoflisku, gdy leci na miejsce wypadku, to dlaczego nie może przewozić poważnie chorych pomiędzy szpitalami, które nie mają lądowisk. Na czym polega różnica i niebezpieczeństwo, na które powołują się "tfurcy" tych "chorych" procedur? Lądowanie na łące, kartoflisku, polu lub boisku jest takie same, jak na oznaczonych miejscach do lądowania przy szpitalach.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-18 11:38
tak to jest jak ustalają przepisy ludzie bezmyślni
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-18 11:56
Afera, której nie powinno być, gdyby w porę sądy i inne instytucje zastosowały PROCEDURY.  Mowa o Amber Gold. Szczególnie kładę nacisk na słowo PROCEDURY, bo w przypadku z helikopterem właśnie tych PROCEDUR przestrzegano aż nadto.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ta-afera-zyje-polska-o-co-chodzi-z-amber-gold,1,5220441,wiadomosc.html
Poniżej cytuję ciekawy komentarz internauty:

>Cayman: Hmm... żyjemy w dziwnym kraju. Straż miejska karze babcie, które wyprowadzają jamnika bez smyczy bądź próbują sobie dorobić sprzedając plony z ogródka. Powstaje, zatem pytanie, czy polskie państwo jest już tak abstrakcyjnie słabe, że jest w stanie jedynie karać ludzi jeżdżących po kilku piwach na rowerach, a banksterom pozwala na swobodne wieloletnie okradanie swoich własnych obywateli?? Co więcej, czy nasze sądy są już tak oderwane od rzeczywistości dzięki przywilejom, że zapominają, kto im te luksusy funduje?? Nie może być tolerancji dla złodziejstwa w tym kraju, zwłaszcza realizowanego w majestacie prawa i ze wszelkimi procedurami. Jeżeli władza tego nie dostrzega to naprawdę grozi jej rewolucja, w której nie pomoże zielona karta dla członków rodziny.... lud wszędzie dopadnie tych, którzy go zawiedli !!! Czy obywatele żyją w państwie po to, żeby przestrzegać prawa i płacić na utrzymanie sędziów?? Czy też prawdopodobnie jest zupełnie odwrotnie, a przynajmniej powinno być. To znaczy, państwo, prawo i sądy są tylko po to i aż po to, żeby obywatelom żyło się bezpiecznie, dostatnio i bez kłopotów. Jeżeli opowiemy się za tą drugą koncepcją, w której prawo, państwo i strzegąca go administracja - mają być pomocnicze wobec obywateli, jako ogółu to należy przedefiniować cały system działania i przestrzegania prawa w Polsce, a przede wszystkim zrezygnować z dogmatów. Być może wówczas, gdy aparat wymiaru sprawiedliwości kierowałby się w naszym kraju zdrowym rozsądkiem, prowadzenie biznesów w stylu gdańskim byłoby niemożliwe, albowiem nikt przy zdrowym rozsądku nie powierzyłby swoich pieniędzy człowiekowi, na którym ciąży szereg wyroków, w tym za oszustwa. Nasz system prawny nie może tak działać, że wypełnia literalnie swoje powinności i proceduralnie jest wszystko zgodnie z prawem, a w rzeczywistości rozkwita złodziejstwo, że, aż się płakać chce. Dlaczego pozwala się w majestacie prawa funkcjonować w obrocie gospodarczym człowiekowi, który oszukał innych ludzi, wykorzystując ich naiwność i ogólne posłuszeństwo i zaufanie względem systemu?? Przecież postępująca w ten sposób władza kręci dla siebie stryczek!! Dotyczy to także "władzy" sądowniczej, która jest w tym procesie szczególnie istotna, albowiem, jeżeli to nie sędziowie mają stać na straży wolności i bezpieczeństwa społeczeństwa to, kto ma to być?? Jak można oszusta, złodzieja, aferzystę pozostawić samemu sobie, tolerując jego działania na pograniczu prawa - możliwe tylko, dlatego, że młyny sprawiedliwości mielą powoli i do różnych worków?? Niestety za obecny skandal w majestacie prawa winę ponoszą przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, którzy traktowali swoje obowiązki formalnie, dbając o poprawność wydawanych decyzji/wyroków. Niestety drapieżnik narozrabiał, popodgryzał gardła owieczkom, ktoś musi ponieść odpowiedzialność za to, że pozwolił drapieżnikowi przez kilka lat swobodnie poruszać się w stadzie owiec. Tu nie ma układu "my - sędziowie" i "oni - owce", a nawet, jeżeli jest to w interesie sędziów powinno być bycie jak najlepszymi pasterzami owiec. Zależność władzy od plebsu jest obustronna, wszelka władza to musi rozumieć i SZANOWAĆ !!! Jednakże, to stado owiec, może przekształcić się w watahę wilków, a wówczas nie będzie litości, ani dla złodziei, ani dla ich strażników. Jeżeli nic się nie zmieni, ten czas nadejdzie niebawem!!! <

Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-18 11:59
pozwól że to przemilcze mam dość tych wszystkich afer i przekrętów
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-18 19:47
Amber Gold, to jest maleńki okruch góry która przewyższałaby Mount Everest o sto razy, co prawda, że w te "procedury" są zamieszani najważniejsze osoby w państwie, związku z powyższym, uważam że, ci co są zamieszani w tą aferę stwierdzili, że dla dobra sprawy trzeba ujawnić jedną z machloję, aby zatuszować inne, znacznie większe machloje... Ktoś musi się poświęcić, aby innym dać możliwość dalszego bezkarnego okradania... Np. nikt nie wspomina o machlojach na niepełnosprawnych, którym w majestacie prawa karze się żyć na pograniczu śmierci głodowej... Czy oni zasłużyli sobie ze swoją niepełnosprawnością na taki żywot, który oferuje im państwo???!!!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-19 17:57
I kolejni oszukani, którzy uwierzyli, że w ciągu roku na lokatach można zarobić 50%.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12321938,Nie_tylko_Amber_Gold___Stracilismy_miliony__oszust.html
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-19 18:39
naiwniaków nie brakuje
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-20 08:40
jak zawsze
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-20 11:11
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-polski-kierownica-z-prawej-strony-dozwolo,1,5221355,wiadomosc.html
Dla mnie to jakiś absurd, aby w ruchu prawostronnym poruszać się autem z kierownicą dla ruchu lewostronnego. Manewr wyprzedzania jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów. Kierowca siedzący po prawej stronie auta musi "wysunąć się" w lewo prawie na całą szerokość samochodu, aby zobaczyć drogę przed pojazdem wyprzedzanym. Czym to może się skończyć, gdy z naprzeciwka nadjedzie innym pojazd, to łatwo sobie wyobrazić. Tej wyobraźni nie mają ustawodawcy, bo komuś "zamarzyło się" robienie interesu na sprowadzonych z Wielkiej Brytanii samochodach.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-20 11:52
takie jest niestety życie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-20 12:20
Można sobie wyobrazić co się będzie działo na naszych drogach, kiedy takie auta dostaną się we "władanie" nieodpowiedzialnych idiotów, których jest coraz więcej. 
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-22 14:12
http://praca.wp.pl/title,Tak-wyludzaja-pieniadze-z-ZUS-u,wid,14861694,wiadomosc.html
Wszyscy narzekają na ZUS, ale są i tacy, którzy potrafią legalnie na ZUS-ie zarobić.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-24 20:13
http://finanse.wp.pl/kat,134314,title,Sondaz-wiekszosc-Polakow-nie-wie-co-to-jest-parabank,wid,14869849,wiadomosc.html
I jak tu budować społeczeństwo obywatelskie, skoro Polacy nie mają podstawowej wiedzy. Nic dziwnego, że tak łatwo dali się oszukać licznym reklamom Amber Gold.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 16:49
Zgadzam się, ze stwierdzeniem, że nie mają wiedzy...bo skoro mówienie, że np. nie pójdę na wybory, bo to nie ma sensu...to jest efekt taki, jaki jest...
To tylko jeden z przykładów...a potem inne przyzwalania i godzenie się na dyktat...

Pytanie zasadnicze - kto ma dorosłym obywatelom tę wiedzę o społeczeństwie przekazywać? Hę?
Środki masowego przekazu, prasa...
Prasy nie kupuje się, prawie...
Książki drogie...

Nachbar, byt kształtuje świadomość:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 17:56
Noooo tak, nikt nie ma wiedzy, tylko "ja" - MY??? :-( Z tych "ja" jest "my" i prawie cały naród, z tego narodu kandydują CI "JA" I "MY" :-(
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 18:04
Rea, liczyłam na bardziej fakultatywną wypowiedź...tym bardziej z Twojej strony:-)))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 18:14
No to czytaj ze zrozumieniem :-) i przeczytaj gdzieś co znaczy "fakultatywną".
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 18:18
Może być wikipedia czy w british encyclopedii?
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-25 18:22
Twój post świadczy o tym, że nie rozumiesz co czytasz - niestety :-( Co do tego mają wymienione przez Ciebie źródła??? W moim poście nie ma "trudnych" słów.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-25 18:21

>Nachbar, byt kształtuje świadomość:-)<


A nie można tego odwrócić i powiedzieć, że to świadomość kształtuje byt? Uważam, że jak życie komuś da solidnego kopniaka, to sam po rozum do głowy pójdzie. Problem w tym, że Polacy są  leniwi i nie potrafią uczyć się na błędach. Więcej "przymiotników o Polakach" pod linkiem:
http://pl.wikiquote.org/wiki/Polacy
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 18:23
A Ty nachbar "Polakiem" nie jesteś???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-25 18:31

>A Ty nachbar "Polakiem" nie jesteś???<


Nein, ich bin ein Ausländer.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-25 18:59
Tak wychodzi z Twojej wypowiedzi - niestety :-(
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-25 21:14
Ich bin auch, ein Ausländer. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 18:25
Można, Nachbar, ale tak nie jest, moim zdaniem:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-26 10:12

>Można, Nachbar, ale tak nie jest, moim zdaniem:-)<


Oczywiście że jest, a przykładem tego jest emigracja zarobkowa. Ludzie, przeważnie młodzi, nie widząc perspektyw, masowo wyjeżdżają za granicę i tam się osiedlają.  
W tym przypadku ludzie najpierw są świadomi, a dopiero później, dzięki tej świadomości, poprawiają swój byt.
Z Amber Gold było zupełnie inaczej.  Zwróć uwagę, że pośród poszkodowanych -sądząc po kwotach- były osoby dość majętne, co oznacza, że byt nie wpłynął pozytywnie na ich świadomość.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-27 21:16
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 11:06
Polska to jedna wielka "paranoja"... To jest bolesna, lecz prawdziwa prawda...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 10:56
Nachbar, hast du rechst...
Nachbar, masz rację...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-30 17:07
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-zabral-glos-ws-tv-trwam-nie-pomoze,1,5232085,wiadomosc.html
Pan prezydent nie pomoże w sprawie "Trwam".
Nie to jednak przykuło moją uwagę, ale ciekawy komentarz internauty, który poniżej cytuję:

>~Sh.... do ~parafianka: Są dwa rodzaje niewolnictwa. Jedno jest ustawowe. Ktoś się rodzi albo zostaje niewolnikiem z mocy prawa. Z takim niewolnictwem da się walczyć. Jest drugi rodzaj niewolnictwa, znacznie gorszy. Niewolnictwo przez zaniechanie. Ty właśnie jesteś takim niewolnikiem. Sam rezygnujesz ze swoich praw. Teraz to możesz sobie ponarzekać i wylewać publicznie żółcie na forum. Na następne wybory znów nie pójdziesz i znów my będziemy rządzić w Polsce. A ty jako niewolnik będziesz miał prawo ponarzekać... <

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 22:56
Bardzo dobrze, że nie dostali tej koncesji... To jedna z niewielu pozytywnych informacji...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 08:10
Uważasz , że lepsze i bardziej "twórcze" są te telewizje, które wieczorami puszczają erotykę? Co Wam przeszkadza ta telewizja? Skoro są ludzie, którym odpowiada bardziej niż inne, to pozwólcie im oglądać co lubią. Mają takie same prawa jak Ci , którym podoba się kanał przyrodniczy, historyczny, informacyjny czy wspomniany erotyczny. Ludzie dajcie żyć innym. Są ważniejsze sprawy niż telewizja, którą w każdej chwili można wyłączyć. Czy nie widzicie , że to są tematy zastępcze , abyście nie krzyczeli na całe zło i nieprawość jaka się wokół panoszy?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-31 09:38
Jeden lubi erotykę, drugi modlitwę. Każdy niech wybierze co chce oby tylko stworzono możliwość wyboru. Co do TV Trwam to trzeba poczynić jedną uwagę: jeżeli nie wyczerpali prawnych przesłanek otrzymania koncesji to nie powinni jej dostać i koniec. Żyjemy w państwie prawa i przepisy muszą być stosowane i kwestie aksjologiczne ("powinni mieć koncesję" nie mają tu nic do rzeczy). Inna sprawa, że brak koncesji nie oznacza braku możliwości odbioru TV TRWAM.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 11:51

>jeżeli nie wyczerpali prawnych przesłanek otrzymania koncesji to nie powinni jej dostać <


Tak. Nie wiem jakie to są "prawne przesłanki", ale wszyscy ubiegający się o koncesję powinni je spełniać. Natomiast co do upodobań, wyznań itd, to w tej sprawie nie ma znaczenia. Przynajmniej nie powinno mieć. Jak się komuś dana telewizja nie podoba, to jej nie musi oglądać.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-31 12:35
To nie tak. Możesz się ubiegać o przyznanie koncesji bez spełniania przesłanek (np. myślisz, że spełniasz) i to organ koncesyjny w toku postępowania sprawdza czy je wypełniasz. W przypadku TV Trwam orzekł, że nie spełnia. Czy słusznie? Nie wiem bo dokumentów nie czytałem. Musimy jednak zakładać, że tak. Inaczej musielibyśmy zgłosić wotum nieufności wobec państwa jako takiego.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-08-31 12:47
Masz rację. Ja nie znam się na tych sprawach, bo rozstrzygają to fachowcy , mam nadzieję. Wkurza mnie tylko ludzkie gadanie, protesty i inne duperele ludzi, którzy robią to nie ze znajomości przepisów, a tylko z idiotycznej zawiści lub takich czy innych poglądów.  Jak się należy , to przyznać, jak nie, to nie, a oglądać nikt nie musi. I po problemie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-31 13:37
Nie napisałem, że lubię erotykę... A mam prawo "nie lubić" Trwam ponieważ jestem chrześcijaninem, lecz nie jestem Katolikiem, a Ewangelikiem...
Dlaczego np. nie ma Ewangelickiej telewizji, typu Trwam???
Uważam, że zarówno Trwam, jak i  Radio Maryja za dużo zajmują się polityką... A nie głoszeniem Słowa Bożego... Uważam, że kościół nie powinien zajmować się polityką, a zwłaszcza promować żadnej partii politycznej, a Trwam i Radio Maryja to robią...
Nie jestem też zwolennikiem żadnej partii politycznej gdyż uważam, że żadna partia dotychczas nie pokazała i nie zrobiła niczego dobrego... Same tylko przekręty, wykręty, oszustwa, machloje, afery a nawet polityczne zabójstwa... Jednym słowem, gdy Polak dostanie się do "koryta", woda sodowa mu uderza do głowy... Niestety, taka jest prawda o Polskich Politykach a prawda bywa często bardzo, bardzo, bardzo bolesna...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2012-08-31 14:14
No i ok. Nie podoba Ci się co robi kościoł katolicki więc jesteś Ewangelikiem - prosty racjonalny wybór. Nie podoba ci się Tv Trwam nie oglądasz. dlaczego nie ma ewangelickiej tv? TV Trwam ogląda ok. 4tys. osób. ewangelików jest dużo mniej, więc oglądalność byłaby proporcjalnie mniejsza. Stąd wniosek, że nie "opłaca się" uruchamiać takiej tv.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 14:17

>Dlaczego np. nie ma Ewangelickiej telewizji, typu Trwam???


<
Widocznie nie było chętnych na prowadzenie takiego radia. Ty możesz to zrobić.

>Uważam, że zarówno Trwam, jak i  Radio Maryja za dużo zajmują się polityką... A nie głoszeniem Słowa Bożego<


Skoro nie słuchasz, to skąd wiesz?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-31 18:53
Trwam i RM powinny głosić Słowo Boże i nic poza tym. Żadnej polityki, żadnych spraw gospodarczych i żadnego mieszania się w sprawy państwowe.
Tak jednak nie jest, bowiem media katolickie służą innym celom. Zrobienia z Polski państwa wyznaniowego, gdzie kler będzie miał władzę absolutną, jak w przykładzie pod linkiem:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Swiat-sie-tego-obawial-Egipt-staje-sie-dominium-islamskich-radykalow,wid,14882643,wiadomosc.html

>Na naszych oczach tworzy się właśnie Historia. Jesteśmy świadkami tego, czego cały "cywilizowany" świat obawiał się od jakiegoś czasu najbardziej i przed czym ostrzegało od dawna wielu ekspertów od bezpieczeństwa międzynarodowego. Egipt - jako pierwszy spośród krajów objętych półtora roku temu gorączką Arabskiej Wiosny - staje się właśnie niemal w całości i niepodzielnie dominium islamskich radykałów spod sztandarów Braci Muzułmanów (BM). Islamistów, którzy różnią się od osławionej Al-Kaidy tylko pod względem stosowanych metod działania (ale nie programu, ideologii i celów strategicznych). <

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 19:03

>Trwam i RM powinny głosić Słowo Boże i nic poza tym.<


Dlaczego?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-31 20:17
No jak to dlaczego? Przecież taki jest cel Kościoła, a nie sięganie po władzę, gromadzenie majątków i bogactwa.
http://www.gotquestions.org/Polski/cel-kosciola.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 20:21
Cel kościoła tak, ale radio i telewizja wyznaniowa oprócz tego celu ma również prawo wypowiadać się w tematach kraju , w którym przyszło im żyć. Jest wolność słowa i dopóki nie naruszają prawa i dobrego imienia innych mogą się wypowiadać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-31 23:22 Zmieniony 2012-08-31 23:29
Ma prawo, tak jak każda osoba prawna, ale wmawiać ludziom różnych politycznych teorii spiskowych... A to TRWAM i RM robi... A jeśli chodzi o mnie, to ja dużo czynię dla niepełnosprawnych, ja się kościelnymi sprawami nie zajmuję...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-01 08:09
Norbi jednak żeby mówić , to co mówisz trzeba mieć na to dowody z kolei żeby je mieć trzeba być słuchaczem i widzem tych programów, a Ty przecież jesteś innego wyznania. Jeżeli powtarzasz po innych jakieś plotki, to myślałam, że stać Cię na więcej.
A do tego mówisz:

>ja się kościelnymi sprawami nie zajmuję<


Coś tu w Twojej wypowiedzi nie gra.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-01 13:09
Mam na to dowody, ponieważ, jak napisałem, że nie zajmuję się kościelnymi sprawami, to wcale nie świadczy, że nie słucham ich "POLITYKOWANIA", bo polityką się interesuję i także to co rząd robi na rzecz niepełnosprawnych a także ci w sutannach, obojętnie z jakiego kościoła, czy katolickiego, czy też ewangelickiego, lub też prawosławnego...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-01 13:38
A jednak słuchasz i oglądasz czyli musisz temu dużo czasu poświęcać, bo tam chyba cały czas się o polityce nie mówi. Chyba, że znasz godzinę rozmów politycznych, a to by świadczyło, że jesteś stałym słuchaczem i widzem tych mediów.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-01 22:15
Przeważnie o polityce... O katastrofie Smoleńskiej... O tym, że PiS jest najlepszy, o tym że ma najlepszy program... Jacy to UE, Rosja, Niemcy są nie dobrzy a PiS jest dobry... Itd. itd w kółko Macieju...  Zygać się chce jak te nacjonalistyczne PiS-owskie i moherowskie hasełka słyszę... Uwaga, nie jestem zwolennikiem żadnej partii która dotychczas rządziła, wszyscy, cały parlament powinien poddać się do dymisji wraz z rządem i Prezydentem na czele...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 3) (402946 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill