www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 8) (226685 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 20:56
Czyli, pełną gębą urzędasowa korupcja ... :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-01-26 11:09
Może nie korupcja, ale przysłowie "pies na paździerzu nie leży, ale drugiemu nie da."
Urzędnicy ZuS mają jakąś taką właśnie wspólną cechę. Z czego to wynika nie wiem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 20:50
No, może do znajomości to wszyscy a aby łamać to urzędnicy (urzędasy)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-29 21:51
Historia rzeczywiscie ciekawa.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-29 22:39
CIIIIIII UCZE SIE ODMIANY SŁOWA URZEDAS,W KAZDYM WATKU TO SIE PRZEWIJA.:-)))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-29 22:55
Ucz, się, ucz... Oby nauka nie poszła w las...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-02 20:01
Polaczek: fotoradary to przemysł fotograficzny

>Czy oplatanie Polski wielką siecią fotoradarów, wysyłanie na drogi tajnych samochodów z radarami ma coś wspólnego z działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa? Czy chodzi jedynie o wlepianie jak największej liczby mandatów?
>Najwyższa Izba Kontroli postanowiła przyjrzeć się tej sieci, bo ma podobne wątpliwości.


>Dokładnie tak jest: fotoradary stają tam, gdzie najłatwiej przyłapać kierowców. To, co robi państwowa służba, zostało twórczo i na masową skalę rozwinięte przez gminy. Przecież wiele gmin z fotoradarów uczyniło główne źródło finansowania budżetów! Samorządowcy widzą rządowe przyzwolenie na takie zarabianie. I przy pomocy straży miejskich napełniają budżety gmin. Fotoradary stawiają w przysłowiowych krzakach, a nie w miejscach wynikających z audytu bezpieczeństwa drogowego, w miejscach niebezpiecznych! Tam dalej jest niebezpiecznie, ale przemysł łupienia kieszeni się kręci. Dlatego dobrze, że NIK się tym zajęła.
>Fotoradarowemu szaleństwu przygląda się też Rzecznik Praw Obywatelskich.


>Tak, bo chodzi tutaj o kwestię ochrony danych osobowych. Sieć fotoradarów to jest ogromne narzędzie zbierania danych o obywatelach i wiedzy, co i gdzie robią. Zadam najbardziej elementarne pytanie: czy inspektorzy drogowi z bazą fotografii obywateli nie staną się de facto jakąś quasi służbą specjalną?


Wygląda na to, że mamy policyjne państwo.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-02 20:12
Już od dobrych pięciu lat. W UE Polska jest na pierwszym miejscu jesli chodzi o podsłuchy i na 2 ( od końca ),w rzetelnosci orzekania Sądownictwa.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-02 20:15
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-02 20:17
Mądrzy do polityki się nie pchają.Dlatego mamy w Sejmie imbecyli.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-02 21:40
Cały sejm na wiejskiej nazywać zwykłem, "Cyrkiem Na Wiejskiej" !!!!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-01-02 23:37
A czym się mierzy rzetelność orzekania?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-03 00:09
Nie wiem, a może ty nam napiszesz, rogal160
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-04 01:20
Rogal, rzetelnośc w orzekaniu, to brak precedensów.Np: dwie osoby popełnią ten sam czyn karalny, lecz orzekaja dwaj różni sędziowie.Od jednego dostaniesz zawiasy, drugi da Ci karę bezwględnego pozbawienia wolności. Taka jest nasza polska rzeczywistośc. Niemal wszędzie w cywilizowanych krajach "precedensy", są wyznacznikiem, że w Sądzie bedziesz traktowany tak samo jak inni.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-01-04 15:14
Rzeź niewiniątek, czyli jak parabanki wykorzystują błąd w ustawie o kredycie konsumenckim

>Analizując wybrane dziedziny krajowej gospodarki można mieć wątpliwości, czy aby na pewno jesteśmy państwem prawa. Żeby daleko nie szukać: pracownicy zatrudnieni w branży uważanej za najstarszy zawód świata nie płacą podatku dochodowego, a ich pracodawcy są zwolnieni od odprowadzania składek ZUS od zatrudnianych osób, nie płacą też podatku VAT.
>Czy tego typu anomalie w respektowaniu prawa dotyczą wyłącznie branży "usług towarzyskich"? Otóż - nie. Z podobną sytuacją spotykamy się w Polsce w sektorze ... usług finansowych. Mam tu na myśli tzw. parabanki, do których obowiązujące w naszym kraju prawo jakby się nie odnosiło.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-06 12:58
Norbi, dużo szumu i nic więcej. Konserwatywni politycy mają temat do dyskusji. Przecież akt samobójczy to nic innego, jak eutanazja dokonana na samym sobie i to nie zawsze z przyczyn zdrowotnych. Ludzie popełniają samobójstwa z zawodów miłośnych lub problemów finansowych. Moim zdaniem to zbyt błahe powody. Zatem powinno się zakazać samobójstw.
W całej tej dyskusji o eutanazji chodzi o to, aby osoba nieuleczalnie chora miała prawo do skrócenia swoich cierpień w przypadku, gdy nie może dokonać tego sama. Pod tym względem zwierzętom okazujemy więcej litości i skracamy im cierpienia, choć nigdy o to nie proszą.
W mojej ocenie ten szum medialny jest spowodowany przez tych, co to z miłością bliźniego nie mają nic wspólnego, a jedynie chcą pokazać swoją władzę. Przy tym są hipokrytami, bo nie robią nic w obronie życia poczętego i by mniej było cierpienia. Miesięczne, roczne i kilkuletnie kolejki do specjalistów to przecież nic innego, jak ukryta eutanazja.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-06 14:25
Właśnie, przekonałeś mnie co do tego, ale mam pytanie... Jak wszyscy pamiętamy słynną nie dawną aferę Skór... Wszyscy też wiemy, że w Polsce istnieje tendencja do "Kombinatorstwa", "Przekrętów", "Wyłudzeń finansowych", nie przestrzegania prawa przez osoby które są/byli na straży tego prawa. Pytanie brzmi: Czy po zalegalizowaniu eutanazji, będzie ona prawidłowo i tak jak nakazywałoby prawo??? Wiadomo, że w tej sprawie aby zalegalizować coś takiego są potrzebne nowelizacje ustaw, nowelizacja Konstytucji, zmiana prawa... iiii
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-06 14:50

>Wiadomo, że w tej sprawie aby zalegalizować coś takiego są potrzebne nowelizacje ustaw, nowelizacja Konstytucji, zmiana prawa... iiii


Tak daleko nie wnikałem, ale sądzę, że wystarczą dwie rzeczy:
1- podjęcie ustawy
2- pozbawienie Kościoła wpływu na władzę
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-07 18:27

Opiekunki podległe opiece społecznej do chorej: jesteś k...a i pojeb genetyczny... Czytaj więcej... Kliknij tu...

Czy tak powinna odnosić się opiekunka społeczna??? Ile jeszcze takich przykładów będzie??? Czy zawsze do pracy z chorymi przeznacza się osoby z marginesu, nie mające żadnych kwalifikacji w niesieniu pomocy a tylko znęcaniu się nad chorymi i niepełnosprawnymi??? Kiedy się będzie patrzyło na wymagane kwalifikacje takich osób pracujących w opiece???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-07 18:35 Zmieniony 2013-01-07 18:37
Nie trzeba było długo czekać na relację Episkopatu. Jak zwykle Kościół ma dużo do powiedzenie, gdy chodzi o życie. Dzisiaj nikogo nie interesuje, czym może się Kościół pochwalić w tym temacie.
Zespół episkopatu: eutanazja niedopuszczalna w żadnym przypadku

>"Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie zarówno dla niego, jak i dla reprezentowanej przez niego fundacji "jest wartością najwyższą" i "celem działań". Pragniemy jednak zauważyć, że Jerzy Owsiak dla wielu osób - szczególnie dla ludzi młodych - stanowi ważny autorytet, a jego poglądy - również osobiste - mają przez to znaczną siłę oddziaływania. W związku z tym pragniemy przypomnieć stanowisko Kościoła katolickiego w kwestii eutanazji. Eutanazja bezpośrednia, czyli "działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból", stanowi zabójstwo i dlatego - niezależnie od stojących za nią motywów - jest moralnie niedopuszczalna" czytamy w deklaracji.


Oczywiście na przestrzeni wieków Kościół miał inne zdanie i chętnie pozbawiał życia w okrutny sposób, paląc swoich przeciwników żywcem na stosach. Nigdy z tych zbrodni nie został rozliczony. Oto kilka przykładów:

>Jacques de Molay (ur. ok. 1243, zm. 18 marca 1314 w Paryżu) – ostatni wielki mistrz zakonu templariuszy w latach 1293-1312. Poddany w twierdzy Temple, w której został zamknięty w lochach, torturom przyznał się do zarzucanych zbrodni. Gdy następnie odwołał swoje zeznania, Filip IV Piękny nakazał spalić go na stosie. Wyrok został wykonany w Paryżu 18 marca 1314.
>Jan Hus (ur. 1370 w Husincu, spalony na stosie 6 lipca 1415 w Konstancji) – czeski duchowny i bohater narodowy, filozof, reformator Kościoła, twórca ruchu religijnego husytyzmu, prekursor protestantyzmu, profesor Uniwersytetu Praskiego.
>Giordano Bruno (ur. w styczniu 1548 w Noli, zm. 17 lutego 1600 w Rzymie) – włoski filozof hermetyczny, okultysta, humanista, początkowo dominikanin. Oskarżony o bluźnierstwa i szerzenie kłamstw Bruno został skazany na publiczne odwołanie i potępienie swoich heretyckich pism. Wierny swoim poglądom Bruno nie chciał nic odwoływać. Został przekazany gubernatorowi Rzymu i skazany na spalenie na stosie (wyrok zatwierdził sam papież Klemens VIII). W ostatecznym akcie łaski pozostawiono mu osiem dni na odwołanie nauk i powrót do stanu duchownego w celu uniknięcia kary. Bruno z tego nie skorzystał. 17 lutego 1600 został publicznie spalony na stosie jako heretyk.


Źródło
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-08 17:33
Ostatnio modnym tematem są fotoradary. Powodem tego zainteresowania są pieniądze, jakie, dzięki mandatom nakładanym na kierowców, mają wygenerować fotoradary dla ratowania budżetu naszego państwa. Dla zapewnienia większego "utargu" z mandatów, inspektorzy transportu drogowego zostali zaopatrzeni w nieoznakowane radiowozy z zamontowanymi radarami. Problem w tym, że te radiowozy nie spełniają wymogów technicznych i nie powinny być dopuszczone do ruchu. Więcej pod linkiem:
Radiowozy ITD nielegalne? Nie powinny dostać przeglądu!
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-01-09 00:19
Rozstowski potrzebuje miliardów.Odpowiedz jest prosta.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-09 00:50
Norbi ja powoli już niczemu się nie dziwię.Jesli postanowili pobierac opłaty za deszczówkę, to w jakim kraju żyjemy? Porąbanym!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-09 14:39

>... to w jakim kraju żyjemy? Porąbanym!


Nie w porąbanym, ale w Polsce kapitalistycznej. Przecież o "take Polske" walczyli styropianowcy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-09 17:05
No, rzeczywiście, Nachbar....
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-09 19:35
Zeby to był rzeczywiście Kapitalizm, ale to tylko nieudana namiastka takiego ustroju.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-09 22:09
To jest anarchizm...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-09 23:10
Moim zdaniem Polacy nie potrafią rządzić...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-10 02:36 Zmieniony 2013-01-10 02:39
Nie szczepiłam się od kilku lat.Gdy to robiłam, to zawsze lądowałam w szpitalu z powikłaniami (zapalenie płuc).Męka straszliwa + niepełnosprawnośc.
jednak zapewniam Was, iż to drugie schodziło na dalszy plan, wobec potężnej gorączki i bólu kazdej komórki ciała:(
Gdy lekarzy pytałam dlaczego zachorowałam i to ciężko? Odpowiadali, że widocznnie w szczepionce nie było tego typu wirusa! Zaatakował mnie inny, który miał w danym roku nie wystąpic.Od tej odpowiedzi przestałam się szczepic.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-10 12:31
Moim skromnym zdaniem, każą się szczepić, ponieważ  jest ukrytą prawdą, że nie każdy zaszczepiony przeżywa z powodu powikłań po szczepieniach, a zgon tłumaczą podobnie jak w twoim przypadku, tzn. że stosują selekcję wytrzymałościową, ten co silniejszy i ma odporniejszy organizm, przechodzi a ten kto ma słabszy, to albo odchorowuje, albo odchodzi na tamten świat...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-11 02:17
Norbi, Ty to potrafisz powiedziec ...dosadnie.
Rozumiem, przeżyłam selekcję naturalną!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-11 02:59
Niestety, taką mam naturę....
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-11 19:09
:-)))))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-20 10:38 Zmieniony 2013-01-20 10:49
PIT-y do Trybunału Konstytucyjnego

>Byłeś na firmowej imprezie? To podatkowa korzyść, więc płać podatek. Nie byłeś? Nic nie szkodzi, mogłeś pójść, więc płać - żąda fiskus. Pracodawcy mają już dość tej pokrętnej logiki i w sprawie swojej oraz PIT-ów pracowników idą na wojnę ze skarbówką.


>Musimy płacić podatki, gdy firma funduje nam opiekę zdrowotną, gdy korzystamy z firmowego auta, od spotkania integracyjnego, od karnetu na siłownię i wielu innych rzeczy, które są dodatkiem od pracodawcy, a fiskus uzna, że dla nas, pracowników, są korzyścią.
>Ale to jeszcze nic, bowiem obowiązująca od 20 lat ustawa, od niedawna interpretowana jest przez urzędy skarbowe w sposób absurdalny. Fiskus może domagać się od nas podatku za sam fakt, że otrzymaliśmy zaproszenie na firmową imprezę. Nieważne dla niego jest to, czy wzięliśmy w niej udział, czy nie. Według urzędników już sama możliwość to korzyść, za którą musimy zapłacić podatek państwu.


Widać, że państwo potrzebuje dużo, bardzo dużo pieniędzy. W związku z tym nadmiernym fiskalizmem mam proste pytanie: na co te pieniądze "idą", skoro brakuje na podstawowe zaopatrzenie społeczeństwa?
Konstytucja  RP : Art. 68.
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.
5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

A skoro rząd nasz tego nie robi, to dlaczego nie może zrobić to nieodpłatnie pracodawca? Jeżeli kogoś to interesuje, polecam przeczytać cały artykuł.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-20 12:34
To niesamowite że tak wiele absurdów w tym naszym kraju.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-20 13:50
Za to, że oddychamy powietrzem, to także płacimy...
Nadrzędny Autor ewelka Dodany 2013-01-20 14:05
gdzie człowiek się obraca...czegokolwiek mu potrzeba...to bez kasy nie podchodz
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-20 17:28
W końcu zrobią jeszcze podatek od podatku, i podatek od tego że żyjemy...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-01-21 17:01
Coś z serii policjanci i złodzieje. No, może nie dosłownie, ale artykuł ten pokazuje, jak można sobie wypożyczyć policjanta. Warunkiem jest mieć dużo pieniędzy i działać niezgodnie z prawem.
Czyściciel kamienic przychodzi z... policją
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2013-01-21 20:38
W Polsce policja to banda wieksza od mafii pruszkowskiej.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-23 18:05
I co??? Wpierniczyli ci??? Nie!? Wszystko przed tobą :-) Zanim napiszesz pomyśl!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-23 23:00
REA napisała:

>I co??? Wpierniczyli ci??? Nie!? Wszystko przed tobą :-) Zanim napiszesz pomyśl! >


Dobra rada, ale dla ciebie samej... :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-01-23 18:03
Zwłaszcza, że nie byłam w stanie się zmusić do przeczytania :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-23 23:03
Tu napisałaś po raz pierwszy prawdę...      :-) :-p
REA napisała:

>Zwłaszcza, że nie byłam w stanie się zmusić do przeczytania :-(>

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-25 16:03
To chyba celowe działanie zapobiegawcze, aby niepełnosprawni nie łączyli się w rodziny... Dyskryminacja???
Niepełnosprawni zamieszkali razem. Przez to dostają mniej... Czytaj więcej... Kliknij tu...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-01-25 20:26
Chyba coś nie "gra" z tym linkiem, Norbi.
Absurdów ciąg dalszy, czyli jakich mamy posłów.
Szokujące słowa posłów. "Leczyć", "modlić się"

>Superstacja zapytała polityków, co zrobiliby, gdyby okazało się, że mają dziecko o orientacji homoseksualnej. Posłanka PiS wysłałaby dziecko na terapię. Poseł SLD wolałby, żeby jego synowie byli "osobami o poglądach heteroseksualnych".
>- Po pierwsze bardzo współczułabym. Po drugie być może skierowałabym, prosiłabym, nakłoniłabym, żeby do jakiegoś terapeuty... psychiatrzy się tym zajmują. Są ośrodki terapeutyczne i tyle, pomogłabym. Wszystko zrobiłabym, żeby z takiej drogi zejść. To jest po prostu nieszczęście! No wie pan, leczyć trzeba! - powiedziała reporterowi Superstacji prof. Krystyna Pawłowicz z PiS.


Inny poseł z PiS, Tomasz Latos, zaleca modlitwy. Trzeba przyznać, że jak na XXI wiek, ta metoda jest całkiem nowatorska. :-)

>- To nie jest nic do akceptowania bądź nie, wobec osoby dorosłej. Z punktu widzenia osoby wierzącej to jest kwestia wiary. To jest kwestia modlitwy, aby ta sytuacja się zmieniła, a dla osoby niewierzącej, ale wyznającej wartości rodzinne, to jest kwestia też wielkiego problemu i nadziei, że ta sytuacja ulegnie zmianie - stwierdził w Superstacji Tomasz Latos z PiS, ojciec jednej córki i trzech synów.

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 8) (226685 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill