www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Baseny (13507 - wyświetleń)
- Autor iplywamy Dodany 2012-08-20 12:52
Witam,

Mam na imię Marceli i nie jestem osobą niepełnosprawną ale...
zarejestrowałem się tutaj aby poznać opinie osób niepełnosprawnych korzystających z basenów...
Założyłem serwis internetowy www.iplywamy.pl z wyszukiwarką basenów/pływalni w Polsce.
Jest to jeszcze młoda strona www, ale cały czas nad nią pracuję.
Jako jedno z kryteriów wyszukiwarki jest "dla niepełnosprawnych".
Każdy wyszukujący baseny w swojej okolicy może zakliknąć pole "dla niepełnosprawnych" aby uzyskać listę basenów które oferują udogodnienia.

Koszmarem dla mnie przy tworzeniu bazy danych było znalezienie informacji na stronach www czy obiekt jest przystosowany czy nie (mało który zamieszcza takie dane).
Poniekąd nadal jest dla mnie trudnością bo muszę potwierdzać to telefonicznie... a basenów jest wiele :-) tak czy siak - pracuję nad tym cały czas.

Dylematem dla mnie też pozostaje definicja "obiektu przystosowanego dla niepełnosprawnych"... czy podjazd, przystosowana szatnia i toaleta będą już wystarczającym kryterium? niektóre baseny odpowiadają mi... "noo... jest podjazd... ale nie ma specjalnej szatni...", albo gdy zadaję pytanie czy obiekt jest przystosowany dostaję pytanie "a co ma Pan na myśli?"... itp...

Pytanie moje też, jakie informacje byłyby dla osób niepełnosprawnych przydatne, które według Was mógłbym umieszczać na swojej stronie.
Chciałbym aby ta strona była jak najbardziej funkcjonalna (oczywiście to cały czas bardzo dużo pracy, więc z dnia na dzień wszystko się nie stanie... ale od czegoś trzeba zacząć :-) Wasze sugestie czy uwagi z pewnością byłyby dla mnie cenne...

Pozdrawiam,
Nadrzędny - Autor piotr.p1983 Dodany 2012-08-28 21:01
Witam ! Mam na imię Piotr i mieszkam w Radomiu.Jestem chory na dystrofie mięśniową i chciałbym się dowiedzieć czy w moim mieście jest jakiś basen z którego mógł bym korzystać bez jakich kol wiek problemów (  chodzi o bariery architektoniczne)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 10:15
Jeśli chodzi o baseny i pływalnie są obiektami użyteczności publicznej które powinny być całkowicie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, co najmniej 15 lat temu, tzn. od wejście w życie ustawy o dostosowaniach obiektów użyteczności publicznej do wymogów osób niepełnosprawnych...  W Polsce w różnych regionach ta ustawa nie jest, bądź nie dokończa respektowana i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności karnej...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-30 19:29
Rozbrajasz mnie norbi

>nikt nie ponosi za to odpowiedzialności karnej.<


Za wiele poważniejszych spraw (łącznie z morderstwem)

>nikt nie ponosi odpowiedzialności karnej..<


w naszym kraju :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 21:48
Rea, to są poważne sprawy, to jest olewanie prawa budowlanego, a tym również, jest to olewanie praw osób niepełnosprawnych i nie tylko ich...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-05 16:38
Norbi wszyscy o tym wiedzą! O tym co piszę też! I co z tego wynika? NIC! Niestety. Polska zawsze była, jest i będzie Ciemnogrodem :-( Układy i pęd po nie swoje pieniądze przewyższa wszystko do tego strach, że straci się dobrze płatną pracę za fuszerkę, oszustwo, zaniedbanie i tak wszyscy się "kryją". Kapitalizm i prawo "zachodu" nigdy u nas nie "rozwinie skrzydeł", to co jest, to nieudolne próby latania kończące się upadkiem :-(
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-08 14:34
Rea... Podobno przedwczoraj t.j. 06.09.2012 roku Prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował Konwencję ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. >>więcej... kliknij tu<<
"Podobno" polskie prawo spełnia wszelkie wymogi powyższej konwencji...
Oczywiście, że nie zgadzam się z powyższym zdaniem, ponieważ uważam, że polskie prawo jest więcej dostosowane do ludzi bogatych, którzy zdobyli majątek nie zawsze uczciwymi sposobami, polskie prawo bardziej chroni tych nieuczciwych naciągaczy, aferzystów, wyłudzaczy pieniędzy kosztem słabszych...
Polskie prawo chroni także instytucje, które rzekomo pomagają niepełnosprawnym, a tak naprawdę to żyją ich kosztem...
Czyli, jest nie prawdą, że w Polski rząd stara się aby Polscy Niepełnosprawni mieli się lepiej, to zresztą widać gołym okiem, jak traktują nas a po przykłady można sięgać wszędzie, choćby, to że rząd urwał już tak niskie dotacje na niezbędny sprzęt i treningi naszym, tak wspaniale walczącym Paraolimpijczyków, którzy pomimo podkładanych im kłód pod nogi, pokazali wspaniałą klasę i że są lepszymi sportowcami niż ich zdrowi koledzy "Olimpijczycy", pomimo dużo  niższego nakładu Państwa... Jestem dumny z naszych Paraolimpijczyków za to ich dzielną podstawę, oraz za pokazanie Światu, że jednak, mimo wszystko można być dobrym sportowcem...
Jednym z pozytywnych aspektów tej ratyfikacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych jest to że Polscy Niepełnosprawni będą mogli w sposób bardziej skuteczny... Między innymi, częściej wychodzić na ulicę aby protestować i domagać się swoich w praw w rzeczywistości a nie tylko na papierku, ponieważ ów papierek można wykorzystać jako podpałka lub do celów fizjologicznych...
Nadrzędny Autor jadwi Dodany 2012-10-07 20:40
Jako projektant a zarazem opiekun osób niepełnosprawnych ubolewam nad stanem architektury w Polsce. Pracowałąm w UK, widziałam, wróciłam, chcę, aby przynajmniej tak samo były likwidowane bariery w Polsce. Pracuję nad sposobem egzekwowania przepisów i pracuję nad prawdziwymi przykładami architektury bez barier. Proszę o uwagi.
jadwiga-baczynska@wp.pl
Nadrzędny Autor gieniastus Dodany 2013-01-02 22:01
z tego co się orientuję to chyba w nowej galerii słonecznej w Radomiu można skorzystać z aquaparku, ale głowy nie dam sobie uciąć
Nadrzędny Autor maka Dodany 2012-09-05 08:49
Witam,

mnie interesowałaby jeszcze:

1/  mozliwość włożenia/wyjęcia do/z wody osoby całkowiecie niepełnosprawnej - jeżeli jeszcze jestem w stanie córkę zupełnie wiotka i nie współpracujacą, ważącą ok 30 kg do   basenu włożyć to wyjęcie jej jest prawie niemożliwe bez podnośnika lub współpracy co najmniej 2-3 osób

2/  temperatura wody, dla osoby nie ruszającej się jest to bardzo ważne

całkowiecie odrębna sprawą, ale także związaną z korzystaniem z basenu jest zakup specjalnych basenowych "majtek kapielowych". Przeszukuję sieć juz od kilku lat i takowe dostępne są tylko dla dzieciaków, dla osoby dorosłej konieczne jest sprowadzenie ich z zagranicy.

maka
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-02-11 22:40
Najważniejsze byłyby informacje:
1. O podjeździe dla wózków.
2. O przebieralni.
3. O prysznicu z siodełkiem i uchwytami - bardzo ważna sprawa!
4. O możliwości skorzystania z pomocy ratownika przy wchodzeniu do basenu i wychodzeniu z niego.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-12 03:03
właśnie, to prawda...
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-02-22 12:47
Witam!Jeżeli chodzi o Kraków to nie znam wiele basenów.Mogę jednak polecić basen AGH ul.Jana Buszka 4 http://www.basen.agh.edu.pl/.Jest to basen przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych.Oprócz ,że jest to basen w miarę nowy i nowoczesny jest też podjazd dla wózków Jeżeli chodzi o przebieralnię to są bardzo przestronne ,również kabiny do przebierania są spore.Poza tym przeważnie któś będzie towarzyszył Wam w pójściu na basen i bedzie pomagał w przebieraniu.Sam pobyt na basenie dla osoby niepełnosprawnej jest dłuższy od normalnych biletów bo trwa aż 90 minut.Opiekun osoby niepełnosprawnej wchodzi za darmo.Przez cały czas pobytu można liczyć na pomoc ratownika w instalacji siodełka i całego tego sprzętu do wejścia do wody.Na pewno istotną sprawą jest rodzaj schorzenia ,bo wtedy pewnie każdy ma indywidualne wymogi.Może więc lepiej zadzwonić i dopytać się wszystkiego na temat szczegółów.Ogólnie basen spoko,dodatkowo w cenie biletu jacuzzi oraz sauna mokra.Jedyną wadą tego basenu jest to ,że czasami jest dużo ludzi ale to tylko świadczy o tym ,że basen jest w porządku.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor damian.bokowski Dodany 2013-03-04 11:48
:-)) witam
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-22 07:41
Poszukaj w necie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Baseny (13507 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill