www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / odwolanie od decyzji ZUS (6753 - wyświetleń)
- Autor jk1 Dodany 2012-08-25 12:00
Witam jestem tu nowy Mam takie pytanie :mialem rente do 31lipca2012-2letnia ,na badaniu u orzecznika zus bylem 03.07.2012 oczywiscie ORZECZENIE:nie jest pan niezolny do pracy Pozniej po sprzeciwie bylem na 3osobowej komisji zus bylo to 03.08.2012 i skierowano mnie mnie jeszcze na badanie do konsultanta zus bylo to 06.08.2012 jak do tej pory nie mam jeszcze odpowiedzi.ale po rozmowie tel.z wydzialem orzecznictwa ZUS dowiedzialem sie ze komisja ZUS PODTRZYMALA opinie orzecznika ZUS czyli renta zostala mi zabrana (tak przynajmniej mi powiedzial jakis gosc z tego orzecznictwa) I chcialbym dowiedziec sie czy ZUS ma jakis termin ustawowy wydania mi tej decyzji i czy musi ona byc przyslana mi listem poleconym ,chodzi tu o termin wyslania ODWOLANIA DO SADU mam na to 30 dni od daty doreczenia decyzji to przy LISCIE POLECONYM to wszystko w porzadku ale przy LISCIE ZWYKLYM to juz nie ma daty otrzymania tylko jest data sporzadzenia decyzji ,wiec moze to byc bardzo krotki okres zeby sformulowanie ,skompletowanie i napisanie tego odwolania W tej chwili to bez ODWOLANIA to ciezko jest o cos zapytac jakiego prawnika Wiec prosze podpowiedziec jak mozna to rozwiazac?
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-08-25 18:52
komisja ma podonno 14 dni na podjęcie decyzji po otrzymaniu jej od konsultanta i 14 dni na wysłanie tego do daty podjęcia orzeczenia - tak przynajmniej mnie poinformowano u mnie w orzecznictwie przez tel. Masz i tak farta że CI powiedzieli co orzeczono, mi podawano tylko daty - co kiedy zostało odesłane.
Niestety potrafią wysłać to zwykłym listem, to właściwie jest niezgodne z kpa ale tak robią. Na kopercie będzie data nadania - ona jest ważniejsza niż data wydania decyzji. Gdy dostaniesz decyzję, idź do ZUS i dokładnie obejrzyj swoje akta z tej komisji jak i pozostałych, wszystko co tam znajdziesz możesz wykorzystać w odwołaniu. Możesz robić notatki z tego co tam jest ale może zrobią ci kopię tego o co poprosisz (mi kserowali wszystko z akt co chciałam, byłam nawet 4 razy). Warto dokładnie przeglądać, bywa i tak że czasam tam są wpisane bzdury nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym, wiele rzeczy może się nie zgadzać, mało kto potem to kontroluje.
Pisz sobie już teraz na "brudno" w komputerze schemat odwołania, twoje główne argumenty, potem uzupełnisz to o dane z akt, w tym opinii konsultanta.
Możesz udać się do darmowego prawnika ew radcy prawnego przy organizacjach pozarządowych czy MOPSach, ale nie wszyscy z nich mają doświadczenie w sprawach z rentami ale na pewno wiedzą jak poprawnie napisać odwołanie :-).
Gdy będziesz miec ten dokument - orzeczenie komisji, zobacz nazwiska lekarzy, sprawdź w internecie jakie mają specjalizacje, wszystko może się przydać do walki o odzyskanie świadczenia

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-08-26 19:26
dziekuje za wczorajsza podpowiedz
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / odwolanie od decyzji ZUS (6753 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill