www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 4) (178643 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-28 23:39
To był program angielskiej telewizji. Zorganizowali im spotkanie w USA. Spotkali po raz pierwszy inne osoby dotknięte ta chorobą.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-29 00:11
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-29 00:14
No i co "wydebatowali" z tą narkolepsją???
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-29 04:25
Nie do wyleczenia, trzeba nauczyc się z tą chorobą zyc.Niewielki jest tez zestaw leków, wymieniali 3 , w tym Prozac.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-01-29 08:54
Walpoz,pod moją nieobecność napisałes wiele,w jednym ze swoich wpisów stwierdziłes,ze tu nie ma niepełnosprawnych,bo...Uczepie sie tej tezy i zapytam,kto to jest niepełnosprawny,jak Ty go widzisz?Przytocze tu jeden z wielu przykładów.
Moja Koleżanka,dziewczyna właściwie od zawsze na wózku,nie mogąca sama się przesiąść,czasem nie mająca siły podnieść szklanki z herbatą,a wciąż pracująca,z marzeniami,planami,pragnieniami.Czy ja,dla otoczenia niepełnosprawna,dla siebie nie w pełni sprawna?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-29 11:54
Valkiria... Pozwól na to, że ja się na ten temat wyrażę. Ja uważam, że tak naprawdę nie ma człowieka w 100% sprawnego, gdyż każdy ma jakieś nie sprawności, większe lub mniejsze. Podam ci przykład z życia wzięty.  Nie umiem dobrze chodzić, przy każdej wystającej płycie chodnikowej mogę upaść, a jak wsiądę na rower, lub skuter, jadę normalnie, a za to moja sąsiadka, pozornie sprawna, normalnie chodząca, nie mająca problemów ruchowych, ani z mową, nie potrafi jeździć na rowerze... Pytałem się ją, czy ma problemy z równowagą podczas chodzenia, odpowiedziała, że nie ma, a to, że nie potrafi jeździć na rowerze, to jest efekt tego, że nikt ją za dziecka nie nauczył na tym sprzęcie jeździć...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-29 11:58
Ja bym to nazwał tak.
Obie jesteście niew pełni zdrowe.
Moj kolega usiadł w tramwaju bo "coś " sobie obtarł i czuł się chory.Obok staneła seniorka typu staruszkarea. Glośno wyzywając na nie wychowaną młodzież.
Mój kolega popukał w czoło wymownym gestem potem pukną w jedną i drugą protezę. Następnie wysiedliśmy bo to był nasz przystanek.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-29 11:57
z tą narkolepsją, to tak, jak cukrzyca, że można z tą chorobą normalnie funkcjonować, tylko, że trzeba przestrzegać wszystkie nakazy i zakazy lekarzy...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-01-29 14:52
JAK PRAWIE Z KAZDA
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2013-01-29 19:04
z twoja tez sie da tylko naucz sie panowac nad nia.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-21 19:43
Usłyszałem że kasa diecezji gdańskiej świeci pustkami. Sąd zadecydował , że są winni 70 milionów złotych , nie zapłaconego podatku. Zastanawiam się czy doliczono w tej kwocie karne odsetki? A drugą wątpliwością jest wysokość kwoty. Co ona oznacza? Jaki procent od zysku przyjął sąd jako kwotę podstawy i jak ją obliczono!
Wiele niewiadomych. Ta sprawa wygląda na nieprawdziwą.
Tylko kto tu oszukuje?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-21 19:50
Drugi trudny temat.
Most najwiekszy na świecie miał być wybudowany w Mszanie. Miał być oddany w lipcu.  Raczej jest to niewykonalne. Ale minister zapewniał że bedzie termin dotrzymany. Czy jeśli tak nie będzie to czy nam polakom wystarczy dymisja. I czy taka nastąpi?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-16 20:28
Chciałbym w tym miejscu pogratulować warszawiakom.
Warszawa jest na pierwszym miejscu listy gdzie polakom żyje sie najlepiej .
http://www.sfora.biz/To-pewne-Tu-w-Polsce-zyje-sie-ludziom-najlepiej-g53598-153146
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-12 20:33
Tadeusz pewnie oglądał film o Annie German a  może wszyscy ?
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że ludzkość interesuje bardzo kosmos. I to nie tylko aby z niego atakować inne kraje. Można na przykład ubezpieczyć się przed zniszczeniem swich dóbr przez meteoryt:)  A niedługo będziemy wyłapywać przelatujące obok Ziemi planetoidy. Umieszczać na orbicie księżyca i spokojnie dokładnie zbadać.
A z gorących tematów w mediach, to sąd nad rodzicami którzy są oskażeni o zabójstwo dzieci (tzw rodzina zastępcza)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-12 20:59
Podobno nasz wszechświat nie jest sam czego dowodem jest "blizna": daleko, daleko, daleko ... na dodatek jeszcze za siedmioma górami ;-) . Prosta i dluga 'blizna' na krańcach naszego wszechświata, to pozostałość po kolizji z drugim wszechświatem . Proszę, by w tym drugim wszyscy piszący na tym forum wypowiadali się obiektywnie ;-))))) . Pozdrawiam nieobiektywny a raczej głupi ;-) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-24 23:05
Co myślicie o tych zmianach w terminach wydawania prawka na 15 lat. Następne wydanie będzie po przejściu badań?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-24 23:15
Uważam, że powinny być badania okresowe ale czy 10, 15 czy 20 lat to już powinien decydować wiek kierowcy.
Im starszy tym częściej badanie.
Ja uczęszczałem 3 razy na kursy
I - w szkole średniej 3 (B) kategoria amatorska
II - w wieku ok. 24 lat 3 (B) kategoria zawodowa
III - po kolejnych 3 latach stażu zawodowego z kategorią B kurs na kategorię C.
Wszystkie te kategorie dostałem na stałe bez konieczności dodatkowych badań.
Ale czy teraz mógłbym nadal wykonywać zawód kierowcy?
Mam poważne wątpliwości.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-25 00:25
Orzecznicy będą wiedzieli lepiej. To sarkazm. Każdy z prowadzących auta wie że utrata kontroli na sekundy może grozić katastrofą. Wiadomo też że każdy kierowca będzie walczył o możliwość prowadzenia pojazdu. Myślę że to normalne. A naciąganie kierowców na opłaty to sztuczne nabijanie kabzy a nie troska o społeczeństwo.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-04-25 00:33
Zgadzam się z Tobą :-)

a teraz z innej beczki... ale niektóre grupy są uprzywilejowane (nie mam na myśli tych walczących w trakcie wojny ani sierot!)
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=1527
i się dziwić że w tym kraju kryzys, nędza... i na wszystkim się oszczędza... tylko nie tam gdzie trzeba
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-25 11:32
No to trza się sposobić.... O dodatek kombatancki możemy powalczyć .Pamiętam, że babcia mówiła, że pod brzózką(pewnie trochę podrosła i będzie brzozą)partyzanci zakopali dwa granaty . No to co ??? Powalczymy ??? . Pozdrawiam ;-).
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-04-25 16:42
wolałabym być kolejarzem albo górnikiem niż z granatami latać ;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-25 01:17
Te nasze male nieporozumienia na forum są zupełnie niepotrzebne. Każdy z nas ma swoje kłopoty z którymi musi się zmagać. Tylko że one nie mają żadnego znaczenia, a obrażanie się zamykanie w czterech ścianach niczego nie zmieni. Pogłębi tylko rów dzielący świat ON  od świata waszej zdrowej rodziny. A w konsekwencji i całego społeczeństwa. Potrzeba zmian. Ale to muszą być wspólne zmiany.
Hasło nieobecni nie mają racji jest tutaj jak najbardziej na miejscu.
Zastanówcie się , Wy którzy się nie odzywacie! Czy nie robicie krzywdy sobie i innym milcząc.
Nadrzędny - Autor tosia Dodany 2013-04-25 06:31
Czasami lepiej milczeć. Internet działa w dwie strony. Pełno w nim oszustów, hakerów, ludzi którzy są gotowi dla własnych korzyści zniszczyć innych.
Pozbawieni sumienia. Innymi słowy sekta!. Wiem co mówię:).
A co gorsza to ludzie którym na pozór ufają. Są mili, mają zawodowe pozycje etc. Tak zniszczono moje dziecko, zdolne i spokojne.
Uważajcie RODZICE na śląską sektę:)
Ja tej sprawy nie pozostawię. Zniszczono pracę mojego życia. Zniszczono w moim dziecku wiarę w ludzi, wiarę w szkołę i dalszą egzystencję.
Do końca swojego życia będę z nimi walczyć I UJAWNIAĆ przestępców i złodziei.
Zamykać W WIĘZIENIACH.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-25 09:21
Walcz, ujawniaj, nagłaśniaj. Może dziecko odyska po pewnym czasie to co utraciło albo więcej.  Każda krzywda wyrządzona dziecku boli dwa razy więcej, bo boli również rodziców.
Tak trzymaj , ja ze swojej strony mogę trzymać tylko kciuki i trzymam.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-25 09:37
Baardzo ciekawy temat do dyskusji,nie tylko po zachodzie.

Podrzucam taki temat.Wczoraj spotkałam kobietę-matkę dorosłego syna,pracującego.Uskrżała sie,ze ledwo wiąże koniec z koncem,bo rencinka....sami wiecie.Utrzymuje z niej siebie ,pieska i...synka,bo synek nie dokłada do budżetu nic.Gdy zapytałam,dlaczego tak jest,co robi ze swoja pensją.I.....nie umiała odpowiedziec,cos,ze co piątek idzie z towarzystwem do knajpy,dziewczyna kosztuje...Jak myślicie,czy powinna go zmobilizowac do łozenia na dom/czy raczej dac młodemu spokój?Ja twierdze,ze chłopak ma obowiązek dokładac sie do prowadzenioa domu.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-04-25 16:41
oczywiście że ma obowiązek się dokładania.
W umowie najmu np lokalu do gminy jest napisane że za opłaty odpowiadają wszystkie osoby pełnoletnie zajmujące ten lokal. To samo dotyczy lokali spółdzielczych czy własnościowych. Jest jeszcze coś takiego jak obowiązek alimentacyjny.
Jeżeli ta pani ma tak mało a syn się nie dokłada, to ma prawo wystąpić do sądu aby zobowiązać go do ponoszenia opłat skoro z nią mieszka, może też orzec alimenty na jej rzecz. Tak wygląda to prawnie ale praktyka bywa inna. Rodzice boją się dorosłych dzieci, boją się upomnieć że powinny im pomóc może z poczucia wstydu a może uwarzają że w ten sposób skrzywdzą swoje dzieci, dorosłe dzieci, które mają też obowiązki wobec swoich straych rodziców, zwłaszcza jak z nimi mieszkają pod jednym dachem. Takiem synalkowi powinoo być wstyd że nie pomaga matcte w żaden sposób. Taki synek powiniem sobie wynająć pokój, sam opłacić, sam się utrzymać i zobaczy jak to przyjemnie a nie obciążąć swoją matkę. Żeyjemy w chorych czasach, gdzie miłość i szacunek do rodzica :-(
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-25 18:12
Wiesz Kundzia, gdy synalek przyjechał po mamusie i go zobaczyłam,to w samo południe przechodziłabym na drugą stronę ulicy,kołnierzyk jak nic 55 i łapa jak bochen chleba.A mateńka-Zbyniu nie zgrzałes sie aby?Taka współczesna "Ballada o Januszku".:-(
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-04-25 19:46
Przykre to, że taki synalek żeruje na mateńce. Doceni swoją mamusię jak jej kiedyś zabraknie, tylko szkoda że kobieta się szarpie aby jakoś pogodzić koniec z końcem po to aby syenczkowi pchać w tyłek. Oby takich pasożytów żerujących na "starych" rodzicach było jak naj mniej. Pozdarwiam :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-25 21:46
Taki nigdy nie doceni.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-25 11:38
Tosia napisała:Czasami lepiej milczeć. Internet działa w dwie strony. Pełno w nim oszustów, hakerów<

To smutne :-(((( . Faktem jest, że nie wiemy kto czyta nasze posty. Trzeba jednak zachować ostrożność ., Ale jak ???
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-25 18:23
Waldek słusznie prawisz,mam tylko jedno ale...;-)Nieobecni nie mają racji,mowisz,ale moze własnie,patrzac na przkrój tego forum mają rację,moze wolą zdrową sytuacje,moze musza boksowac sie z zyciem i nie są w stanie utrzymac gardy tu w internecie?Ile razy można padac na ring i byc liczonym?Czy sam nie raz nie miałes dosyć tego tu?Ja miałam,ale lubie sport.:-)

p.s.
nic nie piłam!:-):-):-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-25 20:22
Współzawodnictwo sportowe przywraca młodość.

A walka z przeciwnościami to codzienność mniej sprawnych

Ps. A ja piłem   piwo
Dużo piwa ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 08:17 Zmieniony 2013-04-26 08:26

> ......moze wolą zdrową sytuacje,moze musza boksowac sie z zyciem i nie są w stanie utrzymac gardy tu w internecie?Ile razy można padac
> na ring i byc liczonym?Czy sam nie raz nie miałes dosyć tego tu?Ja miałam,ale lubie sport.


Uzupełnię. Takie forum ćwiczy odporność w tych, którym takiej odporności brakuje. Można  w każdej chwili przeskoczyć na inne strony, ale czy dla kogoś ułomnego na umyśle, trzeba porzucać innych, z którymi po drodze? Wtedy właśnie zwycięża ten, kto ryje jak kret, bo osiąga swój cel. Stara się. Czytając kalumnie, zastanawiamy się, ile w tym prawdy, bo obrzucanie błotem w pewnym sensie plami. I co teraz?
Jesli w drodze zemsty napiszę, że wiadoma osoba jest zboczeńcem do kwadratu, była karana za kradzież i powtórzę to pięć razy, to się wszyscy zastanowią...cholerka może to racja, może gdzieś to się ujawniło, musi to wiedzieć ten, kto tak pisze, inaczej by nie pisał
....Tak to działa. I o tym wiedzą krety! I ryją chcąc zniszczyć to, co  im przeszkadza. A przeszkadza ZGODA I PRZYJAŹŃ.
Też się zastanawiałam, czy się nie oburzyć, bo wiek podawałam żartobliwie, każdy się domyślił, nigdzie też nie plotkowałam z nikim, nie moja natura, a to-to się czepia jak rzep do buta. Chciałam napisać jak g do buta, ale chyba nie uchodzi, więc podtrzymuję, że jak rzep do buta.

Nie bójmy się ataków, jeśli macie tu kogoś, kogo lubicie, wracajcie i piszcie.:-)
A na reakcję administracji mam nadzieję, że się doczekamy..
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 09:05
Wzetko,a moze spojrzmy,na to z innej strony,chociaz nie przecze,ze masz racje.Jeśli ktoś krzyczy-uwaga,złodziej!-wtedy bezwiednie chwytasz za portfel(torebke),czy by ta informacja była prawdziwa,czy nie.Tak jest tu,jesli o kims pisze sie,ze idiota,no to za piątym razem ludzie zaczną sie zastanawiac że może jednak coś w tym jest.Nie można wymagac,zeby nie uwierzyli w powtarzaną plotke,chociaz to PLOTKA,złośliwość czy potwarz.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 09:08 Zmieniony 2013-04-26 09:10
To ta sama strona, o tym właśnie pisałam.:-) Można wymagać, bo kret atakował wszystkich pod rząd w ten sam sposób.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 09:10
Jakoś "nie czaje bazy".:-)))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 09:12
Trochę się rozminęłyśmy, ja z pośpiechu, ale uzupełniłam.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-26 09:33
Nie można przejmować się krzykami i ryciem schizofreniczki . Pisali o tym chyba wszyscy i nadal bierzecie to do siebie???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 09:54
Nie, napisałam raczej  do tych, co się pochowali przed nalotem ...rzepa:)))))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-04-26 13:26
Moi Mili,
Napiszę o sobie. Wchodzę na stronę, czytam. Nie mam tyle czasu, aby bywać tu długo. Przez to tracę wątek w wątku i jakby nie pasuję do całości :-)
Po drugie, jak słusznie napisaliście, wchodząc tu, chcę pobyć w miłym towarzystwie, bez ataku za źle zrozumaine i wyrażone słowo. A wiecie, że tak nie jest, czasami. I przez to, albo z tego powodu bywam bierna.
Jak każdy mam swoje życie obok, pracę, dom, pranie, sprzątanie, gotowanie i całą masę obowiązków. I przyjemności :-)

Forum jest bardzo potrzebne, bo tu wymienia się ważne informacje, dzieli wiedzą, spędza czas, bawi, wspiera nawzajem, itd.
Tego oczekuję. Tu ma być prawo każdy i każdy powinien być traktowany z szacunkiem.
Pozdrawiam Was ze słonecznego miejsca :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 14:08
Witaj:) Ja już co prawda nic nie muszę, ale dziś miałam coś tam dopracować i wydrukować dla siebie na płótnie canvas, a forum mnie wciągnęło bez reszty.:-) Praca nie zając, Sonka. Wpadaj. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-04-26 16:41
W-zetko, dziękuję :-)
Nie wiem, jak to jest u Was, ale ja z wiekiem, mam coraz więcej obowiązków...Czasami powinno mnie być dwie, wtedy bym zdążyła z tym codziennym pyłem i cześciej była z Wami :-)
A może żyć wg zasady, "Gdy cię czas pogania, puszczaj przodem drania" ?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 17:59 Zmieniony 2013-04-26 18:04
Zawodowo już nic nie muszę, bo z przyczyn zresztą różnych już nie pracuję. Za to zajęć mam wiele, najczęściej przy kompie. Teraz akurat  retuszuję baardzo zniszczone zdjęcie z początku XX w.  Żgana robótka po pikselku miejscami,:-) ale fascynuje. Pozwala mi to zaglądać na forum, jak tylko sobie o wszystkich przypomnę.:-) Klik  i już jestem, a jednocześnie  oglądam  'tak jest' na tvn24.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 10:06
Gdy mam gorszy dzień tak,dotykają te osobiste wycieczki,te podchody....pewnie kazdy o słabszej konstrukcji,wrażliwszy tak ma.:-(
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-26 10:43
Napiszę to tak. Jeśli spotkaliście tu kogoś z kim się wam dobrze pisało , to napiszcie to. Forum takie jest. Każdy może na nim pisać o tym co lubi, inny o tym czego nie lubi.
Ja też czasami mam gorszy dzień jak to nazywa Valkiria. Mam tak gdy ktoś nagle przestaje pisać. Myślę sobie wtedy , tyle chciałem jeszcze powiedzieć . Zastanawiam się i martwię co mogło się przykrego wydarzyć lub jak bardzo pogorszył się stan zdrowia , że już nie pisze.
I zawsze mam nadzieje że to chwilowe , że nie przydarzyło się nic ostatecznego.
Dlatego wracam tu z nadzieją że jest, że wrócił/a że pisze i ciesze się pobytem tu i możliwością nawet posprzeczania się z kimś bo każdy z nas jest inny i nie musimy się ze wszystkim zgadzać. Ale jest forum gdzie możemy o tym porozmawiać.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 10:52
Pełna zgoda, ale nie pisać agresywnie tak jak wspomniana osoba. Przekroczyła etyczne granice i stąd to nasze oburzenie.
Ale może już niedługo jej pisania tutaj, mam nadzieję.
Miłego dnia.:-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-04-26 16:43

>Myślę sobie wtedy , tyle chciałem jeszcze powiedzieć <


Waldi, piękne słowa...Cała wypowiedź. Szczerze!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-26 11:09

> Nie bójmy się ataków, jeśli macie tu kogoś, kogo lubicie, wracajcie i piszcie...."


Wzetko sama napisałaś te słowa :-)

I tego się trzymajmy
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-26 11:18
Howgh! :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-04-26 14:26
No i zrobiło się normalnie.:-)Czasem trudnosci powodują,że dostajemy kopa tj walczymy i nie poddajemy się,czasem potrzebujemy wsparcia i zrozumienia.Wtedy dobrze pogadać,nawet ,gdy ma sie inne zdanie na dany temat bądź problem,szanujmy te nasze odmienności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 4) (178643 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill